Den matek: Seriály, které musíte vidět


Dne 9. května se po celém světě slaví Den matek, včetně těch seriálových. Zde je 5 ikonických matek, které můžete objevit na Netflixu.

Den matek je významný svátek, který připadá na 9. května. Díky Netflixu můžete tento den strávit alternativním způsobem a vybrat si své oblíbené matky z televizních seriálů. Existuje spousta seriálů, v nichž jsou matky v popředí: jako hlavní hrdinky, kamarádky, spolupachatelky, milující a výjimečné matky.

Ano, televizní seriály nám nabízejí širokou škálu matek. Všechny je hrají výjimečné herečky, které umí své postavy zahrát a každé mamince vtisknout osobitý charakter. Příkladů je mnoho: od Winony Ryderové, která hraje Willovu matku v seriálu Stranger Things, odvážnou ženu odhodlanou získat svého syna zpět i za cenu vlastního života, až po Lauren Grahamovou, která se proslavila jako Lorelai Gilmorová v seriálu Gilmorovi. Alternativ je zkrátka dost: zde je 5 nezapomenutelných matek, které můžete objevit na Netflixu.

Winona Ryder: Joyce Byers ve Stranger Things

Winona Ryder má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru. Nedávno si zahrála v americkém seriálu Stranger Things, kde ztvárnila Joyce Byersovou, matku Willa, dvanáctiletého chlapce, který je v první sérii doslova pohlcen Podsvětím.

Joyce neztrácí odvahu a snaží se svého syna zachránit, dokonce vymyslí mechanismus, jak s ním komunikovat. Je to lehce nejistá matka, která je však ochotná udělat cokoli, aby ochránila svou rodinu.


Paola Sotgiu: Adelaide Anacletiová v seriálu Suburra

Od Stranger Things k Suburře, jednomu z nejoblíbenějších italských seriálů posledních let. Zde se setkáváme s postavou Adelaide Anacleti, kterou hraje Paola Sotgiu. Je autoritativní a bezohledná, je matkou Spadina a Manfrediho, dvou velmi odlišných bratrů. Usilovně se je snaží usměrnit a ochránit, aby si našly vlastní cestu a mohly vládnout Římu.


Brianne Howeyová: Georgia Millerová v knize Ginny & Georgia

Ginny & Georgia je jednou z přelomových sérií roku 2021. Hlavními postavami jsou Georgia a její dospívající dcera Ginny. Ginny je třicetiletá matka, trochu rebelující a nekonvenční, s mnoha kostlivci ve skříni. Usilovně se snaží emancipovat, aby její děti mohly mít život, jaký ona nikdy neměla, ale čím víc se snaží, tím víc se zdá, že upadá do omylu. V současné době je na Netflixu k dispozici pouze první série, ale pokud bude seriál pokračovat, postava Georgie se bude jistě vyvíjet a bude stále zajímavější.

Gillian Andersonová: Jean Milburnová v Sexuální výchově

Matka, která je mezinárodně uznávanou sexuoložkou, to má těžké, zejména pro Otise, stydlivého a s dívkami neohrabaného teenagera. Promluvme si o protagonistech Sexuální výchovy. Matku Jean Milburnovou hraje Gillian Andersonová, která se proslavila díky seriálu Akta X. Jean je sebevědomá a nezávislá žena, ale při interakci se synem není nouze o střety a problémy v komunikaci.

Lauren Graham: Lorelai Gilmorová v seriálu Gilmorova děvčata

Výčet nemůže skončit jinak než u Lorelai Gilmorové, která má hlavní roli v seriálu Gilmorova děvčata. Lorelai, kterou hraje Laurean Grahamová, je milá matka, důvěrnice a komplicka. Její vztah s dcerou Rory je velmi zvláštní a je to snad máma, kterou by chtěl mít každý seriál.