Jak rychle a snadno odstranit svůj účet na eBay

EBay může být stejně užitečný pro vyklizení čehokoli ve vaší domácnosti, které již nepotřebujete, nebo pro vyzvednutí výhod nepotřebných položek jiných lidí na internetu, nemusíte nechat svůj účet otevřený, pokud jej nepoužíváte. Uzavření účtu eBay může vyžadovat skok přes několik kruhů, ale pokud budete postupovat podle těchto kroků, je to zcela bezbolestné.

Nejprve je však třeba vzít v úvahu několik věcí.


Co se stane, když odstraním svůj účet eBay?

Smazání vašeho účtu eBay nemusí nastat okamžitě po zahájení procesu, je to však trvalý krok, pokud s ním budete postupovat. Na webu již nebudete moci nakupovat nebo prodávat, ztratíte veškerou zpětnou vazbu a ztratíte historii nákupů a prodejů - užitečné informace, pokud zapomenete, kdy nebo kde jste něco koupili nebo od koho .

Jak odstranit účet eBay

Účet prodejce eBay můžete deaktivovat odstraněním možností automatických plateb a zrušením všech aktivních předplatných eBay, které máte, ale pokud rádi vyhodíte celou historii účtu a vše s ní, můžete svůj účet eBay smazat, abyste mohli může začít znovu nebo se už nikdy nevrátit.

Než zahájíte proces uzavření účtu, musíte se ujistit, že je vše v pořádku; ujistěte se nejprve o těchto věcech:

 • Nemáte žádné nevyrovnané zůstatky u kupujících, prodejců ani na samotném webu. Než budete moci zrušit svůj účet, musí být uhrazeny všechny poplatky a váš zůstatek musí být nulový.

 • Nesmíte mít žádná nevyřešená pozastavení nebo omezení.

 • Na žádné položky nemůžete aktivně dražit. Pokud ano, před zrušením účtu eBay buď zrušte tyto nabídky, nebo počkejte, až aukce skončí.

Pokud zaškrtnete všechna tato políčka, jste připraveni svůj účet eBay smazat. Je třeba postupovat několika kroky, ale nejsou komplikované.

 1. Přejděte na domovskou stránku eBay a přihlaste se ke svému účtu.

 2. Jít do Moje eBay, poté vyberte položku Účet Karta.

 3. Vybrat Zavřete můj účet odkaz z pravé strany.

 4. Poté budete přesměrováni na stránku nápovědy, která se bude snažit vás odradit od následného mazání. Pokud máte smazání účtu mrtvé, pokračujte níže uvedenými pokyny.

  Pokud vás něco na eBay nebo vašem účtu obtěžuje, možná by stálo za to prohlédnout si možnosti arbitráže.

 5. Pod Zrušení účtu eBay nadpis, přečtěte si kroky, abyste se ujistili, že splňujete požadavky. Až budete připraveni, vyberte modrou odešlete žádost o uzavření účtu textu.

 6. Poté budete požádáni o potvrzení, proč chcete zrušit svůj účet. Pomocí rozevírací nabídky vyberte důvod a po zobrazení výzvy vyberte podrobnější důvod.

 7. Vyberte modrou Pokračovat tlačítko.

 8. eBay vám nabídne pomoc při pokusu o zmírnění problému bez zrušení účtu. Pokud jste odhodláni, držte se svých zbraní a vyberte Ne, prosím zavřete můj účet z rozevírací nabídky vyberte Pokračovat znovu.

 9. Přečtěte si informace o zrušení účtu na poslední stránce. Až budete připraveni, zaškrtnutím políčka potvrďte, že jste si vše přečetli, a vyberte Pokračovat naposledy.

Váš požadavek na uzavření účtu bude poté odeslán prostřednictvím eBay. Do 24 hodin byste měli obdržet potvrzení e-mailem, abyste potvrdili jeho přijetí. Pokud jste účet za posledních 60 dní nepoužili k žádnému nákupu ani prodeji, uzavření účtu proběhne do 30 dnů. Pokud jste účet použili v poslední době, zůstane otevřený po dobu 60 dnů.

Během této lhůty můžete svůj názor kdykoli změnit, ale jakmile vyprší čas, účet bude smazán. V tomto okamžiku, pokud chcete začít znovu používat eBay, budete si muset vytvořit nový účet.