Jak odstranit historii objednávek Amazon

Je dost těžké udržet tajemství, aniž by naše digitální nákupní stopa rozdávala naše překvapení. Ať už máte účet Amazon Prime, nebo ne, existují způsoby, jak vymazat historii objednávek Amazon z výchozího zobrazení.

Celá historie nákupu a procházení vašeho účtu Amazon je nepřetržitě sledována a zaznamenávána prostřednictvím vysoce propracovaného systému umělé inteligence Amazonu. Zatímco přístup k vašim nákupním detailům může být užitečný při zadávání objednávek nebo pro sledování příjmů, pokud tyto informace uniknou špatným očím, mohou být vánoční a narozeninová překvapení zničena.

Vaši historii objednávek a aktivitu při procházení využívají roboti Amazonu také k tomu, aby každému, kdo prochází webem, nabídl více informací o vaší aktivitě pomocí jednoduchých zpráv, které se vám mohou také líbit.

I když je nemožné úplně smazat historii vašich objednávek, můžete podniknout několik kroků, aby ostatní držitelé účtů Amazon viděli, co jste koupili, procházeli a uložili do seznamů.

Tyto pokyny platí pro uživatele stolních počítačů, takže budete muset na Amazon.com přistupovat z počítače, abyste mohli postupovat.


Skrýt objednávky pomocí účtu domácnosti Amazon

Nejjednodušší způsob, jak skrýt své nákupy před rodinou, je prostřednictvím účtu domácnosti Amazon. Tato možnost je pouze pro členy Prime, což vám umožňuje sdílet výhody Prime s jedním dalším dospělým, stejně jako s dospívajícími a dětmi ve vaší domácnosti.

Jak nastavit domácnost Amazon

Účet domácnosti vám umožní udržovat historii nákupů, doporučení a seznamy soukromé a oddělené od dospívajících a dětí. Oba dospělí stále mají výhodu sdílení vybraných výhod Amazon Prime a digitálního obsahu prostřednictvím rodinné knihovny. Domácnost Amazon může obsahovat až deset členů s následujícími podmínkami:

 • Dva dospělí ve věku od 18 let, každý s vlastním účtem Amazon.
 • Až čtyři profily pro dospívající ve věku 13-17 let.
 • Až čtyři dětské profily ve věku do 12 let.

Jak skrýt objednávky Amazon bez Prime

Pokud nemáte Prime členství, žádný strach. Stále existuje několik možností, které vám pomohou přidat úroveň ochrany soukromí do vaší aktivity na účtu Amazon. Patří mezi ně archivace objednávek, skrytí historie procházení, změna doručovací adresy a použití Amazon Locker pro doručování.

Archivujte své objednávky na Amazonu

Archivace objednávky neodstraní položku úplně, ale skryje ji z vaší stránky výchozí objednávky. Archivované položky se však stále zobrazují, pokud jsou konkrétně vyhledávány na stránce objednávky.

 1. Přihlaste se ke svému účtu Amazon a klikněte na Vrácení a objednávky, který se nachází na pravé straně panelu nabídek.

 2. Po otevření přejděte dolů a vyhledejte položky, které chcete skrýt, poté vyberte Archivovat objednávku, který se nachází vlevo dole. Archivujte každý nákup, který chcete skrýt - až 100 položek. Pomocí funkce vyhledávání můžete na stránce objednávek najít více položek.

 3. Jakmile vyberete tlačítko archivace, zobrazí se okno s žádostí o potvrzení, zda chcete objednávku archivovat. Po archivaci je položka okamžitě neviditelná na vaší stránce historie výchozích objednávek.

 4. Pokud se potřebujete podívat na podrobnosti objednávky všech archivovaných objednávek, najeďte myší myší Účty a seznamy v nabídce a poté přejděte na Vaše účty. Na této stránce najděte Archivované objednávky link v Předvolby pro objednávání a nakupování oblast.

  Chcete-li obnovit archivovanou objednávku do výchozího zobrazení historie objednávek, vyberte Zrušit archivaci objednávky.

Skrýt historii procházení

Vaše historie procházení také obsahuje stopu strouhanky, která vám umožní snoops nahlédnout do toho, jaké položky jste si koupili nebo o koupi uvažujete. Úpravou historie procházení můžete smazat konkrétní položky nebo celou historii. Můžete dokonce deaktivovat schopnost Amazonu nepřetržitě sledovat celou historii procházení, což může být dobrý nápad pro měsíce před svátky.

 1. Přejděte na domovskou stránku Amazonu a najeďte myší Procházení historie.

 2. klikněte Zobrazit a upravit v rozbalovací nabídce.

 3. klikněte Odebrat z pohledu skrýt položku ze stránky historie. Klepněte na Spravovat historii pro přístup ke dvěma dalším možnostem: Odebrat všechny položky ze zobrazení a Zapnout / vypnout historii procházení.

Změňte své místo dodání

Nic nevytváří okamžitý pocit tajemství jako hnědá krabička Amazonky dodávaná k vašim dveřím. Chcete-li mít překvapení pod pokličkou - požádejte společnost Amazon, aby vám balíček poslala někam jinam - dům nebo adresa vašeho přítele.

Použití Účty a seznamy nabídku v horní části Amazonu Váš účet. Vybrat Vaše adresy z Předvolby pro objednávání a nakupování sekci a poté vyberte Přidat adresu.

Použijte Amazon Locker

Další možností tajného doručování je použití Amazon Locker. Toto je možnost doručení zdarma a dává vám možnost vyzvednout si balíček, když je to pro vás výhodné. Skříňky jsou samoobslužné doručovací kiosky, umístěné strategicky kolem vašeho města. Vaše balíčky jsou uloženy v zabezpečené skříňce, dokud si je nevyzvednete.

 1. Chcete-li najít a vybrat Amazon Locker, přejděte na stránku Amazon Locker Delivery a klikněte na Najděte skříňku ve svém okolí.

 2. Amazon Locker můžete vyhledat podle adresy, PSČ, orientačního bodu nebo názvu skříňky / obchodu.

 3. Když zadáte objednávku, skříňka se zobrazí jako možnost adresy. Pokud vyberete dodávku skříňky, Amazon vám pošle e-mailem jedinečný šestimístný kód, který budete potřebovat k otevření skříňky. Poté budete mít tři kalendářní dny na vyzvednutí zboží, než bude vráceno společnosti Amazon k vrácení peněz.