Nejnovější aktualizace aplikace Whatsapp pro iOS a Android


Pro iOS nebo Android Whatsapp neustále zavádí nové funkce. Zde jsou nejnovější novinky, které byly představeny, a ty, které se brzy objeví na trhu.

Whatsapp je bezpochyby nejpoužívanější aplikací pro zasílání zpráv a neustále se vyvíjí. Neustále se vyvíjí, přichází mnoho aktualizací a nových funkcí: nové emoji, nové funkce, pro tolik oblíbenou službu, která se - postupem času - stala nepostradatelnou pro každého, kdo má chytrý telefon.

Rok 2019 nebyl výjimkou a začal okamžitě aktualizací aplikace Whatsapp, která s sebou přinesla mnoho nových funkcí, zejména pro uživatele iOS. Nikdo nemá rád statické aplikace, které se nikdy neaktualizují. Podívejte se, jaké nové funkce Whatsapp pro Android a iOS přináší nejnovější aktualizace.

Aktualizace Whatsapp: co je nového pro uživatele iOS

V prvních měsících roku 2019 přišla aktualizace Whatsapp pro uživatele iOS, kterým jsou určeny tři nové funkce aplikace pro zasílání zpráv.

Především je nyní možné soukromě odpovídat na zprávy, které obdržíte ve skupině: uživatelé iPhonu o tuto možnost žádali již dlouho, protože dosud bylo jediným řešením přečíst si zprávu ve skupině, ukončit "veřejnou" konverzaci a otevřít externí chat pouze s uživatelem, kterému jste chtěli soukromě odpovědět. Nyní stačí vybrat zprávu, kliknout na Více a poté na Odpovědět soukromě a zahájit soukromý chat, aniž byste museli zavírat skupinový chat.

Druhou novinkou, kterou aktualizace Whatsappu přinesla, je možnost přidávat nálepky k fotografiím a videím, které pak můžete zveřejnit v chatech nebo ve statusu svého profilu přímo v editoru Whatsappu, a to tak, že nálepky vyberete a aplikujete na požadovaný obrázek.

Nakonec mohou uživatelé iOS nyní pomocí 3D Touch zkontrolovat stav uživatele, se kterým jsou v kontaktu na Whatsappu. K tomu stačí klepnout na náhled stavu daného uživatele a podržet jej, aniž by se jeho stav otevřel úplně, a tedy aniž by měl možnost poznat, že jsme si jej prohlédli.


Aktualizace aplikace WhatsApp: co je nového pro Android

Aktualizace aplikace WhatsApp přinese uživatelům systému Android několik nečekaných novinek. Podle serveru WABetaInfo přidali vývojáři do beta verze pro Android možnost chránit aplikaci otiskem prstu (ve výchozím nastavení není k dispozici, ale pokud ji chcete vyzkoušet, je třeba ji aktivovat v nastavení osobního profilu).

Pro aktivaci této funkce musíte přejít do nastavení aplikace, kliknout na Účet a poté na Soukromí; zde stačí kliknout na Odemknout otiskem prstu a poté se rozhodnout, zda chcete zadat biometrické údaje pro odemknutí aplikace okamžitě, po jedné minutě, po deseti minutách nebo po třiceti minutách. Rozpoznávání obličeje, které je již k dispozici pro systém iOS, by mohlo být zahrnuto do budoucí aktualizace.

Podle zvěstí příští aktualizace aplikace Whatsapp také umožní uživatelům dostávat upozornění, když se chtějí připojit ke skupině, nepřetržitě přehrávat hlasové zprávy a aktivovat funkci Picture-in-Picture, která uživatelům umožňuje prohlížet videa zveřejněná v chatech nebo skupinách přímo v aplikaci.

Nejoblíbenější aplikace pro zasílání zpráv všech dob je tedy opět připravena se obnovit a představit důležité nové funkce pro své uživatele, reagovat na jejich požadavky a poskytovat stále funkčnější služby.