Asus na veletrhu CES 2017 představí nový ZenFone 4 se Snapdragonem 835


Tchajwanská společnost vybavila svou novou řadu nejnovějším čipsetem Qualcomm pro mimořádně nízkou spotřebu energie, na veletrhu CES představí také nový ZenFone 3 Zoom

Asus pokračuje ve svém růstu v oblasti chytrých telefonů. Tchajwanská společnost využije veletrh CES 2017 k představení nového modelu ZenFone 4. Velká novinka se bude nacházet na palubě, kde najdeme Snapdragon 835 od Qualcommu. Oficiální oznámení se očekává 4. ledna.

Výhody nového SoC. Společnost Asus doufá, že použitím nové čipové sady Qualcomm výrazně sníží spotřebu baterie své řady ZenFone. O Snapdragonu 835 se hovoří jako o mimořádně efektivním řešení, které snižuje spotřebu energie, aniž by to mělo vliv na výkon zařízení, a naopak jej zvyšuje. V porovnání s modelem 801 spotřebuje přesně polovinu baterie smartphonu, přestože je menší. Nízká spotřeba baterie byla vždy jednou ze silných stránek společnosti Asus. Nyní se doufá, že nový ZenFone 4 zajistí dvoudenní výdrž baterie i při náročném používání, aniž by došlo ke snížení výkonu.

Několik podrobností o novém ZenFone 4

(video na YouTube)

Asus připravil před veletrhem CES prezentační video, ale vyplývá z něj jen velmi málo informací o novém ZenFone. Podle několika zvěstí však bude smartphone vybaven duálním zadním fotoaparátem a bude se prodávat ve spojení s prohlížeči virtuální reality. Asus na veletrhu CES představí také nový ZenFone 3 Zoom. Jedná se o mid-ranger se Snapdragonem 625, 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

Telefon bude mít pravděpodobně 5,5palcový Full HD displej a baterii o kapacitě 4 850 mAh.

Telefon bude s největší pravděpodobností vybaven systémem Android 6.0.1 Marshmallow.

Některá videa v této části byla převzata z internetu, takže jsou hodnocena jako veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected] Video co nejdříve odstraníme.