Jak získat Steam na Chromebooku

Steam je jednou z největších a nejpopulárnějších distribučních platforem pro videohry. Je k dispozici pro Windows, macOS a Linux. Prostřednictvím systému Linux si Chromebook může užít také komunitu a pohodlí účtu Steam.


Měli byste nainstalovat Chrome na Chromebook?

Většina Chromebooků není dostatečně výkonná na provozování zcela nových her AAA. Ale spousta starších her a mnoho nových nezávislých her dokáže běžet na zredukovaném hardwaru, který se nachází ve většině Chromebooků. Alternativně můžete hrát hry náročné na procesor jejich streamováním ze stolního počítače do Chromebooku nainstalovaného ve službě Steam.

Jak používat Steam na Chromebooku

Steam lze na Chromebooku používat dvěma způsoby. Prvním způsobem je instalace Steam jako nativní aplikace pro Linux. Jedná se o poněkud složitý proces, který vyžaduje, abyste na svém Chromebooku povolili aplikace pro Linux a poté nainstalovali Steam pomocí příkazů terminálu. Tato možnost je k dispozici, pouze pokud váš Chromebook podporuje nativní aplikace pro Linux, což ne všechny Chromebooky podporují.

Druhá možnost funguje na všech Chromebookech, ale je ještě komplikovanější. Tato možnost vyžaduje, abyste si na Chromebook nainstalovali Linux a poté nainstalovali Steam prostřednictvím desktopového prostředí Linux, jako je Ubuntu.

Nativní aplikace pro Linux je nejlepší volbou, pokud se chcete vyhnout nutnosti aktivovat režim pro vývojáře, zatímco úplná instalace systému Linux je lepší volbou, pokud chcete mít v Chromebooku skutečné prostředí Linuxu.


Jak zkontrolovat, zda váš Chromebook podporuje aplikace pro Linux

Některé Chromebooky podporují aplikace pro Linux a jiné nikoli. Vývojáři XDA mají seznam podporovaných Chromebooků a související informace. Nejjednodušší způsob, jak ověřit, zda váš Chromebook podporuje aplikace pro Linux, je zkontrolovat nastavení systému, které se dozvíte v následující části.

Pokud možnost Linuxové aplikace není k dispozici, zkuste přepnout na kanál Chrome OS beta nebo kanál pro vývojáře.


Jak povolit aplikace pro Linux na Chromebooku

Pokud je na vašem Chromebooku možné spouštět nativní aplikace pro Linux, budete muset tuto funkci povolit, než budete moci nainstalovat Steam. Jedná se o snadný proces, který zahrnuje výběr přepínače v nastavení systému Chrome OS.

 1. Na Chromebooku vyberte ikonu system tray v pravém dolním rohu plochy a poté vyberte ikonu ikona ozubeného kola otevřete nabídku nastavení.

 2. Přejděte dolů a vyhledejte sekci Linux (Beta), poté vyberte Zapnout.

 3. vybrat instalovat.

 4. Počkejte na dokončení procesu instalace. Po dokončení vás přivítá okno terminálu. V tomto okně budete instalovat a spouštět aplikace pro Linux prostřednictvím systému Chrome OS.

Jak nainstalovat aplikaci Steam pro systém Linux v systému Chrome OS

Jakmile úspěšně nastavíte Chromebook pro spouštění nativních aplikací pro Linux v systému Chrome OS, jste připraveni nainstalovat Steam.

Tento proces je poměrně komplikovaný, pokud jste nikdy předtím nepoužívali Linux, ale není to obtížné. Jako přehled budete muset na svém Chromebooku otevřít terminál Linux, poté zadat řadu příkazů a počkat na dokončení každého, než vstoupíte do dalšího.

Chcete-li věci usnadnit, můžete z těchto pokynů zkopírovat a vložit každý příkaz. Chcete-li tak učinit, zkopírujte text příkazu a stiskněte SHIFT+CTRL+V uvnitř okna terminálu vložte zkopírovaný text. Nakonec stiskněte ENTER k provedení příkazu.

Tady je postup, jak nainstalovat Steam na Chromebook jako nativní aplikaci pro Linux:

 1. Stisknout SHIFT+CTRL+T otevřete okno terminálu Linux.

 2. Do okna terminálu zadejte následující příkaz. Můžete jej zkopírovat a vložit, nebo zadat a poté stisknout vstoupit provést.

  echo 'deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free' | sudo tee -a / atd

 3. Do okna terminálu zadejte následující příkaz:

  sudo dpkg - přidat

 4. Do okna terminálu zadejte následující příkaz:

 5. Do okna terminálu zadejte následující příkaz:

  sudo

 6. Stisknout Y pro potvrzení instalace.

  Během tohoto kroku vám instalační program ukáže, kolik úložného prostoru Steam zabírá. Pokud váš Chromebook nemá dostatek úložného prostoru, nebudete moci nainstalovat Steam.

 7. Dokončením instalačního postupu souhlasíte s licenční smlouvou Steam.

 8. Počkejte, až se Steam sám aktualizuje.

 9. vybrat PŘIHLASTE SE K EXISTUJÍCÍMU ÚČTU se přihlaste ke svému účtu Steam. Na Chromebooku nyní můžete používat Steam.

Jak nainstalovat Steam na Chromebook, který jej nepodporuje

Před zavedením nativních aplikací pro Linux našli inteligentní uživatelé řešení, které umožnilo každému Chromebooku spouštět Linux společně s OS Chrome. Jedná se o složitější možnost než jednoduše nainstalovat aplikaci pro Linux prostřednictvím systému Chrome OS, ale je to jediná možnost pro většinu Chromebooků.

Použijte Crouton ke spuštění Ubuntu Linux na vašem Chromebooku

Chcete-li použít tuto metodu, musíte začít používat Crouton k instalaci Ubuntu nebo jiné verze Linuxu spolu s Chrome OS na Chromebooku.

Tato metoda nenahrazuje operační systém Chrome OS, takže můžete Chromebook i nadále používat, jako vždy. Vyžaduje však povolení režimu pro vývojáře.

Přepněte z Chrome OS na plochu Ubuntu

Jakmile máte v Chromebooku spuštěný Ubuntu, můžete pomocí jednoduché kombinace kláves přepínat mezi Chrome OS a Ubuntu kdykoli budete chtít.

 • Chromebooky Intel a AMD: Chcete-li přepínat tam a zpět, stiskněte CTRL+ALT+ZADNÍ a CTRL+ALT+VPŘED, Poté stiskněte tlačítko CTRL+ALT+REFRESH obnovit novou plochu.
 • ARM Chromebooky: Chcete-li přepínat tam a zpět, stiskněte CTRL+ALT+SHIFT+ZADNÍ a CTRL+ALT+SHIFT+VPŘED.

Přejděte na oficiální web Steam a vyberte Nainstalujte službu Steam. Po otevření softwaru Ubuntu vyberte instalovat a aplikace se automaticky nainstaluje.

Pomocí této metody budete muset přepnout na Ubuntu pokaždé, když budete chtít používat Steam. Nelze k němu přistupovat přímo z rozhraní systému Chrome OS.