Mohl by to být nejlevnější iPhone 14 v historii


Přední analytik a informátor, který často jedná s Applem, se podělil o několik předpovědí ohledně iPhonu 14: "Ano, velký, ale "levný" iPhone."

Nestačíme se bavit o iPhonu 13, který ještě ani není oficiální (pravděpodobně bude v září), jsou předpovědi a spekulace o iPhonu 14, který má vyjít v roce 2022. Analytik, který je vždy dobře informován o dění v Cupertinu, zveřejnil několik předpovědí týkajících se řady iPhone 2022. Podle jeho informací Apple uvede na trh dva relativně levné iPhony 14 s 6,1palcovým a 6,7palcovým displejem a dva špičkové iPhony 14 se stejnou úhlopříčkou displeje a přídomkem Pro a Pro Max. Zajímavé je, že podle analytika může Apple mírně změnit pojmenování svých produktů: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a nakonec iPhone 14 Pro Max by měly být představeny v roce 2022, přičemž iPhone 14 Max by měl být vůbec nejlevnějším iPhonem s displejem o úhlopříčce přes šest a půl palce.

Rozlučte se s iPhonem mini, přivítejte iPhone 14 Max

Apple, který opět bere předpovědi analytiků za bernou minci, údajně plánuje udržet cenu iPhonu 14 Max pod 900 USD v ceníkové ceně, když současný 6,7palcový iPhone 12 Pro Max má startovací cenu 1 099 USD. To s sebou ponese určité technické oběti oproti dražším sourozencům, ale cílem je dosáhnout přijatelného kompromisu, který by mohli mnozí ocenit a zároveň mít produkt s Applem na zadní straně s velmi velkým displejem, a tedy vhodný zejména pro multimediální obsah, hry nebo čtení na cestách.

Pro Kuo by tedy z řady iPhone 14 měla zmizet varianta mini, která se s iPhonem 12 prodávala méně, než se očekávalo, a následně by Apple zvažoval opuštění projektu. Na rozdíl od zpráv z posledních dnů by se však podle Kuo měla varianta mini objevit v další generaci telefonů Apple, takže iPhone 13 mini by byl posledním členem nepříliš úspěšného projektu, tedy smartphonu s mimořádně malými rozměry, který možná nebyl tak úspěšný, jak se doufalo, kvůli baterii, která je pro současné potřeby možná trochu unavená, a relativně malému displeji (5,4 palce), který není příliš vhodný pro multimediální obsah.


Zmizí Face ID?

Kuo se blíže nevyjádřil k designu iPhonu 12, změnám a novým funkcím, které můžeme očekávat. Již dříve však uvedl, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max se obejdou bez současného objemného výřezu a nahradí jej displej s otvorem pro fotoaparát na selfie. To by znamenalo zrušení Face ID, systému bezpečného odemykání pomocí obličeje, který by byl případně nahrazen návratem Touch ID, systému odemykání pomocí otisku prstu zabudovaného v displeji.