Jak vytvořit účet Xbox

Účty Xbox jsou nutností pro hraní videoher na konzolích Xbox, jako je Xbox One nebo Xbox Series X. Tyto bezplatné online účty se používají ke sledování pokroku na hraných titulech Xbox, ke spojení s přáteli hráčů a zálohování všech dat do cloudu použít na jiných zařízeních nebo při upgradu na novou konzolu Xbox.

Účty Xbox jsou identické s účtem Microsoft. Pokud používáte Hotmail, Outlook, Office, Skype, Microsoft Store nebo jakoukoli jinou službu Microsoft, můžete se pomocí tohoto účtu přihlásit do konzoly Xbox. Účet, který používáte, můžete také použít k hraní hry Minecraft nebo jiných her Xbox Live na Nintendo Switch a dalších herních platformách, jako jsou počítače se systémem Windows 10.

Pokud jste si koupili svou první konzolu Xbox, budete během instalace automaticky provedeni procesem vytvoření účtu. Bude vám také nabídnuta možnost přihlásit se pomocí stávajícího účtu Xbox, pokud jej máte. Pokud se chystáte použít konzolu Xbox, která již byla nastavena, nebo jste v situaci, kdy se potřebujete přihlásit do konzole přítele, můžete si stále vytvořit účet Xbox na konzole nebo přes web.

Pro každou konzolu nemusíte vytvářet účty Xbox One. Jeden účet Xbox lze použít na více konzolích Xbox a dokonce i ve hrách pro Xbox na Nintendo Switch a v aplikacích pro Xbox na zařízeních s Windows 10, iOS a Android.

Můžete také vytvořit nový účet Xbox pro dítě, abyste mohli sledovat jeho hraní a přidávat omezení obsahu. Tady je vše, co potřebujete vědět o vytvoření nového účtu Xbox, pokud jej potřebujete.


Jak si vytvořit účet Xbox na konzoli Xbox One

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit účet Xbox, je konzola Xbox One. Můžete to udělat v několika snadných krocích.

 1. Stisknutím tlačítka s logem Xbox na ovladači Xbox otevřete navádět.

 2. Přejděte na položku Přihlásit se panel.

 3. Zdůraznit Přidat nový a stiskněte A na vašem ovladači.

 4. Na obrazovce se automaticky zobrazí klávesnice. lis B na ovladači jej odeberte.

 5. Zdůraznit Získejte nový e-mail a stiskněte A zahájíte proces vytváření účtu.

  Při vytváření účtu Xbox pro dítě nezapomeňte zadat jeho skutečný věk, nikoli jeho vlastní, abyste mohli spravovat jeho nastavení a omezení obsahu v rámci nastavení rodiny Xbox. Po vytvoření nebudete moci účet pro dospělé změnit na podřízený.

Jak si vytvořit účty Xbox na webu

Kromě vytváření účtů Xbox na konzole Xbox můžete také vytvořit a spravovat účet na oficiálním webu Xbox. Tato metoda může být jednodušší, protože na rozdíl od ovladače Xbox budete moci na počítači zadávat informace pomocí klávesnice a myši. Můžete to udělat také před nastavením nové konzoly Xbox, abyste se do ní mohli rychle přihlásit pomocí nového účtu.

Můžete také navštívit web Xbox a vytvořit nový účet Xbox na mobilním zařízení.

Tady je postup, jak vytvořit účty Xbox na webu Xbox.

 1. Otevřete preferovaný webový prohlížeč a přejděte na oficiální web Xbox.

 2. Klikněte na ikonu prázdného profilu v pravém horním rohu.

 3. klikněte Vytvořit jeden.

 4. Vložte svou e-mailovou adresu.

  Pokud nemáte e-mailovou adresu, klikněte na Vytvořte novou e-mailovou adresu zaregistrovat bezplatný e-mail aplikace Outlook. Můžete také kliknout Místo toho použijte telefonní číslo připojit své telefonní číslo k novému účtu Xbox místo e-mailu.

 5. klikněte další.

 6. Zadejte heslo pro svůj účet Xbox.

  Z bezpečnostních důvodů si vytvořte silné heslo, které je pro tento účet jedinečné a nezapomeňte použít kombinaci malých a velkých písmen a čísel.

 7. Zadejte své jméno a příjmení.

  Po vytvoření účtu budete moci skrýt své jméno v nastavení účtu v konzole Xbox.

 8. klikněte další.

 9. Z rozevírací nabídky vyberte svou zemi nebo region a zadejte datum narození.

 10. klikněte další.

 11. Na zadanou e-mailovou adresu vám nyní bude zaslán potvrzovací e-mail. Zadejte kód do e-mailu a klikněte na další.

 12. Vyplňte bezpečnostní otázku a klikněte další.

 13. klikněte Souhlasím. Váš účet Xbox bude nyní vytvořen a budete automaticky přihlášeni na webu.

  Nyní se pomocí přihlašovacích údajů k účtu Xbox můžete přihlásit ke konzole Xbox a jakékoli aplikaci pro Xbox.

  Účet Xbox je také účet Microsoft, takže jej můžete použít také k přihlášení k dalším službám společnosti Microsoft, jako je Skype a Office atd.


Jak si vytvořit nový účet Xbox

Podle výše uvedených pokynů můžete kdykoli vytvořit tolik nových účtů Xbox, kolik chcete, ale je důležité si uvědomit, že postup hry nelze přenést mezi účty Xbox.

Vytvoření nového účtu Xbox vytvoří zcela nový účet, ke kterému nebude přidružena žádná vaše herní historie ani přátelé Xbox.

Pravděpodobně nebude nutné vytvářet nový účet z následujících důvodů:

 • Můžete upravit téměř všechny informace spojené s vaším účtem Xbox, včetně vašeho jména a jmenovky hráče. Pro změnu také nemusíte vytvářet nový účet.
 • Účty Xbox lze použít na více konzolách a zařízeních. Stejný účet Xbox, který jste použili na konzole Xbox 360, lze stále používat na konzolích Xbox One, Xbox One S, Xbox One X a Xbox Series X. Při každém nákupu nové konzoly není nutné vytvářet nový účet.

Musím si pro hraní her vytvořit účty Xbox Live?

Pokud jste přihlášeni ke konzole Xbox a přemýšlíte, jak vytvořit účet Xbox Live po zobrazení odkazů na něj, nemusíte si dělat starosti. Účet Microsoft Xbox Live je jednoduše jiný název pro účet Xbox, takže jej již máte.

K hraní některých online her na konzole Xbox však možná budete potřebovat předplatné Xbox Live Gold. Xbox Live Gold je služba online předplatného, ​​která předplatitelům poskytuje přístup k režimům online her ve videohrách Xbox a několika titulům zdarma, které mohou každý měsíc vlastnit.