Jak nastavit dary na Twitchi

Co vědět

 • Nastavení darů na Twitch je populární způsob, jak vydělat příjem, zatímco streamujete na Twitch.
 • Nastavení systému darování je složitější než pouhé povolení tlačítka „darovat“ v uživatelském profilu Twitch.
 • Uživatelé jsou povinni používat funkce, jako je systém bitů / povzbuzování první strany Twitch nebo dostupná možnost třetí strany.

Zde jsou čtyři nejoblíbenější řešení pro dary pro streamery Twitch a jak je používat.

Kyle Fewel / Lifewire


Twitch Bits

Bity (nazývané také na zdraví) jsou oficiálním dárcovským systémem Twitch. Jsou trochu komplikovanější než pouhé zasílání peněz do streameru pouhým stisknutím tlačítka a jsou k dispozici pouze pro pobočky a partnery Twitch. Bity jsou v podstatě formou digitální měny, která se nakupuje přímo od společnosti Twitch za peníze z reálného světa pomocí služby Amazon Payments.

Tyto bity lze poté použít z chatovacího pole streamu Twitch ke spuštění speciálního zvukového a vizuálního upozornění na obrazovce. Jako odměnu za použití svých bitů získávají uživatelé speciální odznaky, které se zobrazují vedle jejich jmen v chatu streamu. Čím více bitů použijí, tím vyšší je hodnost odznaků, které získají. Twitch streamer vydělá 1 $ za každých 100 bitů (1 cent za bit) použitých během jejich streamu.

 1. Twitch povoluje Cheering automaticky pro všechny nové přidružené společnosti a partnery.

  Nastavení pro povzbuzování jsou pod Můj stajl > Nastavení partnera > Bits & fandění.

 2. Diváci nyní mohou používat své bity ve vašem kanálu zadáním potěšit a počet bitů, které chtějí použít. Například, cheer5 použije pět bitů a cheer1000 použije 1,000.

Dary PayPal na Twitchi

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přijímat dary na Twitchi, je použití PayPal. Streamer může požádat diváky o přímé zaslání peněz pomocí e-mailové adresy přidružené k účtu PayPal streameru. Jednodušší možností je jednoduše nastavit odkaz PayPal.me, který zjednoduší celý proces pro diváka s čistým designem a snadno srozumitelným rozhraním. Zde je několik účinných způsobů, jak použít adresu PayPal.me pro příjem darů na Twitchi:

 • Během streamu slovně zmíňte svoji úplnou adresu PayPal.me.
 • Zveřejněte svůj odkaz v chatu svého kanálu. Nejen, že to zaujme pozornost vašich diváků, ale také to bude mnohem efektivnější, protože na odkaz lze kliknout z chatu.
 • Přidejte do svého účtu sekci s dary Twitch Channel přejděte do svého kanálu kliknutím na ikonu Upravit panely přepněte a poté klikněte na obra + symbol. Vyplňte Název panelu a Popis pole a do popisu přidejte svůj odkaz PayPal.me spolu se stručnou zprávou vysvětlující, proč si myslíte, že by diváci měli darovat.

Bitcoiny a jiné kryptoměny

Používání kryptoměn, jako jsou bitcoiny, litecoiny a ethereum k online odesílání a přijímání finančních prostředků, se stále zvyšuje kvůli jejich rychlosti, zabezpečení a nižším poplatkům za transakce. Přijetí platby do vaší kryptoměnové peněženky je stejně snadné jako sdílení adresy vaší peněženky s jiným uživatelem. Zde je návod, jak to udělat s Twitch.

 1. Otevřete aplikaci peněženky vybrané kryptoměny. Bitpay je populární aplikace peněženky pro nové uživatele.

 2. Klikněte na Dostávat tlačítko nebo odkaz. Tuto možnost mají všechny peněženky bez ohledu na měnu nebo výrobce aplikace.

 3. Uvidíte jeden řádek zdánlivě náhodných čísel a písmen; toto je adresa vaší peněženky. Klepnutím na adresu ji zkopírujete do schránky zařízení.

 4. Vytvořte ve svém profilu Twitch část věnování, jak je popsáno výše v sekci PayPal na této stránce.

 5. Vložte adresu peněženky do Popis pole a nezapomeňte uvést, pro jakou kryptoměnu je adresa peněženky. Uživatelé nebudou moci odesílat ethereum do litecoinové peněženky nebo bitcoiny do ethereumové peněženky, takže je neuvěřitelně důležité adresu správně označit.

  Zatímco v Dostávat části aplikace peněženky, pořiďte snímek obrazovky s QR kódem. Tento kód je QR verzí adresy vaší peněženky a diváci si jej mohou naskenovat a poslat vám peníze. Uložený obrázek svého QR kódu můžete přidat do darovací sekce svého profilu Twitch nebo dokonce jako mediální prvek do svého rozložení Twitch v OBS Studio (stejně jako okno webové kamery nebo jiný obrázek), aby jej vaši diváci mohli naskenovat pomocí svých mobilních telefonů při sledování streamu. Nezapomeňte uvést, pro kterou měnu je adresa peněženky s QR kódem.

 6. Nyní byste měli být schopni přijímat bitcoiny pomocí Bitpay.


Služby Twitch pro dary

Twitch streamery se mohou ke svému účtu připojit k celé řadě služeb třetích stran a aktivovat další funkce, jako jsou dary a upozornění. Mezi nejoblíbenější patří Gaming For Good, Muxy, Stream Elements a StreamLabs. Každá z těchto služeb vytváří pro váš kanál jedinečnou stránku darů hostovanou na vlastním serveru, na kterou můžete diváky přesměrovat, aby darovali.

Zde je návod, jak nastavit darovací stránku na StreamLabs, která má nejvíce funkcí a je nejjednodušší pro začátečníky. Kroky jsou velmi podobné pro nastavení darovací stránky na jiných webech.

 1. Z vašich StreamLabs Můj stajl, klikněte na Nastavení daru.

 2. Klikněte na Ikona PayPal připojit svůj účet PayPal k StreamLabs, aby diváci mohli zasílat dary přímo na váš účet PayPal ze stránky s dary. Na této stránce můžete také přidat další možnosti platby, například Unitpay, Skrill a kreditní karty, ale PayPal by měl být primární způsob, který aktivujete, vzhledem k jeho širokému využití mezi diváky Twitch.

 3. z Nastavení darů > Nastavení, vyberte svou měnu a minimální / maximální limity darování. Stanovení minimálního daru na 5 dolarů je dobrý nápad, jak uživatele odradit od spamování vašeho účtu malými dary.

 4. vybrat Uložit nastavení v dolní části stránky.

 5. Společnost Nastavení stránka zobrazí vaši webovou adresu stránky s dary. Mělo by to vypadat asi jako https://streamlabs.com/username. Zkopírujte tuto adresu a přidejte ji do sekce darování na stránce Twitch Channel.

Měli byste přijímat dary na Twitchi?

Přijímání darů a tipů na Twitch je velmi běžná praxe a ani streamery, ani diváci se na to mračili. Dary jsou jedním z mála způsobů, jak mohou malé kanály vydělávat. Když však získáte více sledujících a stanete se pobočkou nebo partnerem Twitch, je důležité se dozvědět více o předplatných Twitch. Předplatné Twitch se ukázaly jako velmi efektivní, vydělávaly podstatně vyšší částky než jednorázové dary a nabízejí potenciál v průběhu času růst.

Jsou dary Twitch zdanitelné?

Ano. Přestože jsou streamery označovány jako dary, tipy nebo dary, jsou tyto peníze považovány za platný zdroj příjmů, takže byste si je měli nárokovat při podání daňového přiznání.

Jak zabránit zpětným zúčtováním darů

Používání služby PayPal může být pohodlnou a důvěryhodnou metodou přijímání darů, ale má jednu zásadní chybu, kterou podvodníci občas zneužívají; zpětné zúčtování. K tomu dochází, když někdo, kdo za něco zaplatil online prostřednictvím služby PayPal, podá stížnost u společnosti a tvrdí, že nikdy nedostal zakoupené zboží nebo služby. Když k tomu dojde, PayPal častěji než kupujícímu zcela vrátí peníze, takže prodejce zůstane bez svého produktu a bez peněz, které by za něj mohl ukázat.

Bohužel pro streamery se zprávy zvyšují o podvodnících a internetových trollech, kteří věnovali velké množství peněz kanálům Twitch, jen aby to všechno bylo o pár měsíců později zpoplatněno. S tímto druhem podvodu se na 100% nemůžete chránit pomocí služby PayPal, a proto se mnoho zkušených streamerů raději zaměřuje na bity (které jsou chráněny Amazon Payments) a dary kryptoměny (které nelze zrušit ani účtovat zpět).

Jak vyzvat diváky Twitch, aby přispěli

Většina diváků na Twitch je ráda, že podporuje své oblíbené streamery, ale nepřemýšlí o darování, pokud neví, že je to možnost. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak připomenout vašemu publiku, aby přispělo, aniž by na vás působilo dotěrně nebo spamem.

 • Během přenosu slovně děkujte svým dárcům. To divákům nejen připomíná, že darování je možnost, ale také odměňuje dárce třemi sekundami slávy.
 • Přidejte si do svého rozložení Twitch na obrazovce widget Nedávný dárce, který zobrazuje jména posledních několika dárců. K tomu použijte službu StreamLabs a program OBS Studio. Tato možnost nebude k dispozici, pokud budete streamovat přímo z herní konzole.
 • Vytvořte seznam dárců na své stránce profilu Twitch. Pro velké kanály by to mohlo být nepraktické, ale pro streamery s malým publikem to může být skvělý způsob, jak poděkovat dárcům a povzbudit ty, kteří to ještě neudělali. Některé streamery také vytvářejí seznamy svých pěti nejlepších dárců, což může povzbudit konkurenci mezi diváky.
 • Vytvořte cíl. Diváci pravděpodobně darují, pokud vědí, k čemu jejich peníze směřují. Služby jako StreamLabs mohou vytvořit bezplatný indikátor průběhu, který můžete přidat do rozložení streamu v OBS Studio. Tato vizualizace se aktualizuje v reálném čase, když lidé přispívají, a může motivovat publikum k práci na dosažení cíle. Cíle dárcovství můžete zmínit ústně a ve svém profilu.
 • Použijte vlastní upozornění. Jedním z nejlepších způsobů, jak odměnit dárce, je přizpůsobení výstrah. Výstrahy jsou vizuální a zvukové podněty, které se spouštějí během živého přenosu, když divák sleduje, přihlásí se k odběru, daruje nebo dává tipy s bity. Pokud jste viděli zprávu typu: „Děkujeme za sledování !!“ na obrazovce jste již viděli upozornění v akci. Můžete přizpůsobit upozornění v StreamLabs pomocí libovolného animovaného gifu a zvukového souboru. Zábavné kombinace mají tendenci vybízet diváky k opětovnému darování, aby viděli upozornění.