Jak odstranit váš účet na Twitchi

Bez ohledu na to, jak populární je sociální síť nebo služba, stále ale může přijít doba, kdy se uživatelé rozhodnou zavřít svůj účet a přejít na zelenější pastviny. Twitch nemusí poskytovat uživatelům, kteří si to přejí, možnost zcela smazat svá data, ale umožňují deaktivaci účtu, což je další nejlepší věc.

Deaktivace účtu na Twitchi jej v zásadě odstraní z veřejné služby Twitch. Uživatelé se do něj již nemohou přihlásit a již jej nebude možné zjistit při vyhledávání ani při přímých návštěvách. Důležité informace může uživatel ručně změnit nebo odstranit před deaktivací účtu, takže i když jeho profil Twitch není úplně odstraněn z databáze Twitche, všechny osobní údaje být mohou. Tady je to, co potřebujete vědět.


Jak úplně deaktivovat váš účet na Twitchi

Deaktivace účtu na Twitchi je velmi přímočará a lze ji provést během několika minut.

 1. Přihlaste se ke svému Twitch účtu na hlavním webu Twitch.
 2. V pravém horním rohu klikněte na rozevírací nabídku a klikněte na Nastavení.

 3. Přejděte do dolní části stránky nastavení a měla by se zobrazit část s názvem, Deaktivace účtu Twitch. Klikněte na Deaktivovat účet.

 4. Na Deaktivovat účet stránce, zadejte heslo k účtu a jakoukoli zpětnou vazbu, kterou chcete s Twitchem sdílet o svém rozhodnutí odejít. Tato druhá část je volitelná.

 5. Klikněte na fialové tlačítko Deaktivovat účet. Váš účet bude nyní deaktivován.

Než deaktivujete svůj účet na Twitchi

Deaktivaci účtu Twitch lze provést velmi rychle, ale než tak učiníte, je třeba nejprve udělat několik věcí.

 • Informujte své sledující nebo kohokoli, koho hostujete: Pokud jste Twitch streamer a plánujete deaktivovat svůj účet, je dobré informovat své diváky ve vysílání ve dnech před tímto velkým dnem. Nezapomeňte uvést, kdy bude vaše poslední vysílání, a také odkažte své sledující na vaše další sociální platformy, jako je Twitter, Instagram a Facebook, aby s vámi mohli zůstat v kontaktu. Pokud přecházíte na jiný streamovací web, jako je YouTube, požádejte diváky, aby tyto nové účty sledovali nebo se přihlásili k odběru.
 • Odpojte ostatní účty: Jednou z úžasných věcí na Twitchi je to, jak se může připojit k dalším sociálním sítím, jako je Twitter a Facebook, a dalším herním službám, jako jsou Xbox, Steam a Battle.net. Důrazně doporučujeme přerušit připojení ke všem těmto službám třetích stran před deaktivací Twitch účtu, abyste je mohli připojit ke všem novým účtům, které si v budoucnu vytvoříte. Chcete-li tyto služby odpojit, jednoduše přejděte do svého Nastavení a klikněte na záložku Připojení. Tím se dostanete na seznam připojených služeb, které můžete odpojit kliknutím na tlačítko Odpojit vedle jejich názvů.
 • Smažte osobní údaje: Protože Twitch váš účet úplně neodstraní, je dobré přejít do nastavení účtu (prostřednictvím rozbalovací nabídky v pravém horním rohu) a odstranit všechny důležité informace, které chcete chránit, například vaše skutečné jméno. a biografické informace. Doporučuje se také zobrazit váš kanál (ze stejné nabídky) a odstranit všechny vaše vlastní widgety a odkazy na různé příspěvkové služby, které jste možná přidali.

Jak povolit deaktivovaný účet na Twitchi

Neexistuje způsob, jak ručně povolit deaktivovaný Twitch účet, ale lze to provést e-mailem s podporou Twitche. Podpora obvykle odpovídá na žádosti do sedmi dnů.


Důvody pro deaktivaci účtu na Twitch

I když se úplná deaktivace Twitch účtu může zdát trochu extrémní, existuje několik legitimních důvodů, proč se někteří uživatelé rozhodnou tak učinit, místo toho, aby se již nepřihlásili. Zde jsou tři nejběžnější.

 • Ukončení používání Twitche: Někteří uživatelé se jednoduše rozhodnou přestat Twitch používat. Může to být způsobeno ztrátou zájmu o celkové streamování nebo dokonce motivováno přechodem ke konkurenční streamovací službě, jako je YouTube.
 • Více Twitch účtů: Někteří uživatelé Twitch možná vytvořili různé kanály pro různé publikum (např. Jeden pro streamování videoher Super Mario Bros a druhý pro tvorbu uměleckých děl) a nyní se chtějí zaměřit na jeden nebo je konsolidovat.
 • Příliš mnoho sociálních účtů: Kromě toho, že má potenciálně více než jeden kanál Twitch, mnoho uživatelů může mít pocit, že obecně používá příliš mnoho sociálních sítí, a možná by to chtěli snížit. Všichni jsme měli přátele, kteří dramaticky oznamují svůj odchod z Facebooku. Totéž se děje i na jiných sociálních sítích, jako je Twitch.

Proč byste neměli deaktivovat svůj účet

Může být lákavé deaktivovat váš Twitch účet, ale je třeba také zvážit několik věcí, než tak učiníte.

 • Změna uživatelského jména Twitch je možná: Pokud deaktivujete svůj účet, jen abyste si vytvořili nový s lepším uživatelským jménem, ​​pamatujte, že to nemusíte dělat. Je možné změnit své aktuální uživatelské jméno účtu Twitch jednoduše přechodem do Nastavení a kliknutím na tlačítko tužky vedle pole uživatelského jméno.
 • Rezervace vaší značky: I když v současné době nepoužíváte svůj kanál Twitch, může být dobrý nápad ponechat jej online, aby vás mohli sledovat vaši fanoušci z jiných sociálních sítí. To nemusí být okamžitě užitečné, ale bude v budoucnu, až nakonec začnete vysílat. Mít oficiální kanál Twitch, který je online, také zabrání tomu, aby byli uživatelé podvedeni potenciálním spamem nebo falešnými účty, kteří tvrdí, že jste vy nebo vaše společnost.
 • Stále můžete používat svůj účet ke sledování streamů: Nezapomeňte, že abyste mohli používat svůj účet, nemusíte na Twitchi streamovat. Spousta uživatelů jednoduše sleduje jiné streamy a pomocí svých účtů sleduje, odebírá a komunikuje s jinými kanály.
 • Věci zdarma! Pokud platíte za měsíční předplatné Amazon Prime, máte k účtu Twitch také bezplatné členství Prime Video. Tato prémiová služba vám poskytuje několik výhod, z nichž jednou je bezplatný digitální obsah pro vybrané tituly videoher. Pokud svůj účet Twitch deaktivujete, nebudete moci Prime Video využívat.