Facebook se brzy postaví Twitchi


Facebook Gaming je nová aplikace určená pro streamování videoher. Je k dispozici pro PC a Android a brzy bude k dispozici i pro iOS

Facebook se v oblasti online streamování videoher snaží vyzvat Twitch od Amazonu a YouTube od Googlu. Společnost Menlo Prk zpřístupnila uživatelům systému Android novou aplikaci Facebook Gaming, která je určena výhradně pro streamování videoher. Aplikace je mobilní verzí služby "Hry", která je na sociální síti Menlo Park k dispozici od loňského roku a je přístupná z navigační lišty desktopové aplikace.

Facebook Gaming je v současné době k dispozici pouze pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android, ale brzy by měla být k dispozici i verze pro telefony iPhone a iPad od společnosti Apple. Facebook se tak rozhodl proniknout do komunity videoher, což je pro sociální síť, která se stále snaží získat nové podíly na trhu, důležité rozhodnutí. A svět videoher a elektronických sportů se rychle rozvíjí, zejména v dnešní době výluky: návštěvnost Twitche prudce vzrostla díky příchodu VIP osobností a skutečných sportovců, jako je Charles Leclerc, který se stal "profesionálním streamerem".

Co je aplikace Facebook Gaming

Facebook Gaming měla být vydána v červnu, ale mimořádná zdravotní situace způsobená šířením koronaviru a následná karanténa urychlily plány společnosti Marka Zuckerberga a fakticky urychlily spuštění nové aplikace, která byla testována v Asii a Latinské Americe. Společnost Facebook uvedla, že z jejích 2,5 miliardy uživatelů jich 700 milionů používá obsah související s videohrami. Díky službě Facebook Gaming budou moci uživatelé hrát hry online pomocí svých telefonů, prohlížet si příspěvky od vývojářů, sledovat aktuální herní novinky, sledovat živě hrající slavné streamery a další zajímavé funkce.

Podle manažera aplikace Facebook Fidji Simo, který řekl deníku New York Times: "Během karantény zaznamenáváme velký nárůst používání videoher. Investice do her obecně se pro nás staly prioritou, protože jsou formou zábavy, která lidi skutečně spojuje. Není to jen pasivní forma konzumace, ale interaktivní zábava, která lidi spojuje."