Jak založit účet PayPal

PayPal je celosvětově nejoblíbenější služba prostředníka pro online nákup. Zatímco ve 20. století byly MoneyGram a bankovní převody standardem, dnes se více než 170 milionů uživatelů internetu obrací na PayPal, aby si navzájem posílali peníze na základě e-mailové adresy.


Proč je PayPal tak populární?

Od svého zahájení v roce 1998 se PayPal stal pohodlným a důvěryhodným způsobem převodu peněz online.

Grill / Getty

PayPal nabízí tři hlavní výhody:

 • Důvěryhodný: Je široce používán, takže kolem služby PayPal panuje silná důvěrnost a důvěra.
 • Snadné použití: Je to pohodlné, protože vše, co potřebujete vědět, je e-mailová adresa osoby k odesílání peněz.
 • Trezor: Skrývá bankovní a kreditní karty informace o druhé straně.

Jak PayPal funguje

PayPal umožňuje lidem posílat si peníze navzájem na e-mailové adresy a zároveň skrývat kreditní karty a bankovní informace každé strany. Tento přístup je ideální, pokud chcete nakupovat zboží od cizích lidí a převádět peníze přátelům a rodině.

Hero Images / Getty Images

Podobně jako služba úschovy funguje PayPal jako prostředník držitel peněz. PayPal implementuje záruky, aby kupující i prodávající měli záruky, že jejich peníze nebo zboží mohou být získány zpět, pokud se při transakci něco pokazí.

Obě strany se především vyhýbají papírování přímého jednání s bankami a poskytovateli kreditních karet.


Požadavky na PayPal

K odesílání nebo přijímání peněz prostřednictvím služby Paypal není vyžadována speciální technologie ani obchodní licence. Potřebujete pouze následující:

 • Platná e-mailová adresa
 • Platná kreditní karta nebo bankovní účet

Jak PayPal vydělává peníze?

Jako zprostředkovatel finanční makléř PayPal vytváří svůj zisk účtováním procenta z peněz, které převádí.

 • PayPal je pro kupující zboží zdarma. Když si kupující založí účet Paypal, posílání peněz prodejci nestojí nic. Prostředky jsou vybírány z kreditní karty nebo bankovního účtu uživatele nebo z obou. PayPal neúčtuje kupujícím poplatky za zasílání peněz.
 • PayPal účtuje prodejcům zboží poplatek 30 centů plus procentní příplatek za příjem peněz. PayPal účtuje na účet pouze tehdy, když přijímá prostředky. PayPal fakturuje prodejcům, když obdrží platbu od kupujícího, pomocí speciálního vzorce příplatku. Míra se pohybuje mezi 1.9% a 2.9%.
 • PayPal někdy účtuje poplatky za zaslání peněz přátelům nebo členům rodiny. Pokud k zasílání peněz používáte svůj bankovní účet nebo zůstatek na PayPalu a příjemce není registrovaným prodejcem na PayPalu, není za odesílání ani přijímání finančních prostředků žádný poplatek. Například neplatíte žádný poplatek, když svému synovi pošlete 500 dolarů, když je ve škole, nebo dáte 75 $ svému paintballovému klubu online.
 • PayPal účtuje příplatek za zaslání peněz přátelům nebo rodině mimo zemi. Očekávejte přirážku ve výši zhruba 2%.
 • PayPal účtuje příplatek za zaslání peněz přátelům nebo rodině pomocí kreditní karty.

Na co můžete použít PayPal?

PayPal má tři hlavní použití:

 • Jednorázové nákupy online: Líbí se vám například boty na eBay, nebo si chcete objednat nový kávovar u online prodejce. PayPal je dobrá alternativa k použití vaší kreditní karty, protože můžete zabránit tomu, aby informace o vaší kartě byly šířeny online.
 • Pokračování online předplatného: Pokud se chcete přihlásit k odběru Netflixu nebo jiné online předplatitelské služby, která vyžaduje měsíční platby, je PayPal dobrou volbou. Můžete dokonce nastavit PayPal tak, aby vybíral přímo z vašeho bankovního účtu místo vaší kreditní karty.
 • Posílejte peníze přátelům nebo rodině: Musíte splatit nějaké peníze, které jste si vypůjčili od svého kamaráda, nebo je vaše dítě v Austrálii a musíte jim převést peníze. PayPal je v těchto transakcích dobrý a může mít nulové příplatky.

Jaký je tedy úlovek přes PayPal?

Jako každá online služba existují i ​​nevýhody a ceny, které musíte platit při používání služby PayPal.

 • Kurzy konverzací měn PayPal jsou drahé. Pokud jste například v Kanadě nebo Mexiku a nakupujete zboží od amerického dodavatele, směnné kurzy, které PayPal účtuje, jsou nejen nákladnější než většina bank, ale PayPal také účtuje 2% příplatek za převod měny.
 • PayPal je příliš citlivý na riziko podvodu a v případě podezření na zneužití rychle zruší zaneprázdněný účet PayPal. Pokud PayPal zaznamená bezpečnostní nebo soukromí riziko, zmrazí prostředky na účtu a neposkytne přístup k účtu po celé týdny, dokud vlastník účtu nebude moci vyvrátit obvinění z podvodu.
 • Telefonická podpora PayPal může být skvrnitá. Zatímco mnoho uživatelů obdrželo od call centra PayPal vynikající podporu, jiní uživatelé uvádějí, že byli frustrováni nedostatkem pozornosti a nedostatkem znalostí pracovníků telefonu.
 • PayPal je dražší než mnoho alternativ. Například elektronický převod Interac je u některých přeshraničních převodů o něco levnější.
 • PayPal byl obviněn z přebíjení zákazníků na úrokových poplatcích, poplatcích z prodlení a dalších malých přírůstkových poplatcích. I když byla tato obvinění rychle vyřešena vrácením peněz zákazníkům, jedná se o negativní známku minulých obchodních praktik PayPalu.

Jak bezpečný je PayPal?

Ačkoli žádný systém není zcela spolehlivý, PayPal do svého systému navrhl kontroly a zůstatky, aby minimalizoval chyby a podvody. Neexistuje jiná online finanční instituce, která by lépe chránila své zákazníky než PayPal.

Juice Images / Getty Images

PayPal je příliš citlivý, pokud jde o obavy z podvodu, protože společnost nebude váhat zmrazit účet, u kterého mají podezření, že jeho agenti podvádějí.

 • PayPal má záruku proti podvodu a krádeži identity: PayPal zaručuje 100% ochranu před neoprávněnými platbami z účtu. Aby se zabránilo krádeži identity, je každá transakce potvrzena e-mailem držiteli účtu PayPal. Jakákoli transakce, proti které vznesete námitku, vám poskytne přístup k týmu podpory analytiků, kteří za vás vyřeší problém.
 • Nákupy na eBay jsou pojištěny až do výše 1000 XNUMX $ prostřednictvím služby PayPal: Služba s názvem Ochrana kupujícího PayPal je dalším způsobem, kterým PayPal potvrzuje důvěryhodnost některých prodejců.
 • Tým PayPal pro boj proti podvodům funguje 24/7: Pomocí sofistikovaných rizikových modelů a pokročilých technologií je tým schopen detekovat a často předvídat podezřelou aktivitu, aby eliminoval krádež identity. Úkolem týmu pro boj proti podvodům je zajistit, aby každá transakce PayPal byla co nejbezpečnější a nejplynulejší.

Jak PayPal vybírá moje peníze?

Jako platební metodu můžete zvolit buď aktuální zůstatek, nebo okamžitý výběr.

Zabel / Getty

PayPal je poměrně flexibilní, je vhodný pro začátečníky a je schopen rozšířit svou vlastní formu krátkodobého úvěru.

 • Nechte PayPal vybrat z vaší kreditní karty nebo bankovního účtu pouze při nákupu. Jakmile odešlete peníze, PayPal odešle prostředky okamžitě, poté je do dvou pracovních dnů vybere z vaší banky nebo kreditní karty. U této možnosti není nutné udržovat zůstatek PayPal a za používání této služby není žádný poplatek.
 • Převod peněz přímo na PayPal a ponechání těchto peněz na vašem účtu PayPal. I když touto metodou nezískáte bankovní úroky, je pohodlné oddělit rozpočet na online nákup od běžných bankovních a kreditních karet. Za použití této služby se neplatí žádný poplatek.

Jak mohu vybrat peníze ze služby PayPal?

Výběr peněz ze služby PayPal je snadný. PayPal připisuje na vaši kreditní kartu nebo na váš bankovní účet prostřednictvím bankovního převodu. Jakmile jsou peníze převedeny na váš bankovní účet, pak je vyberete. I když tento výběr PayPal nic nestojí, může trvat až osm pracovních dnů, než se dokončí převod z PayPalu do vaší banky.

Pokud jste si otevřeli účet prodejce, můžete požádat o obchodní debetní kartu PayPal, abyste měli přístup ke svému zůstatku v bankomatu nebo prostřednictvím transakce v místě prodeje.

Jak založit účet PayPal

Nový účet PayPal můžete založit během několika minut. Počáteční kontrola kreditu již byla provedena vaší společností vydávající kreditní karty a vaší bankou; nyní stačí získat PayPal pro připojení těchto informací k vaší e-mailové adrese.

paypal

požadavky

Budete potřebovat:

 • Platná a spolehlivá e-mailová adresa
 • Platná kreditní karta
 • Platný bankovní účet v jedné ze 100 zemí PayPal

Vyberte typ svého účtu PayPal

Existují dva typy účtů PayPal: osobní účet PayPal a obchodní účet PayPal.

Osobní účet PayPal je základní účet PayPal, který vám umožní snadno platit za nákupy na eBay. Použijte jej k odesílání a přijímání peněz a k zasílání prostředků komukoli s e-mailovou adresou v 55 zemích a regionech. Můžete také použít osobní účet k přijímání plateb, pokud prodáváte produkty prostřednictvím eBay. Háček je v tom, že můžete přijímat platby pouze z jiných účtů PayPal a nemůžete přijímat platby kreditní nebo debetní kartou.

Za osobní účet ani za transakce prováděné přes něj se neplatí žádný poplatek. Existuje však limit na to, kolik lze měsíčně obdržet. Pokud plánujete prodat velké množství produktů, může být osobní účet příliš omezující.

Účet PayPal Business vám umožňuje pracovat pod vaším obchodním jménem a používat nástroje Reporting a eBay bez omezení velikosti transakce. Je to nejlepší volba, pokud očekáváte složité účetnictví. Majitelé firem mají širokou funkčnost, která jim pomáhá snadno řídit velké objemy prodeje.

Jak mohu poslat nebo převést peníze přes PayPal?

Většina aukcí eBay nabízí odkaz Zaplatit nyní nebo Odeslat platbu na stránce eBay. Pokud kliknete na tento odkaz, PayPal vyplní údaje o prodejci a identifikační číslo aukce. Často také vyplní informace o přepravě a manipulaci. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se pomocí hesla a e-mailové adresy PayPal a potvrdit správnost vaší doručovací adresy a primárního zdroje financování. Přidáte další poznámky pro prodejce (například prosím pošlete poštou v USA) a převod peněz proběhne okamžitě. Bude vám zaslán potvrzovací e-mail a vaše platební metoda bude odečtena do dvou dnů.

U osobních převodů peněz přejděte přímo na web PayPal a klikněte na Odeslat peníze. Přihlaste se pomocí svého hesla, poté zadejte e-mailovou adresu příjemce do formuláře Odeslat peníze a přidejte podrobnosti transakce. Proces je přímý a vaše osobní bankovní údaje jsou kupujícímu skryty.