Soubor CDR (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou .CDR je s největší pravděpodobností soubor obrazu CorelDRAW, což je vektorový obrázek vytvořený programem CorelDRAW, který obsahuje text, obrázky, efekty, tvary atd., Obvykle za účelem vytváření dopisů, obálek, webových stránek, bannery a další dokumenty.

Dalšími soubory CDR mohou být soubory Macintosh DVD / CD Master, které obsahují složky a soubory v jediném archivu za účelem vypalování dat na disk, podobně jako formát ISO, který znáte v systému Windows.

Formát Raw Audio CD Data používá také příponu souboru .CDR. Jedná se o zkopírované / zkopírované hudební soubory převzaté z CD.

Ještě další použití pro soubory CDR je jako datové soubory Crash Data Retrieval Data. Ty jsou generovány ze senzorů instalovaných ve vozidlech, která používají zařízení Crash Data Retrieval (CDR).


Jak otevřít soubor CDR

Vzhledem k tomu, že existuje více formátů souborů, které využívají příponu .CDR, musíte nejprve pochopit, v jakém formátu je váš soubor, než budete vědět, který program jej může otevřít.

Pokud víte, že váš soubor CDR je nějakým obrazem, je pravděpodobné, že se jedná o obrazový soubor CorelDRAW. Totéž platí pro ostatní tři; pokud používáte Mac, považujte svůj soubor za hlavní DVD / CD soubor nebo za surový zvukový datový soubor CD, pokud máte podezření, že jde o hudbu. Soubory převzaté ze zařízení pro načítání dat z havárie jsou v tomto formátu.

Otevřete soubory CorelDRAW Image CDR

CDR je hlavní formát souboru používaný v softwaru CorelDRAW. Mohou být uloženy jako šablony, pokud je třeba znovu použít stejné rozvržení dokumentu, odkud pochází formát CDT. Mohou být také komprimovány a uloženy jako soubory CDX.

Některé bezplatné programy, které otevírají tyto obrazové soubory CDR, zahrnují Inkscape a CDR Viewer.

Zde je několik bezplatných otvíračů CDR:

  • Grafická sada CorelDRAW
  • CorelDRAW PaintShop
  • CorelDRAW WordPerfect
  • Adobe Illustrator
  • ACD Systems Canvas

Otevřete soubory Mac / DVD DVD / CD Master CDR:

Soubory CDR v tomto formátu se vytvářejí pomocí integrovaného nástroje Disk Utility v systému macOS.

  • Apple's Disk Utility nebo DiskImageMounter pro Mac jsou vaše nejlepší sázky.
  • Další možností je HFSExplorer, který otevírá soubory CDR ve Windows, Mac a Linux. Tento program podporuje také podobné formáty souborů jako DMG, ISO, IMG, SPARSEIMAGE a SPARSEBUNDLE.

Otevřete datové soubory Raw Audio CD

Tyto soubory CDR jsou podobné souborům WAV a AIF. Některé programy ukládají zkopírované hudební soubory do tohoto formátu.

  • Soubory CDR můžete přehrávat pomocí iTunes nebo je můžete otevřít pro vypalování pomocí programu ImgBurn nebo programu pro kopírování DVD, jako je DVD Decrypter.
  • Uživatelé systému macOS mohou pomocí iTunes otevírat také soubory CDR nebo Roxio Toast je vypálit na disk.

Otevřete datové soubory pro načítání dat o selhání

Tyto soubory se používají se softwarem Bosch Crash Data Retrieval System.

Vzhledem ke všem různým způsobům použití souborů CDR existuje šance, že se váš otevírá v jiném programu, se kterým nechcete soubor CDR používat. Pokud používáte Windows, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru a změnit program, který otevírá soubor CDR.

Jak převést soubor CDR

Soubory obrázků CorelDRAW ve formátu CDR lze převést do formátu AI, PDF, JPG, EPS, TIFF a dalších podobných formátů pomocí Zamzar, bezplatného online převaděče souborů. Stačí nahrát soubor na tento web a poté vybrat jeden z podporovaných formátů, do kterého soubor CDR uložíte.

Ačkoli se formátování nemusí dobře shodovat, můžete použít soubor CDR ve Photoshopu jeho převedením na PSD pomocí aplikace Convertio. Tato webová stránka vám umožňuje také uložit soubor CDR do řady dalších formátů souborů.

Převeďte CDR na ISO v macOS pomocí tohoto příkazu z příkazového řádku a cestu a názvy souborů nahraďte vlastními:

hdiutil convert /path/originalimage.cdr -format UDTO -o /path/convertedimage.iso

Soubor ISO lze poté převést na DMG, pokud chcete, aby soubor CDR byl obrazový soubor DMG.

Uložení souboru CDR na disk lze provést pomocí výše uvedeného programu ImgBurn. Vyber Zapište obrazový soubor na disk možnost a poté vyberte soubor CDR jako soubor „Zdroj“.

Pokud lze soubor Crash Data Retrieval Data uložit do jiných formátů, je to s největší pravděpodobností provedeno pomocí softwaru shora, který jej může otevřít. Podívejte se na Soubor > Uložit jako or Převést / exportovat menu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud nemůžete soubor otevřít zde uvedenými programy, zkontrolujte, zda správně čtete příponu souboru. Ve skutečnosti možná pracujete se souborem CBR, CDA (CD Audio Track Shortcut) nebo CDDA.