Soubor X_T (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou X_T je soubor modelu modelu Parasolid. Jsou také známé jako soubory Modeller Transmit.

Různé programy CAD mohou exportovat do a importovat z formátu X_T. Soubory jsou založeny na textu a skládají se v podstatě z čísel, která mohou některé programy CAD přečíst, aby identifikovaly geometrii, barvu a další podrobnosti 3D modelu.

Soubory modelu modelu Parasolid, které jsou uloženy v binárním formátu, se ukládají s příponou .X_B. Starší verze formátu X_T byly XMT_TXT a XMP_TXT.


Jak otevřít soubor X_T

Soubory X_T lze otevírat pomocí softwaru Siemens PLM Software s názvem Parasolid. Funguje na počítačích s Windows, Linux a Mac.

Některé další CAD programy, které mohou tento soubor používat, zahrnují Autodesk Fusion 360, VectorWorks, prohlížeč SolidView Parasolid, Kubotek's KeyCreator, Actify a 3D-Tool.

Jeden můžete otevřít také pomocí programu Poznámkový blok ve Windows nebo v jakémkoli jiném bezplatném textovém editoru, ale tyto programy jsou užitečné pouze v případě, že potřebujete zobrazit data záhlaví souboru X_T. Mezi tyto informace patří datum vytvoření souboru, použitý operační systém a některé informace o modelu.

Vzhledem k tomu, že přípona souboru X_T je trochu odlišná od většiny přípon (kvůli podtržítku), může být použita i v jiných programech, které nemají nic společného s 3D tvary. Pokud se váš soubor neotevře s žádným z výše uvedených programů CAD, zkuste jej použít v textovém editoru a zjistit, zda v samotném souboru nejsou nějaké popisné informace, které vás mohou nasměrovat ke kompatibilnímu prohlížeči.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program, který systém Windows k otevření souboru používá.

Jak převést soubor X_T

Jakýkoli soubor X_T by měl být možné převést do jiného podobného formátu pomocí jednoho z výše uvedených prohlížečů. Ve většině programů je to prostřednictvím a Soubor > Uložit jako možnost nebo někdy tlačítko označené Vývoz.

Další možností je použít zkušební verzi CAD výměníku. Může převádět X_T na STEP / STP, IGES / IGS, STL, SAT, BREP, XML, JT, OBJ, X_B, XMT_TXT, XMT_BIN, WRL nebo X3D.

Autodesk Inventor by měl být schopen převést jeden na DWG prostřednictvím životní prostředí > Výměna AEC > Uložit jako DWG tělesa Jídelní lístek. Poté můžete svůj převedený soubor X_T otevřít v programu, který podporuje formát DWG, jako jsou programy Autodesk AutoCAD, Design Review nebo DWG TrueView.


Stále to nemůžete otevřít?

Výše uvedené programy jsou vše, z čeho si musíte vybrat, abyste mohli otevřít soubor X_T. Pokud se neotevře ani po vyzkoušení, je pravděpodobné, že nemáte soubor X_T. To by mohl být případ, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru.

Například i když jejich přípony souborů vypadají podobně, soubory X_T nemají nic společného se soubory komponent Mozilla Firefox, které používají příponu .XPT. Lze uvést i další příklady, například soubory komprimovaného textu, které používají příponu TX_.

Znovu si přečtěte příponu souboru na konci souboru a poté prozkoumejte, co vidíte, abyste našli kompatibilní otvírák nebo převaděč souborů.