Elon Musk by se mohl stát prvním trilionářem na světě


Podle investiční společnosti Morgan Stanley by podnikatel mohl díky SpaceX překonat dvanáctinulovou hranici. Zakladatel Tesly však děkuje Dogecoinu.

Elon Musk by se mohl stát prvním trilionářem na světě i v historii. Majetek zakladatele společností Tesla a SpaceX se díky rostoucímu jmění jeho vesmírné společnosti chystá překročit dvanáctimístnou hranici. Tuto hypotézu podporuje i americká finanční společnost Morgan Stanley, která vypočítala Muskův současný majetek a předpověděla jeho možný nárůst v příštích několika letech na základě projektů, které tento vizionářský magnát realizuje, zejména v oblasti Měsíce a Marsu. Poděkoval však za Dogecoin.

Bohacení Elona Muska

Podle analýzy Morgan Stanley má Tesla v současnosti hodnotu 850 miliard a je přední světovou automobilkou, zatímco SpaceX má hodnotu "jen" 100 miliard, která by se však mohla v příštích letech výrazně zvýšit. Tesla již zaznamenala impozantní růst zisku a díky Bitcoinu překročila 1 miliardu, přičemž výdělky z kryptoměn se vyrovnají těm z prodeje automobilů. Cena akcií společnosti SpaceX by naopak mohla v příštích několika letech vzrůst díky různým vesmírným misím plánovaným NASA, včetně návratu na Měsíc a ambiciózní mise na Mars, která se teprve plánuje. Dalším faktorem, který je třeba sledovat, je rozvoj vesmírné turistiky, která by mohla přinést další příjmy.


Co s tím mají společného dogecoiny

Elon Musk vlastní obrovské množství kryptoměny dogecoin, jejíž logo graficky odkazuje na internetový mem se psem plemene shiba inu. Zrodila se jako vtip v roce 2013 a nyní se zařadila mezi pět největších kryptoměn podle kapitalizace. UberFacts, internetová webová služba/aplikace, která poskytuje zprávy ze světa na sociálních sítích, napsala na Twitteru, že by se americký podnikatel mohl "díky SpaceX stát prvním trilionářem na světě". Po příspěvku následovala odpověď od dotyčné osoby, která uvedla "v dogecoinech". Odpověď byla zjevně vtipem, ale vyvolala nával zájemců o koupi této kryptoměny, jejíž hodnota nyní vzrostla nad 0,25 dolaru, a znovu potvrdila Muskův zájem o tento "memecoin".

Podle Bloomberg Billionaires Index dosahuje čisté jmění generálního ředitele SpaceX v současné době 249 miliard dolarů a jeho hodnota je vyšší než hrubý domácí produkt Nového Zélandu a brzy překoná hodnotu Portugalska. Podnikatelovy projekty jsou však ambiciózní a rozmanité a mohly by výrazně zvýšit jeho finanční situaci. Mezi nejnovější patří myšlenka postavit Tesly na Marsu.

Stefania Bernardini