Jak nastavit iPad pro první použití

Proces nastavení iPadu pro první použití je nyní jednoduchý, protože Apple přerušil kabel z počítače do zařízení iOS povolením nastavení bez připojení zařízení k počítači.

Pokud máte zabezpečenou síť, budete potřebovat znát heslo své sítě Wi-Fi. S touto trochou informací můžete svůj nový iPad zprovoznit do pěti minut.

Tyto pokyny platí pro zařízení se systémem iOS 12 a novějším.


Jak nastavit nový iPad

Váš nový iPad vyjde z krabice s plnou baterií, takže před prvním nastavením nebudete muset nabíjet přiložený kabel.

Public Domain / Tinh Te Photos

Zde je návod, jak nastavit iPad poprvé.

 1. Stiskněte a přidržte tlačítko tlačítko napájení zapněte iPad. Je na horní straně zařízení, naproti tlačítku Domů.

 2. První obrazovka, kterou uvidíte, řekne: „Ahoj.“ Buď stiskněte Domů pokračujte tlačítkem nebo přejetím prstem nahoru po obrazovce.

 3. Vaše první nastavení bude Jazyk. Jazyk, který vyberete, bude jazyk, který iPad použije pro všechny texty a pokyny. Angličtina je výchozí, ale klepněte na tu, kterou preferujete, pokud to tak není.

 4. Aby se iPad mohl připojit ke správné verzi Apple App Store, potřebuje znát zemi, ve které se nacházíte. Ne všechny aplikace jsou k dispozici ve všech zemích.

  Pokračujte klepnutím na svou zemi nebo region.

 5. Pokud máte jiné zařízení, například iPhone se systémem iOS 11 nebo novějším, můžete použít Rychlý start na další obrazovce můžete snadno importovat nastavení a automaticky se přihlásit ke svému Apple ID.

  Umístěte druhé zařízení vedle iPadu, který nastavujete pro použití rychlého startu, nebo klepněte na Nastavit ručně pokračovat.

 6. Dalším krokem je výběr jazyka, který chcete použít pro klávesnici iPadu. Vygeneruje výchozí na základě vašeho nastavení jazyka a země z dřívějších, ale pokud chcete, můžete si vybrat jiné.

  Proveďte výběr a potom klepněte na další.

 7. Na další obrazovce se zobrazí seznam všech dostupných sítí Wi-Fi. Klepněte na své jméno a poté zadejte heslo.

  Pokud Wi-Fi není k dispozici, klepněte na Připojte se k iTunes a dokončete nastavení v počítači.

 8. Přečtěte si Data a soukromí na další obrazovce a potom klepněte na Pokračovat pokračovat.

 9. Na další obrazovce můžete zvolit nastavení Touch ID, které váš iPad zajistí pomocí otisku prstu. Klepněte na Pokračovat Chcete-li to udělat hned, nebo vyberte Nastavit Touch ID později tento krok přeskočit.

  Pokud se rozhodnete nyní nastavit Touch ID, provede vás iPad procesem protokolování vašeho otisku prstu.

 10. Pro použití iPadu nemusíte vytvářet přístupové kódy, ale budete to moci udělat další. Přístupový kód poskytuje další vrstvu zabezpečení a umožní schváleným lidem používat váš iPad, aniž by k jeho odemčení potřebovali otisk prstu.

  Zadejte šestimístný přístupový kód a poté jej potvrďte.

  Využít Možnosti hesla vytvořit delší nebo kratší kód nebo tento krok přeskočit.

 11. Na další obrazovce můžete nastavit iPad jako nový nebo obnovit zálohu z jiného zařízení.

  Pokud je to váš první iPad, vyberte Nastavit jako nový iPad. V opačném případě můžete importovat všechny aplikace a nastavení z jiného zařízení, ať už z jednoho, které ukládáte do počítače, nebo z jednoho ze služeb iCloud společnosti Apple.

  Pokud obnovujete ze zálohy, iPad se vás zeptá na uživatelské jméno a heslo pro iCloud a jakou zálohu chcete použít.

  Klepnutím také můžete importovat kontakty a další informace z telefonu nebo tabletu Android Přesun dat z Androidu.

 12. Pokud používáte jiné zařízení Apple, například iPod nebo iPhone, nebo stahujete hudbu pomocí iTunes, již máte Apple ID. Ke přihlášení do iPadu můžete použít stejné Apple ID, což znamená, že si můžete hudbu a aplikace stáhnout do iPadu, aniž byste je museli znovu kupovat.

  Pokud jste s jakýmkoli zařízením Apple poprvé, budete si muset vytvořit Apple ID. Možná budete chtít nainstalovat iTunes také do svého počítače. I když to iPad již nevyžaduje, iTunes vám mohou usnadnit život a skutečně vylepšit to, co s iPadem můžete dělat. Pokud již máte Apple ID, zadejte uživatelské jméno (obvykle vaši e-mailovou adresu) a heslo.

 13. Dále budete muset souhlasit s podmínkami. Jakmile tak učiníte, iPad vám zobrazí dialogové okno s potvrzením, že souhlasíte. Smluvní podmínky si také můžete nechat zaslat e-mailem stisknutím tlačítka v horní části obrazovky.

 14. Další obrazovka vám dává možnost přijmout Nastavení Express pro některé další možnosti, jako je Siri, služby určování polohy a analytická data.

  Klepnutím Pokračovat zapne všechna tato nastavení. Klepněte na Vlastní nastavení individuálně je nastavit.

 15. Nyní se můžete rozhodnout, zda chcete, aby se váš iPad automaticky aktualizoval, když vyjde nová verze iOS. Pokud tak učiníte, klepněte na Pokračovat. Pokud ne, klepněte na Nainstalujte aktualizace ručně. S druhou možností obdržíte oznámení, když bude k dispozici aktualizace, ale iPad si ji nestáhne a nenainstaluje, pokud jí to neřeknete.

 16. Rozhodněte, zda chcete zapnout Nastavení polohy na další obrazovce. Toto nastavení umožňuje aplikacím na vašem iPadu vědět, kde máte dělat, například vydat pokyny k jízdě nebo ukázat restaurace v okolí. I iPad bez 4G a GPS může využívat služby určování polohy využíváním blízkých sítí Wi-Fi k určení polohy.

  Využít Povolit nastavení polohy zapnout je nebo Zakázat nastavení polohy nechat je pryč.

  Poziční služby můžete vypnout později a vybrat, které aplikace jim povolíte používat a které aplikace je nemohou používat.

 17. Pokud váš iPad obsahuje digitálního asistenta společnosti Apple, Siri, budete vyzváni, zda jej chcete použít. Opravdu není důvod nepoužívat Siri. Stejně jako systém rozpoznávání hlasu společnosti Apple může Siri provádět spoustu skvělých úkolů, jako je nastavování připomenutí nebo sdělování názvu skladby v rádiu.

  Využít Pokračovat ponechat Siri zapnutý nebo vybrat Nastavit později v Nastavení zapnout později.

 18. Vaše další rozhodnutí je, zda se zapnout či nikoli Čas na obrazovce, nástroj, který vám poskytne informace o tom, jak moc vy nebo vaše rodina používáte iPad.

  Využít Pokračovat použít čas obrazovky nebo Nastavit později v Nastavení vypnout.

 19. Na další obrazovce se můžete rozhodnout poslat denní diagnostickou zprávu společnosti Apple. Je to čistě vaše rozhodnutí.

  Apple tyto informace používá k lepšímu poskytování služeb svým zákazníkům a vy byste se neměli bát, že vaše informace budou použity k jiným účelům. Pokud ale máte nějaké výčitky, rozhodněte se tyto informace nesdílet.

 20. Pokud váš iPad podporuje True Tone Display, který upravuje barvy na obrazovce podle okolí zařízení, na další obrazovce uvidíte, jak to funguje.

  Klepněte a podržte Viz Bez zobrazení True Tone tlačítko ve středu obrazovky pro náhled toho, co uvidíte, když funkci vypnete. Během instalace jej však nelze vypnout, takže klepněte na Pokračovat posunout se.

  True Tone Display je k dispozici na 9.7palcovém iPadu Pro a novějším, stejně jako iPad 2019 a novějším iPad Air a iPad Mini.

 21. Několik následujících obrazovek má pouze informativní charakter a pouze vám řekne, jak provádět některé funkce na iPadu. Klepněte na Pokračovat až dočtete každou z nich.

 22. Nakonec klepněte na tlačítko Začínáme. IPad vás přenese na domovskou obrazovku a je připraven k použití.