3 fantasy seriály ke zhlédnutí na Netflixu + bonusy


Magie, dobrodružství, tajemství, mýty: fantasy je žánr bohatý na ingredience a oblíbený diváky streamingu. Tady jsou seriály, které na Netflixu rozhodně musíte sledovat.

Magie, dobrodružství, mýty: to jsou jen některé z ingrediencí, které tvoří fantasy seriály, jež si diváci streamingu velmi oblíbili. Příběhy se obvykle odehrávají ve vymyšlených světech, které obývají pohádkové a fantaskní bytosti. Vždy se objeví statečný a nebojácný hrdina a v některých případech se objeví i nádech nadpřirozena nebo dokonce hororu.

Tyto prvky jsou společné mnoha seriálům dostupným na Netflixu, z nichž mnohé jsou neuvěřitelně úspěšné. Fanoušci žánru jistě viděli všechny díly, ale vždy je to dobrá příležitost podívat se na ně znovu a třeba se seznámit s některými novými tituly, které unikly pozornosti. Kromě toho jsou seriály často velmi očekávané, protože vycházejí z literárních ság, videoher, komiksů nebo jiného již známého obsahu. Často se tento žánr redukuje na Pána prstenů, Hru o trůny nebo dokonce Harryho Pottera, ale ve skutečnosti je velmi široký a členitý. A konečně, ačkoli se zdánlivě liší, ve skutečnosti mají mnoho společných rysů. Zde je 5 fantasy seriálů, které musíte vidět na Netflixu.

Fantasy seriál Zaklínač: o čem je

Kdo má rád fantasy žánr, nemohl si nechat ujít Zaklínače, slavný televizní seriál podle stejnojmenné videohry. Je ideální pro ty, kteří již viděli a milovali Železný trůn, protože je inspirován videohrou, která zase vznikla podle ságy Andrzeje Sapkowského. Na Netflixu si můžete pustit první sérii (ale brzy vyjde i druhá), která se skládá z 8 epizod a vyšla v roce 2019. Hlavní postavou je Geralt z Rivie, kterého hraje Henry Cavill. Jeho svět se má setkat se světem dalších magických a fascinujících postav, čarodějky Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra) a princezny Cirilly z Cintry (Freya Allan).


Temný fantasy seriál s nádechem hororu

Temný seriál je nadpřirozený thriller s mnoha rysy běžnými pro žánr fantasy. Zápletka se soustředí na zmizení dvou dětí v malém německém městečku Winden, kde se nikdy nic zajímavého neděje. Vyšetřování (nechybí ani nádech detektivky) vede k odhalení celé řady tajemství, která vesničané skrývají.

Děj se od této chvíle odvíjí ve třech různých obdobích, což nám umožňuje pochopit vztahy mezi jednotlivými postavami a prolínání příběhu. Ti, kteří jej již viděli, si mohou pustit mnoho podobných seriálů jako Dark.


Seriál Merlin pro fanoušky krále Artuše

Jak už název napovídá, Merlin je britský televizní seriál, jehož ústřední postavou je kouzelník Merlin. V seriálu najdeme všechny postavy artušovského cyklu, včetně krále Artuše, Morgany, krále Uthera Pendragona, Gwen, Galuse a mnoha dalších.

Specifikem je, že čaroděj Merlin je v seriálu mladý, a ne starý a vousatý, jak se objevuje v kolektivní představě. Pro fanoušky Krále Artuše a rytířů kulatého stolu je titul opravdu zajímavý. Tento seriál je rovněž dostupný na Netflixu a skládá se z pěti sérií.

Bonus - Disenchantment, fantasy projekt Matta Groeninga

Po Simpsonových a Futuramě pracuje Matt Groening na ambiciózním projektu: animovaném fantasy seriálu s názvem Disenchantment. V posledních deseti letech se k tomuto žánru vracelo na nejrůznější způsoby, takže úspěch Disenchantment překvapil tak trochu každého. Podpis však přinesl svůj vlastní zvláštní přínos. Seriál vypráví o dobrodružstvích netradiční princezny Bean, která je vždy ve společnosti svého elfa a démona Lucy.