WhatsApp na dvou telefonech: nová beta funkce, na kterou všichni čekali


Možnost používat stejný profil WhatsApp na dvou telefonech současně je jedním ze zakázaných snů stovek milionů uživatelů po celém světě, ale to se brzy změní

Jedna z nejočekávanějších novinek WhatsApp, možnost používat stejný profil na dvou telefonech současně, se konečně stane skutečností. Jedná se o evoluci funkce "multi-device" aplikace WhatsApp, která je již několik týdnů dostupná všem, ale s velkým omezením.

Omezení brzy zmizí podle vždy dobře informovaného autora blogu WABetaInfo, který v nejnovější beta verzi aplikace našel další náznak příchodu "multi phone". Novinka, která může skutečně změnit způsob používání aplikace WhatsApp k lepšímu, například tím, že nám umožní používat stejný profil v osobním i pracovním telefonu. Nebo na dvou osobních telefonech, dokonce na jednom Androidu a jednom iPhonu s iOS. Tato poslední možnost by mimochodem byla evolucí funkce pro migraci archivu chatu ze systému iOS do systému Android, která je také velmi aktuální. Po měsících, ne-li letech setrvačnosti se zdá, že se WhatsApp probudil.

WhatsApp na dvou telefonech: jak to funguje nyní

Po nedávném zavedení funkce "více zařízení" ve WhatsApp můžete používat stejný profil až na čtyřech zařízeních najednou. Velkým omezením však je, že ze čtyř zařízení může být pouze jedno mobilní zařízení s telefonní kartou SIM. Tedy jeden chytrý telefon nebo tablet, ale třeba i dva nebo více počítačů.

Těm, kteří se dnes pokusí provést proceduru WhatsApp pro více zařízení na dvou telefonech, se bohužel stane, že se první telefon odpojí, jakmile připojí druhý.


WhatsApp na dvou telefonech: co se nyní mění

Novinky zachycené WABetaInfo jsou všechny na snímku obrazovky, který zveřejnil blog: můžete vidět zprávu, s níž WhatsApp varuje uživatele, že aplikace stahuje šifrované zprávy na novém přidruženém zařízení. Je to stejná zpráva, jakou vidíme při každém připojení nového zařízení ke službě WhatsApp.

Tentokrát je však snímek obrazovky jiný: je vertikální, takže pochází ze smartphonu nebo tabletu. Podle WABetaInfo je tedy v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp možné používat stejný profil na dvou telefonech nebo v každém případě na dvou mobilních zařízeních.


WhatsApp na dvou telefonech: kdy přijde

Jak jsme vždy vysvětlovali, když jsme mluvili o nových funkcích v beta verzích aplikace WhatsApp, tentokrát opakujeme, že funkce ještě není k dispozici pro všechny. V minulosti společnost WhatsApp často zahrnovala zajímavé nové funkce do beta verzí aplikací, aniž by je přenesla do oficiálních aplikací (nebo tak učinila mnohem později, jako v případě více zařízení).

Tentokrát jsou však náznaky jiné: WhatsApp v posledních dvou měsících výrazně urychlil vývoj nových funkcí a aktualizuje aplikaci mnohem častěji. Zdá se, že se probudil z letargie, a důvodem tohoto probuzení je pravděpodobně stále důvěryhodnější konkurence Telegramu, který každý měsíc chrlí nové funkce neuvěřitelným tempem.