Co je soubor CR2? (A jak otevřít jeden)

Co vědět

  • Soubor CR2 je obrazový soubor Canon Raw verze 2.
  • Otevřete jeden v prohlížečích IrfanView, UFRaw, Photoshop a dalších.
  • Převeďte na JPG, PNG, TIFF atd. Pomocí těchto programů nebo převaděče, jako je FileZigZag.

Tento článek vysvětluje, co jsou soubory CR2, co musíte nainstalovat, abyste je mohli otevřít, a jak uložit soubor do jiného formátu obrázku, jako je JPG, DNG, PNG a další.


Co je soubor CR2?

Soubor s příponou CR2 je obrazový soubor Canon Raw verze 2 vytvořený digitálním fotoaparátem Canon. Soubory CR2 jsou založeny na specifikaci souboru TIFF, takže jsou obvykle vysoce kvalitní, nekomprimované a velké.

Program 3D modelování s názvem Poser používá také soubory CR2. Místo ukládání fotografií jsou však soubory Poser CR2 soubory pro úpravu znaků, které slouží k uchovávání informací o lidských detailech, jako jsou klouby a kosti, a kde a kolik se ohýbají.

Lifewire / Miguel Co.

Jak otevřít soubor CR2

Soubory CR2 lze otevřít pomocí bezplatných programů, jako jsou IrfanView a UFRaw. Některé verze systému Windows umožňují nativní prohlížení souborů CR2 (například v zobrazení složek), ale pouze v případě, že je nainstalován Microsoft Camera Codec Pack nebo Canon RAW Codec Software.

Ačkoli rozhodně není zdarma, Adobe Photoshop je další populární program používaný pro práci se soubory CR2. Může upravit teplotu, odstín, expozici, kontrast, bílou, stíny a další. MAGIX Xara Photo & Graphic Designer může být také schopen otevírat a upravovat soubory CR2.

Pokud máte co do činění se souborem poserování znaků Poser, měl by se k jeho otevření použít software Posware společnosti Bondware. Formát podporují také další podobné aplikace, například DAZ Studio od DAZ 3D a 3ds Max od společnosti Autodesk.


Jak převést soubor CR2

Adobe DNG Converter je bezplatný nástroj pro převod CR2 na DNG od společnosti Adobe. Podporuje nejen soubory CR2, ale i spoustu dalších formátů syrových obrazových souborů, které byly pravděpodobně vytvořeny na jiných typech digitálních fotoaparátů.

Chcete-li převést CR2 na jiný formát obrázku, začněte jedním z prohlížečů a podívejte se, jaké máte možnosti exportu nebo uložení. Mezi běžné příklady patří JPG, TIFF, PNG a GIF.

Vzhledem k tomu, co jsou a odkud pocházejí, není překvapením, že soubory CR2 mohou být velké, takže použití online převaděče CR2 pravděpodobně není nejlepším řešením, protože musíte nahrát každý soubor CR2, který chcete převést. Pokud se však vydáte touto cestou, zkuste Zamzar.

Lepším řešením je bezplatný softwarový převodník souborů. Většina z nich se snadno používá a funguje na všech operačních systémech. V závislosti na tom, který si vyberete, najdete podporu pro převod CR2 na JPG, TIFF, GIF, PNG, TGA, BMP a další formáty, včetně PDF.

Je možné, že budete moci převést soubor Poser pro úpravu znaků pomocí programu Poser. Jiné programy, které mohou soubor importovat, mohou pravděpodobně exportovat soubor CR2 do jiného formátu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, existuje opravdu velká šance, že nesprávně čtete příponu souboru. Některé nesouvisející formáty souborů používají podobné přípony souborů, ale to nutně neznamená, že jejich příslušné soubory pro otevírání souborů fungují s jiným formátem.

Například soubory RC2 vypadají, jako by mohly souviset se soubory CR2, ale místo toho mohou být ve formátu Visual Studio Resources, který používá Visual Studio.

CRX je podobný, ale místo toho, aby souvisel s obrázkovým programem, je používán jako přípona souboru pro rozšíření prohlížeče Chrome.

Pokud váš soubor ve skutečnosti nepoužívá příponu CR2, prozkoumejte písmena a / nebo čísla, která vidíte za názvem souboru, abyste se dozvěděli více o formátu, ve kterém je, a který program jej potřebujete otevřít.