Nejlepší obchodní webové servery a operační systémy k použití

Webový server je základem všeho, co se děje s vaší webovou stránkou, a přesto o ní lidé často nic nevědí. Víte vůbec, jaký software webového serveru běží na stroji? A co operační systém stroje?

U jednoduchých webových stránek na těchto otázkách opravdu nezáleží. Koneckonců, webová stránka, která běží na Unixu se serverem Netscape, bude obvykle fungovat dobře na počítači se systémem Windows se službou IIS. Ale jakmile se rozhodnete, že na svém webu potřebujete pokročilejší funkce (jako CGI, přístup do databáze, ASP atd.), Vědět, co je v back-endu, znamená rozdíl mezi tím, co funguje a ne.


Operační systém

Většina webových serverů běží na jednom ze tří operačních systémů:

  1. Unix
  2. Linux
  3. Windows NT

Stroj Windows NT obecně poznáte podle přípon na webových stránkách. To naslouchá zpět do systému DOS, když se požaduje, aby názvy souborů měly příponu 3 znaků. Webové servery Linux a Unix obvykle poskytují soubory s příponou .html.

Unix, Linux a Windows nejsou jedinými operačními systémy pro webové servery, jsou pouze některými z nejběžnějších. Mám spuštěné webové servery na Windows 95 a MacOS. A téměř jakýkoli operační systém, který existuje, má alespoň jeden webový server, nebo lze zkompilovat existující servery, které na nich běží.

Servery

Webový server je pouze program spuštěný v počítači. Poskytuje přístup k webovým stránkám prostřednictvím Internetu nebo jiné sítě. Servery také dělají věci, jako je sledování zásahů na web, zaznamenávání a hlášení chybových zpráv a zajišťování zabezpečení.


Apache

Apache je pravděpodobně nejoblíbenější webový server na světě. Je nejpoužívanější a protože je vydáván jako „open source“ a bez poplatků za použití, má pro něj vyrobeno mnoho modifikací a modulů. Můžete si stáhnout zdrojový kód a zkompilovat jej pro svůj počítač, nebo si můžete stáhnout binární verze pro mnoho operačních systémů (jako Windows, Solaris, Linux, OS / 2, freebsd a mnoho dalších). Pro Apache existuje také mnoho různých doplňků. Nevýhodou Apache je, že pro něj nemusí být tolik okamžité podpory jako u jiných komerčních serverů. Nyní je však k dispozici mnoho možností platby za podporu. Pokud používáte Apache, budete ve velmi dobré společnosti.

Internetová informační služba (IIS) je přírůstkem společnosti Microsoft do oblasti webových serverů. Pokud běžíte na systému Windows Server, může to být nejlepší řešení pro implementaci. Čistě rozhraní s operačním systémem Windows Server a vy jste podpořeni podporou a mocí společnosti Microsoft. Největší nevýhodou tohoto webového serveru je, že Windows Server je velmi drahý. Není to určeno pro malé firmy, aby provozovaly své webové služby, a pokud nemáte všechna data v Accessu a neplánujete provozovat výhradně webový obchod, je to mnohem víc, než potřebuje začínající tým pro vývoj webových aplikací. Je to však připojení k ASP.Net a snadnost, s jakou se můžete připojit k databázím Accessu, což je ideální pro webové podniky.


Sun Java Web Server

Třetím velkým webovým serverem skupiny je Sun Java Web Server. Toto je nejčastěji server volby pro korporace, které používají stroje webového serveru Unix. Sun Java Web Server nabízí to nejlepší z Apache i IIS v tom, že se jedná o podporovaný webový server se silnou podporou od známé společnosti. Má také velkou podporu s doplňkovými komponentami a API, které mu dávají více možností. Je to dobrý server, pokud hledáte dobrou podporu a flexibilitu na unixové platformě.