Aktualizace aplikace WhatsApp: nová funkce na ochranu uživatelů


WhatsApp vydává novou aktualizaci s nástrojem pro boj proti falešným zprávám a podvodům. Jak to funguje

WhatsApp se "spojil" se společností Google, aby ochránil uživatele před falešnými zprávami, které jsou na této platformě pro zasílání zpráv denně sdíleny a přeposílány. Jak zjistili kluci z WaBetaInfo, v nové verzi 2.20.94 beta verze aplikace WhatsApp pro Android se objevily první informace o novém nástroji, který pomáhá uživatelům odhalit falešné zprávy. Co to je?

Pokud obdržíte zprávu, která byla mnohokrát přeposlána, aplikace WhatsApp umožňuje uživatelům provést okamžité vyhledávání ve vyhledávači Google. Vedle zprávy se zobrazí lupa, abyste mohli na Googlu zkontrolovat, zda se jedná o falešnou nebo skutečnou zprávu. Společnost WhatsApp již více než rok vede skutečný boj proti falešným zprávám a podvodům, které se na platformě rodí a vzkvétají každý den. První akce se týkaly přeposílaných zpráv, které uživatelé používají k šíření falešných zpráv. Cílem tohoto nového nástroje je poskytnout uživatelům možnost ověřit si všechny "podivné" zprávy, které obdrží. Tady je návod, jak to funguje.

WhatsApp, jak funguje 'Hledání zpráv na webu'

Název nové funkce je prozatímní a je prostým překladem jejího anglického názvu: 'Search Messages On the Web'. Jaký je účel tohoto nového nástroje? Chránit uživatele před falešnými zprávami. Jak jsme vás již několikrát informovali, WhatsApp je jednou z oblíbených platforem hackerů a podvodníků, kteří předávají falešné zprávy a šíří falešné zprávy.

Ve WhatsApp již více než rok pracují na nových nástrojích, které uživatelům umožňují okamžitě rozpoznat falešné zprávy: blokování nutkavého přeposílání zpráv a hlášení často přeposílaných zpráv.

Všechny tyto nástroje se však zdají být nedostatečné. Proto vývojáři nasadili novou "zbraň": vyhledávače. Ve verzi 2.20.94 beta aplikace WhatsApp pro Android byl zaznamenán nový nástroj: lupa, která se zobrazí vedle přijatých přeposlaných zpráv. Po kliknutí na ikonu se zobrazí zpráva s dotazem, zda chce uživatel vyhledat význam textu ve službě Google. Kliknutím na "Hledat na webu" se otevře stránka Google se všemi výsledky hledání pro přijatou zprávu. Tato funkce ještě nebyla debutována v beta verzi, ale v tuto chvíli byla objevena pouze v kódu WhatsApp kluky z WaBetaInfo. Předpovědět datum vydání je velmi ošidné: WhatsApp pracuje na vydání balíčku nových nástrojů pro boj proti falešným zprávám a "Hledání zpráv na webu" bude pravděpodobně jeho součástí.