WhatsApp, nová funkce: jak automaticky mazat zprávy


WhatsApp pracuje na funkci "Odstranit zprávy", která umožňuje automaticky mazat zprávy z chatů. Zde je návod, jak to funguje

O funkci "Smazat zprávy" ve WhatsApp jsme hovořili již na konci loňského roku s tím, že vývojáři na nástroji pracují a že bude k dispozici v následujících měsících. Nyní máme důležitou novinku: v beta verzi 2.20.84 aplikace WhatsApp pro Android se tato funkce znovu objevila a byla přidána do jednotlivých konverzací.

Ve skutečnosti vývojáři nejprve uvažovali o tom, že ji uvolní pouze pro skupiny. Tato funkce měla za cíl vyčistit skupinové chaty od tisíců zpráv, které si denně vyměňují. Správce může v nastavení rozhodnout, jak často se mají zprávy ze skupiny automaticky mazat: každou hodinu, každý den, každý týden, každý měsíc nebo každý rok. Jak můžete hádat, "Odstranit zprávy" je druh automatického čističe, který odstraní všechny zprávy, fotografie, videa, které jsou vyměňovány na WhatsApp. K radosti milionů uživatelů bude funkce "Smazat zprávy" dostupná i v individuálních chatech a přestane být dostupná pouze pro skupiny. Nástroj zatím není k dispozici, ale mohl by se objevit již brzy.

Jak automaticky mazat zprávy ve WhatsApp

Jak už to v těchto situacích bývá, jako první se o novince dozvěděli lidé z WaBetaInfo, kteří na svých stránkách zveřejnili první snímky obrazovky nové funkce. Použití je velmi jednoduché a každý ho bude moci využít.

Chcete-li automaticky mazat zprávy ve službě WhatsApp, musíte vstoupit do jednotlivého chatu, stisknout ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu a poté Zobrazit kontakt. Otevře se nové okno a místo aktuálního okna "Důležité zprávy" se zobrazí okno "Odstranit zprávy". Kliknutím na něj se otevře okno s několika možnostmi: hodinový, denní, týdenní, měsíční nebo roční. Výběrem jedné z nich se nástroj aktivuje a zprávy se automaticky odstraní z chatu, aniž byste museli vybrat všechny zprávy a stisknout koš pro jejich odstranění.


Kdy bude nová funkce k dispozici

Je těžké předpovědět, kdy se nástroj objeví. Již několik týdnů je k dispozici tmavé téma, které vývojáře zaměstnávalo více než rok. V nadcházejících měsících inženýři pracují na mnoha věcech, počínaje platformou, která uživatelům umožní vyměňovat peníze ve službě WhatsApp. Pracuje se také na tom, aby bylo možné používat stejný účet na různých smartphonech. Všechny funkce se objeví v následujících měsících.