Co je soubor MSG? (A jak otevřít jeden)

Co vědět

  • Soubor MSG je soubor poštovní zprávy aplikace Outlook.
  • Otevřete jeden na Outlooku, Encryptomatic.com nebo SeaMonkey.
  • Převod do EML, PDF, DOC atd. Pomocí Zamzar nebo jiného nástroje pro převod.

Tento článek popisuje, co jsou soubory MSG, různé způsoby, jak jeden otevřít, a jak převést jeden do jiného formátu v závislosti na tom, co soubor ukládá (e-mail, kontakty atd.).


Co je soubor MSG?

Soubor s příponou .MSG je s největší pravděpodobností soubor poštovní zprávy aplikace Outlook. Program Microsoft Outlook může vytvořit soubor MSG, který se týká e-mailu, schůzky, kontaktu nebo úkolu.

Pokud je e-mail, soubor MSG může obsahovat informace o zprávě, jako je datum, odesílatel, příjemce, předmět a tělo zprávy (včetně vlastního formátování a hypertextových odkazů), ale může to být pouze kontaktní údaje, informace o schůzce nebo popis úkolu.

Pokud váš soubor MSG nesouvisí s MS Outlook, může být ve formátu souboru Fallout Message. Videohry Fallout 1 a 2 používají soubory MSG k ukládání herních zpráv a dialogových informací týkajících se postav.

Jak otevírat soubory MSG

Microsoft Outlook otevírá soubory MSG, které jsou soubory poštovních zpráv aplikace Outlook, ale pro zobrazení souboru nemusíte mít nainstalovaný MS Outlook. Free otvírák, prohlížeč MSG, MsgViewer Pro a Email Open View Pro by měly fungovat také.

SeaMonkey by měl být schopen zobrazit soubor MSG v systémech Windows, Linux a macOS. K dispozici je také aplikace Klammer pro iOS, která na těchto zařízeních otevírá soubory MSG.

Jeden online prohlížeč souborů MSG, který funguje na jakémkoli operačním systému, je bezplatný prohlížeč MSG EML společnosti Encryptomatic. Stačí tam nahrát soubor a zobrazit celou zprávu ve vašem prohlížeči. Text vypadá stejně jako v MS Outlooku a na hypertextové odkazy lze dokonce klikat.

Soubory zpráv Fallout se obvykle nacházejí v adresářích text angličtina dialog a text angličtina hra . Ačkoli jsou používány jak Fallout 1, tak Fallout 2, je pravděpodobné, že v těchto programech nemůžete ručně otevřít soubor MSG (hra je používá automaticky). Možná však budete moci zobrazit zprávy jako textové dokumenty pomocí bezplatného textového editoru.


Jak převést soubor MSG

Microsoft Outlook může převádět soubory MSG do různých formátů souborů v závislosti na typu použitého souboru MSG. Například pokud je to zpráva, můžete uložit soubor MSG do TXT, HTML, OFT a MHT. Úkoly lze převést na některé textové formáty, jako je RTF, kontakty na VCF a události kalendáře na ICS nebo VCS.

Po otevření souboru MSG v Outlooku použijte Soubor> Uložit jako z rozevírací nabídky Uložit jako typ: vyberte vhodný formát.

Chcete-li uložit soubor MSG do formátu PDF, EML, PST nebo DOC, použijte bezplatný online převodník souborů Zamzar. Protože nástroj pro převod souborů Zamzar běží online prostřednictvím vašeho webového prohlížeče, můžete jej použít v jakémkoli operačním systému.

MSGConvert je nástroj příkazového řádku pro Linux, který dokáže převádět MSG na EML.

Kontakty můžete také převést do formátu použitelného v aplikaci Excel nebo v jiném tabulkovém programu. Nejprve převeďte soubor MSG na CSV a poté kontakty importujte do aplikace Outlook přetažením souborů .MSG přímo do části Moje kontakty v programu. Pak přejděte na Soubor > Otevřít a exportovat > Import / Export > Export do souboru > Hodnoty oddělené čárkou > Kontakty vybrat, kam uložit nový soubor CSV.

Je nepravděpodobné, že by převod souboru Fallout Message do jiného formátu byl užitečný, ale pravděpodobně to můžete udělat pomocí textového editoru. Stačí tam otevřít soubor MSG a poté jej uložit jako nový soubor.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Přípona souboru „.MSG“ je velmi jednoduchá a ve skutečnosti by ji mohly používat i jiné programy, které zde nejsou uvedeny. Je pravděpodobné, že jakékoli použití přípony souboru .MSG je pro nějaký soubor zpráv. Pokud výše uvedené e-mailové programy nefungují, zkuste soubor otevřít v textovém editoru.