Tři seriály, které byste měli sledovat, pokud se vám líbil seriál Dark


Milovali jste seriál Dark a hledáte podobný obsah? Doporučujeme tři alternativy, které by vás mohly přikovat k obrazovce

Dark - známý také pod názvem Tajemství Windenu - je německý seriál z produkce Netflixu z roku 2017, který si získal pozornost diváků již od prvních dílů. Zavede nás do Windenu, městečka v Porýní, kde se nikdy nic zajímavého neděje, dokud se jednoho dne neztratí několik dětí, včetně Erika. Policie se okamžitě pustila do řešení situace.

Brzy vyšly najevo některé pravdy o městě. Zejména se ukazuje, že to nejsou jediní lidé, kteří zmizeli - o 33 let dříve došlo v oblasti k podobnému jevu. To je výchozí bod pro skutečnou cestu seriálu Dark, který umně kombinuje žánry drama, thriller a sci-fi. Děj se odvíjí ve třech časových dimenzích, díky nimž se můžeme dozvědět více o zápletce a také o postavách. Pokud se vám seriál Dark líbil a rádi byste se podívali na podobný seriál, zde jsou ty, které byste si mohli pustit.

Babylon Berlin: seriály, které můžete sledovat na NOW TV

V dnešní době existuje tolik streamovacích služeb, že sledovat všechny dostupné seriály je opravdová výzva. Proto je důležité podívat se na to, co jsme již se zájmem a nadšením sledovali. Pokud se vám líbila Temnota, doporučujeme vám třísezónní seriál Babylon Berlín, který je k dispozici na televizní stanici NOW TV.

Obsah inspirovaný knihami Volkera Kutschera se odehrává v Německu 20. let minulého století a zaměřuje se na dobrodružství komisaře Gereona Ratha, který se nedávno přestěhoval do Berlína. Během vyšetřování zjišťuje, že zdánlivě klidné město, ve kterém žije, je ve skutečnosti silně ohroženo vydíráním, vydíráním a zločinem. Děj je skutečně strhující, ale tento film má ještě jednu přednost: umožňuje nám poznat klima na německém území v zásadní etapě dějin, která poskytla živnou půdu pro zrod nacismu.


Curon: italský seriál Netflixu

Druhým televizním seriálem, přezdívaným "italská tma", je Curon, pojmenovaný podle stejnojmenného města v provincii Bolzano, které slouží jako kulisa příběhu. Curon Venosta je známý tím, že se zde nachází jezero Resia, z něhož vystupuje tajemná zvonice. Tento pohled inspiroval mnoho legend a příběhů.

Seriál vypráví příběh Anny, matky, která se rozhodne vrátit se svými dvojčaty Maurem a Daliou do města, kde se narodila, ale brzy zmizí a zanechá po sobě stopy. Její děti se vydají na nadpřirozenou cestu, aby zjistily, kde se jejich matka skrývá. Prozatím si můžete pustit první sérii seriálu Curon, která se skládá ze sedmi dílů po zhruba 40 minutách.


Hanna: thrillerový seriál na Amazon Prime Video

Třetí a poslední obsah, který vám doporučujeme zhlédnout, se jmenuje Hanna a je k dispozici na videoplatformě Amazon. Je inspirován stejnojmenným filmem z roku 2011 a vypráví příběh mladé dívky, kterou do vojenského zařízení přivede Erik Heller, starý agent CIA.

Muž je pro ni ve všech ohledech otcem: od útlého věku ji trénuje, aby se dokázala ubránit a odvrátit jakoukoli hrozbu. Erik byl kdysi součástí programu CIA, v jehož rámci byly rekrutovány mladé těhotné ženy, jejichž děti byly geneticky upraveny tak, aby se z nich stali supervojáci.

Erik se zamiluje do Johanny, Hanniny matky, a rozhodne se dítě zachránit. Seriál má velmi poutavý a složitý příběh a zároveň je vynikajícím thrillerem, který vás přiková k pohovce.