Soubor HWP (co je a jak otevřít jeden)

Soubor s příponou HWP je soubor textového procesoru Hangul nebo někdy nazývaný soubor dokumentu Hanword. Tento formát souboru vytvořil jihokorejská společnost Hancom.

Soubory HWP jsou podobné souborům MS Word DOCX, kromě toho, že mohou obsahovat korejský psaný jazyk, což z něj činí jeden ze standardních formátů dokumentů používaných jihokorejskou vládou.

HWP je také zkratka pro věci, které nemají nic společného s textovým procesorem, jako je společnost Hewlett-Packard Company (její starý symbol akcií nahrazený HPQ) a plán zdraví a dobrých životních podmínek.


Jak otevřít soubor HWP

OpenOffice Writer a LibreOffice Writer jsou dva bezplatné programy, které umožňují otevírání a úpravy souborů HWP. Při ukládání souborů HWP do těchto programů však musíte zvolit jiný formát (například DOC nebo DOCX), protože nepodporují ukládání do HWP.

Společnost Microsoft poskytuje bezplatný nástroj pro otevírání souborů HWP, který se nazývá Hanword HWP Document Converter. Jeho instalace vám umožní otevřít soubory HWP v aplikaci Microsoft Word převedením do formátu DOCX.

Microsoft Office, OpenOffice a LibreOffice mohou otevírat soubory HWP pouze v případě, že byly vytvořeny pomocí Hangul '97 - s těmito aplikacemi nelze otevřít nové verze souboru .HWP.

Hancom Office je další prohlížeč / editor HWP, ale je to zdarma jen měsíc. Může otevírat nejen soubory HWP, ale také soubory HWPX a HWT, což jsou podobné formáty souborů. Tento bezplatný prohlížeč souborů podporuje i další formáty sady Hancom Office, například CELL, NXL, HCDT, SHOW a HPT, stejně jako formáty souborů Microsoft Office.

Hancom Office Online, také ne zdarma, vám umožňuje prohlížet soubory HWP online.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor HWP, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory HWP, přečtěte si, jak změnit, který program otevře soubor HWP.

Jak převést soubor HWP

Pokud již používáte některý z výše uvedených editorů HWP, například LibreOffice Writer, můžete exportovat nebo převést HWP do formátu DOC, DOCX, PDF, RTF a dalších formátů dokumentů.

Můžete také použít bezplatný převaděč souborů k převodu souboru HWP do jiného formátu, například Online-Convert.com. Chcete-li použít tento online převodník HWP, stačí nahrát soubor. Soubor HWP na web a poté vyberte formát, do kterého jej chcete převést, například ODT, PDF, TXT, JPG, EPUB, DOCX, HTML atd. Poté musíte převést soubor zpět do počítače, než jej budete moci použít .


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor po vyzkoušení výše uvedených návrhů stále neotevře, existuje velká šance, že nesprávně přečtete příponu souboru. Některé soubory používají podobnou příponu, i když formáty zcela nesouvisí.

Například pro soubor HWP můžete být matoucí soubory Hedgewars Saved Game nebo Demo, které používají příponu HWS a HWD. Tyto typy souborů se používají ve hře Hedgewars a nelze je otevřít žádným z výše uvedených editorů / editorů HWP.

WPH je dalším příkladem, kdy se používají všechna stejná písmena přípon souborů, ale místo toho, aby se týkala souborů HWP, jsou ve skutečnosti ve formátu souboru Phoenix BIOS a používají se jako soubory BIOS.