3 filmy ke zhlédnutí na Den žen


Streamingové platformy nabízejí mnoho filmů ke zhlédnutí 8. března.

Osmého března slavíme Den žen, mezinárodní svátek, jehož cílem je připomenout sociální a politické boje žen a upozornit na diskriminaci, která vůči nim stále existuje.

Slavit se začal v roce 1909 ve Spojených státech a poté se rozšířil do dalších zemí. Do Itálie dorazil v roce 1922. Tento den je možné oslavit mnoha způsoby, například zhlédnutím filmu o ženském vesmíru a politických bojích. Film nám nabízí různé úhly pohledu a ukazuje nám mnoho tváří tohoto tématu: od příběhů násilí na ženách, přes diskriminaci, rovnost pohlaví v různých oblastech společnosti, boj proti stereotypům, za emancipaci a sebeurčení. Všechny tyto problémy jsou stále velmi živé a ženy se s nimi denně potýkají. Proto je důležité je znát a porozumět jim, v čemž mohou každému pomoci filmy.

Suffragette, film: k dispozici na Čili a dalších kanálech

Suffragette je ideální film, který si můžete pustit 8. března. Film režisérky Sarah Gavronové se odehrává na počátku 20. století a vypráví příběh Maud Wattsové, londýnské ženy bojující za volební právo

Děj se zaměřuje na vývoj ženského hnutí sufražetek v Anglii. Ve filmu hraje řada světových hvězd včetně Carey Mulligan, Brendana Gleesona, Heleny Bonham Carter, Anne-Marie Duff, Bena Whishawa, Romoly Garai a Meryl Streep.

Film Suffragette je k dispozici na Čili, ale také na Rakuten TV (na vyžádání), Google Play a iTunes za 5,99 eur.


Ladies First na Netflixu

Ladies First je 40minutový dokumentární film, který se zaměřuje na život Deepiky Kumari, indické sportovkyně, která čtyřikrát získala stříbrnou medaili v lukostřelbě na Světovém poháru Hyundai v lukostřelbě. Dokument vypráví příběh Deepiky Kumari od jejího dětství v chudobě až po objevení lukostřelby, sportu, který si zamilovala a ve kterém se vyšplhala na světový žebříček, přičemž překonala řadu obtíží.

Film vznikl s cílem inspirovat mladé ženy, aby bojovaly za své vášně, překonávaly všechny společenské a kulturní překážky a mnohé obtíže, kterým čelí a které jsou často přehlíženy a skrývány.

Ladies First získal řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší dokument na filmovém festivalu v New Yorku. Film je k dispozici na Netflixu.


Právo na počet na Disney+

Třetím filmem, který můžete v tento den zhlédnout, je Právo na počet režiséra Theodora Melfiho. Film je natočen podle stejnojmenného románu Margot Lee Shetterlyové a zaměřuje se na skutečný příběh Katherine Johnsonové, afroamerické matematičky a vědkyně, která spolupracovala s NASA na programu Mercury a misi Apollo 11.

Film odhaluje, jakým těžkostem musela čelit jako žena a černoška v oboru, kde dominovali muži, kteří se k ní chovali povýšeně. Film se zabývá důležitým tématem: zastoupením žen v určitých oborech a odvětvích, jako jsou například předměty STEM, což znamená věda, technologie, inženýrství a matematika. Film se zabývá důležitým tématem: zastoupením žen v některých studijních oborech, jako jsou například předměty STEM, což je zkratka pro vědu, technologie, inženýrství a matematiku. Přestože bylo učiněno mnoho kroků vpřed, stále existuje situace genderové nerovnosti, o které je třeba mluvit a bojovat za ni.

Právo na počet je k dispozici na Disney+.

Toto jsou jen některé z filmů o světě žen a bojích, které ho charakterizují, samozřejmě na různých streamovacích platformách najdete mnoho dalších.