WhatsApp bez smartphonů: nová funkce, na kterou všichni čekali


Správa více zařízení se radikálně mění s nejnovější verzí aplikace WhatsApp pro Android, která ještě není k dispozici pro širokou veřejnost: zde je, co můžeme očekávat a kdy

V polovině září 2021 WhatsApp spustil v beta verzi funkci nazvanou "Multi-device", která slouží k používání aplikace z více zařízení současně, a to až pro 4 zařízení připojená ke stejnému účtu. Do beta programu se může zapojit každý, kdo akceptuje několik nedokonalostí a omezení, která jsou stále přítomna, a začít používat WhatsApp současně z chytrých telefonů, tabletů a počítačů.

Dvě z omezení, která je třeba akceptovat, jsou stále obzvláště závazná: musíte mít svůj chytrý telefon vždy online, jinak se ostatní zařízení nebudou moci připojit k vašemu účtu WhatsApp, a nemůžete používat stejný účet se dvěma telefony. Při pokusu o připojení druhého telefonu se první telefon automaticky odpojí od účtu. WhatsApp pro více zařízení je zkrátka již použitelný, ale ještě není dokonalý. Ale bude to lepší: v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp pro Android je totiž nová funkce, na kterou uživatelé čekali a která umožňuje překonat první výše popsané omezení.

WhatsApp bez telefonu

Omezení spočívá právě v tom, že není možné používat WhatsApp pro více zařízení bez smartphonu, který funguje jako centrum celého systému.

V nejnovější verzi aplikace WhatsApp pro Android, která není k dispozici široké veřejnosti, ale pouze beta testerům, je v sekci nastavení pro povolení více zařízení jasně uvedeno: "Nyní můžete WhatsApp používat, aniž byste měli telefon online."

To znamená, že můžete WhatsApp používat z kteréhokoli z dalších 3 zařízení, aniž by hlavní smartphone musel být připojen k internetu. V budoucnu budeme moci funkci více zařízení používat i v případě, že bude náš telefon vypnutý, třeba proto, že se vybil.


WhatsApp více zařízení: co ještě chybí

Tato funkce zatím není dostupná pro všechny, ale brzy bude. To je zřejmé z toho, že nová verze aplikace WhatsApp pro Android také vysvětluje, že jakmile vstoupíte do beta programu pro více zařízení, nemůžete jej již opustit (v současné době můžete vstoupit a odejít, kdykoli chcete).

Přibližujeme se tedy k finální verzi této funkce, kterou bude možné používat, i když je telefon vypnutý. Stále však chybí možnost používat stejný účet WhatsApp ze dvou telefonů najednou.

To bude skutečná "killer feature", na kterou všichni čekají a která po svém vydání umožní mnohem pohodlnější používání aplikace WhatsApp pro ty, kteří mají dva telefony, třeba jeden se systémem Android a druhý s iPhonem.