Papírový dům 5: 3. prosince se vše stane


Televizní seriál se blíží ke konci: finále bude velkolepé a plné zvratů. Zde jsou všechny ukázky, které poskytl Netflix

Připoutal k obrazovce miliony diváků po celém světě, oživil "Bella Ciao", proslavil Dalího masku, z červené kombinézy udělal symbol a získal si lidi všech věkových kategorií. Ale jako všechno dobré, i The House of Paper se chýlí ke konci.

Jak Netflix oznámil před několika měsíci, poslední epizody páté série budou vydány 3. prosince 2021. Tyto epizody ukončí oblíbený španělský seriál, jehož autorem je Álex Pina. Epilog bude plný překvapení a zvratů. Poslední sezóna byla rozdělena na dvě části, z nichž první byla uvolněna na streamování od 3. září. Diváci se museli rozloučit s jednou z nejdůležitějších postav série a nové záhady se prolínaly s těmi předchozími. Gang je zavřený ve Španělské bance a nic nevěstí nic dobrého. Přesto se zdá, že kapitulace nepřipadá v úvahu: rota vedená profesorem bude s armádou bojovat až do konce. Očekává se nekompromisní finále, jak Netflix předpověděl v posledních hodinách.

Dům z papíru 5: Co se stalo v prvních dílech [spoilery]

Ukázky zveřejněné Netflixem naznačují finále plné zvratů. Gang je ve Španělské bance už více než 100 hodin a armádě se podařilo dostat do budovy a je připravena zloděje nadobro zničit. Jednotkám velí velitel speciálních jednotek Sagasta (José Manuel Seda).

Poslední díl zanechal diváky beze slov: Tokio (Úrsula Corberó) zemřelo, ale hrdinským způsobem. Ve skutečnosti byla zastřelena nepřítelem, ale vyhodila se do povětří, protože si na sebe připevnila několik bomb. Bomby umožnily jejím společníkům zachránit se, protože zlikvidovala část nepřátelské armády, včetně zlého Césara Gandíi (José Manuel Poga).

Mezitím byl profesor (Alvaro Morte) objeven ve svém doupěti Alicií Sierrou (Najwa Nimri), ale právě když byli uvnitř bunkru, porodila s pomocí nepřítele. Sierra je nyní hledána policií a nevědomky se stává profesorovým komplicem. Závěrečných pět dílů umožní divákům uvolnit napětí, ale bude to jistě za vysokou cenu.


Co se stane v závěrečných dílech

Netflix předpokládá, že parta je zcela rozvrácená, ale ani v nejmenším se nechce vzdát. Profesor nereaguje a bez vedení není možné efektivně jednat. Nyní se však priority změnily: cílem není jen dostat zlato z banky, ale zachránit se a nezemřít.

Když se zdá, že je vše ztraceno, objeví se profesor a pokusí se vrátit situaci do pořádku. Je tu tolik nedořešených věcí, ale ty se nakonec určitě vyjasní. Například: zdá se, že Berlinův syn hraje zásadní roli v záchraně gangu a ve výsledku loupeže. To se však dozvíme až 3. prosince, kdy bude na Netflixu k dispozici posledních pět dílů seriálu The House of Paper.