Soubor XP3 (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou XP3 je soubor balíčku KiriKiri. KiriKiri je skriptovací engine; soubor XP3 se často používá u vizuálních románů nebo k ukládání zdrojů videoher.

V souboru XP3 mohou být obrázky, zvuk, text nebo jakýkoli jiný zdroj, který by byl užitečný během hry nebo pro vizuální znázornění knihy. Tyto soubory jsou uloženy v souboru XP3 jako archiv, podobně jako soubory ZIP.

XP3 se někdy používá jako zkratka pro aktualizaci Service Pack 3 systému Windows XP. Soubory, které mají příponu .XP3, však nemají nic společného zejména s žádným operačním systémem, dokonce ani se systémem Windows XP.


Jak otevřít soubor XP3

Soubory balíčku KiriKiri s příponou XP3 lze otevřít pomocí nástrojů KiriKiri.

Pokud se soubor XP3 s tímto programem neotevře, zkuste extrahovat obsah ze souboru XP3 pomocí bezplatného extraktoru souborů. S největší pravděpodobností uvidíte soubor EXE, který můžete spustit jako běžnou aplikaci. Software jako 7-Zip nebo PeaZip by měl být schopen otevřít soubor XP3 tímto způsobem.

Pokud nástroj pro rozbalení souboru soubor XP3 neotevře, můžete zkusit CrassGUI. Na stránce stahování jsou pokyny, které vysvětlují, jak otevřít soubor XP3.

Ve všech těchto příkladech pro otevření souboru XP3 může být konečným výsledkem zkopírování extrahovaných souborů do určité složky. Například pokud se soubor XP3 používá s konkrétní videohrou, možná budete muset extrahovat soubory z archivu XP3 a poté je zkopírovat do instalační složky hry, aby je hra mohla použít.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor XP3, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory XP3, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor XP3

Populární typy souborů lze převést do jiných formátů souborů pomocí bezplatného převaděče souborů. Například převaděč souborů lze použít k převodu souborů PDF do formátu DOCX. Ale nevíme o žádném, co by fungovalo se soubory XP3.

Jedna věc, kterou můžete zkusit, pokud potřebujete převést soubor XP3, je použít výše uvedený program KiriKiri Tools. Pokud je to s tímto programem možné, může být možnost převodu souboru v a Soubor > Uložit jako menu nebo Vývoz položka menu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, můžete nesprávně číst příponu souboru. Zaměňovat jinou příponu souboru pro XP3 je snadné vzhledem k tomu, že mnoho dalších souborů používá ve svých příponách podobná písmena a čísla.

Například XP3 sdílí některá stejná písmena jako ZXP, XPD a XPI, ale to neznamená, že tyto formáty souborů mají něco společného. P3 je dalším příkladem, kdy je přípona souboru vyhrazena hlavně pro soubory projektu Primavera P3

Pokud nemůžete soubor otevřít, zkontrolujte, zda příponu čtete správně a nezaměňujte jeden z těchto souborů za soubor XP3.