Office 2019 pro Mac a Windows: co je nového


Microsoft po několika měsících testování vydal aktualizaci 2019 pro svůj kancelářský balík Office pro Mac a Windows 10, zde jsou hlavní přítomné novinky

Po počátečním testovacím období, které začalo v dubnu 2018, je nový Office 2019 od Microsoftu připraven k oficiálnímu vydání na počítačích s operačními systémy Windows a MacOS. Aktualizace bude samozřejmě k dispozici všem, kteří již mají předplacený balík Office. Ti, kteří si nyní zakoupí předplatné, budou naopak nejnovější verzi dostávat automaticky.

Očekává se, že nová aktualizace Office bude obsahovat několik nových funkcí zejména pro uživatele "samostatné" verze, nikoli pro ty, kteří používají Office 365. V cloudové verzi totiž již byla představena řada funkcí, které budou k dispozici v Office 2019.

Aktualizace se samozřejmě týká pouze soukromých uživatelů nebo firem, které stále používají offline verzi Office. Ti, kteří používají Office 365 online s neustálými aktualizacemi a cloudovými službami, získají upgrade automaticky, aniž by museli cokoli dělat.

Jaké nové funkce v Office 2019

První nové funkce Office 2019 jsou určeny těm, kteří denně používají PowerPoint. V nové aktualizaci přibude několik originálních animací, díky kterým budou snímky ještě kreativnější a přizpůsobitelnější. Word i Excel budou mít obecně nové funkce pro ty, kteří používají dokumenty nebo tabulky ze zařízení se stylusem, jako je tablet nebo počítač 2 v 1. Zajímavá je také nová funkce pro analýzu dat zadaných v dokumentu, velmi užitečná v případě rozsáhlých souborů pro vyhledání nejdůležitějších prvků, aniž by se ztrácelo příliš mnoho času.

Drobného restylingu se dočkají všechny služby v rámci Office, a tedy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access a Publisher. Je třeba připomenout, že poslední čtyři jmenované jsou k dispozici pouze v počítačích se systémem Windows, nikoli v počítačích Mac. Ve všech aplikacích balíku produktivity z Redmondu najdeme také nový přizpůsobitelný panel nástrojů, který nám umožní jedním kliknutím najít všechny nástroje, které nejčastěji používáme. A konečně, pokud máte počítač se systémem Windows, buďte opatrní: jak nám Microsoft před časem připomněl, doba aktualizací hlavních redmondských programů pro verze před Windows 10 skončila. Proto pokud nemáme počítač s Windows 10, nebudeme moci stáhnout a nainstalovat aktualizaci Office 2019.