3 seriály, které byste měli sledovat, pokud se vám líbil seriál Breaking Bad


Jste závislí na příběhu Waltera Whitea? Mnoho podobných seriálů najdete na streamu. Tady je jejich seznam

Breaking Bad je jedním z nejoblíbenějších televizních seriálů posledních let. Seriál vytvořil Vince Galligan a od roku 2008 se vysílá v USA i ve zbytku světa.

Soustředí se na postavu Waltera Whitea (Bryan Cranston), učitele chemie, který zjistí, že má rakovinu, a aby podpořil léčbu a pomohl své rodině, začne vyrábět a prodávat metamfetamin. Aby tohoto cíle dosáhl, spoléhá profesor na svého dávného studenta Jesseho Pinkmana (Aaron Paul) a další postavy, jako je právník Saul Goodman. Postupem času se dvojici tvořené studentem a profesorem daří rozšiřovat svou produkci, ale věci se jim vymknou z rukou a sezónu po sezóně jsme svědky skutečného propadu do pekla až do velkolepého finále. Pro ty, kteří si oblíbili seriál Breaking Bad a hledají podobný seriál, je na výběr spousta streamovacích možností.

Better Call Saul

Začínáme spin-offem Breaking Bad o neuctivém právníkovi z mateřského seriálu, Saulu Goodmanovi (Bob Odenkrik).

Seriál se odehrává několik let předtím, než se seznámil s Walterem a Jessie, a proto popisuje Saulův původ, ale také jeho předchozí vztahy s dalšími postavami ze seriálu, zejména s Mikem Ehrmantrautem (Jonathan Ray Banks) a Gusem Fringem (Giancarlo Esposito).

V obsahu se střídají veselé momenty, v nichž je hlavním hrdinou sám právník, s okamžiky velkého napětí, které charakterizovaly i mateřský seriál.

Pět sérií Better Call Saul je k dispozici na Netflixu.


Narcos

Narcos odhaluje vývoj drogových kartelů a činnost orgánů činných v trestním řízení, které se snaží omezit jejich šíření a omezit jejich moc. Hlavním hrdinou je Steve Murphy, agent DEA, který je vyslán Spojenými státy na misi do Kolumbie. Spolu s protidrogovým agentem Javierem Peňou je povolán k účasti na velmi náročné misi: najít a zabít Pabla Escobara, hlavu Medellínského kartelu, jednoho z nejvýznamnějších kokainových bossů na světě.

To bude pořádný výkon, protože protidrogové komando bude konfrontováno s tvrdými zákony mexického kartelu.

První dvě série jsou založeny na skutečném příběhu Pabla Esbobara, nejslavnějšího obchodníka s kokainem v historii, přezdívaného Kokainový král. Titul získal řadu ocenění, včetně nominace na cenu Bafta v roce 2016.

Tři série Narcos jsou k dispozici na Netflixu.


Disjunktní

Dostáváme neuctivý a neotřelý seriál, mnohem ironičtější a vtipnější než ty první. Hlavní hrdinkou je Ruth Whitefeather Feldmanová v podání Kathy Batesové, aktivistka, která po letech boje za legalizaci konopí převzala výdejnu lékařské marihuany nazvanou Ruth's Alternative Cure.

V příběhu se setkáváme s dalšími zábavnými postavami, které Ruthino rozhodnutí nepochybně ovlivní, včetně jejího syna Travise a zaměstnanců obchodu, stejně jako tvůrce velmi speciálního kmene konopí. Společně se podílejí na seriálu, který se zábavnou formou zabývá řadou důležitých témat, včetně lékařského užívání konopí, léčby posttraumatické stresové poruchy a také vztahů v rodině. Na Netflixu je k dispozici 1. a 2. část filmu Disjointed.

Pokud hledáte celovečerní film, který byste si mohli pustit při odpočinkovém večeru na gauči, můžete si na Netflixu pustit film Breaking Bad El Camino.