Soubor XLR (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou XLR je soubor tabulky nebo grafu Works, velmi podobný formátu XLS aplikace Microsoft Excel.

Soubory XLR jsou vytvářeny v Microsoft Works verze 6 až 9 a mohou ukládat věci jako grafy a obrázky, ale také běžná data tabulky, jako je text, vzorce a čísla, do samostatných buněk tabulky.

WPS je jiný formát souboru používaný v Microsoft Works, ale pro data dokumentu (jako DOC) namísto dat tabulky.


Jak otevřít soubor XLR

Soubory XLR lze otevírat a upravovat pomocí nyní ukončené sady Microsoft Works.

Některé verze aplikace Microsoft Excel ji mohou otevřít, ale je to možné pouze u souborů, které byly vytvořeny v Works verze 8 a novější. OpenOffice Calc podporuje také formát.

Pokud používáte Excel nebo Calc, zkuste nejprve otevřít tento program a poté přejděte na soubor, který chcete otevřít. Obvykle budete mít větší štěstí s otevřením tímto způsobem, než se pokusíte nakonfigurovat počítač tak, aby ve výchozím nastavení otevíral soubory XLR s jedním z těchto programů.

Můžete také zkusit přejmenovat soubor tak, aby měl příponu .XLS, a poté jej otevřít v aplikaci Microsoft Excel nebo jiném programu, který tyto soubory podporuje.

Jak převést soubor XLR

Zamzar je bezplatný převaděč souborů, který běží ve vašem prohlížeči (nejde o program ke stažení) a převede XLR na XLS, XLSX, PDF, RTF, CSV a další podobné formáty.

Můžete také mít štěstí při převodu souboru po jeho otevření v některém z výše uvedených programů, jako je Excel nebo Calc. Pokud již máte v počítači Microsoft Works, ale chcete pouze soubor v jiném formátu, můžete to udělat také.

Převod souboru XLR pomocí jednoho z výše uvedených programů se obvykle provádí prostřednictvím Soubor > Uložit jako Jídelní lístek. Například pokud používáte Microsoft Works, jednoduše otevřete soubor a poté vyberte tuto možnost nabídky pro výběr z formátů jako WKS, XLSX, XLSB, XLS, CSV nebo TXT.

Nezapomeňte také na tip shora o změně přípony souboru. Pokud to neuděláte, nebude to přesně převedeno, ale zdá se, že to v mnoha případech funguje, což vám umožní otevřít jej v libovolném prohlížeči / editoru XLS, který ve svém počítači máte.

Tyto iniciály také odkazují na typ elektrického konektoru pro zvuková zařízení. Převaděč pro XLR na USB si můžete koupit z webů, jako je Amazon.com.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor po vyzkoušení výše uvedených návrhů neotevře, existuje velká šance, že se souborem XLR ve skutečnosti nezabýváte. To je docela snadné zamíchat, protože spousta přípon souborů vypadá stejně.

X_T je jeden příklad. Další je XLF, který je v pravopisu velmi blízký, ale je vyhrazen pro soubory dokumentů XLIFF; jeden si můžete přečíst v textovém editoru.

XIP je další, o kterém si můžete myslet, že nějakým způsobem souvisí s tabulkovým souborem, ale tuto příponu souboru používá formát podepsaného archivu macOS.