Změny v aplikaci WhatsApp: nová funkce proti řetězovým dopisům


V beta verzi aplikace WhatsApp pro Android je štítek, který rozlišuje přeposlané zprávy užitečné pro boj proti řetězovým dopisům San Antonio

Bezpečnost počítače je aspekt, který bychom neměli podceňovat při používání aplikace WhatsApp. Každý den si prostřednictvím této služby rychlých zpráv posíláme velmi osobní konverzace, dokumenty, videa a fotografie a tato platforma je také zneužívána hackery k šíření virů a online podvodů.

Jedním z největších nebezpečí v aplikaci WhatsApp jsou takzvané řetězy svatého Antonína, tedy zprávy, které putují ze smartphonu do smartphonu a za jejichž zdánlivou neškodností se mohou skrývat podvody nebo triky, které mají hackery přimět uživatele k instalaci malwaru, posílání peněz nebo prostému zadávání důvěrných údajů na nezabezpečených stránkách. Řetězové dopisy se v poslední době staly oblíbeným nástrojem kyberzločinců v aplikaci WhatsApp a nyní se vývojáři služby rozhodli přijmout opatření, která šíření těchto podvodných zpráv v aplikaci zastaví.

Tady se dozvíte, jak se bránit řetězovým dopisům v aplikaci WhatsApp

V nové aktualizaci, která se nyní zavádí, bude WhatsApp označovat zprávy přeposílané jinými uživateli štítkem. Díky tomu budeme vědět, že se jedná o standardní zprávu, která nám byla přeposlána a nemusí být určena pouze nám. Jedná se o poměrně jednoduché řešení, které však může u uživatelů vyvolat podezření v případě řetězových dopisů, nevyžádaných zpráv nebo falešných zpráv. Označení "Přeposláno" se bude vztahovat nejen na textové zprávy, ale také na fotografie a videa. Tento štítek nelze deaktivovat a zobrazí se automaticky, když odešleme přeposlanou zprávu prostřednictvím jiné konverzace. Kde se však zobrazí štítek Přeposláno? To je snadné, přímo nad textem.

V současné době je nová funkce aplikace WhatsApp pro boj s podvodným řetězcem šindelů v testovací verzi pro uživatele přihlášené k beta verzi služby WhatsApp na systému Android, zatímco o použití stejné funkce v systémech iOS zatím nejsou žádné zprávy. Je však pravděpodobné, že po skončení testovací fáze bude funkce zpřístupněna všem uživatelům, a to jak těm s chytrými telefony Android, tak s iPhonem.