Soubor AXX (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou AXX je zašifrovaný soubor AxCrypt. AxCrypt je program pro šifrování souborů, který šifruje (šifruje) soubor do té míry, že je nepoužitelný, aniž by byl nejprve dešifrován pomocí konkrétního hesla / přístupové fráze.

Když je vytvořen soubor AXX, je mu automaticky přiřazen přesně stejný název jako nezašifrovaný soubor, ale s příponou .AXX připojenou na konec. Například šifrování Vacation.jpg vede k souboru s názvem Vacation.jpg.axx.


Jak otevřít soubor AXX

Poklepáním na soubor AXX jej otevřete pomocí softwaru AxCrypt. Všimněte si však, že pokud jste přihlášeni ke svému účtu AxCrypt, poklepáním na soubor AXX otevřete skutečný soubor a ve skutečnosti soubor AXX nešifrujete.

Použijte program Soubor > Otevřeno Zabezpečeno nabídka pro otevření souboru AXX, ale ne dešifrování. K dešifrování souboru AXX je nutné kliknout pravým tlačítkem a vybrat AxCrypt > Dešifrovat nebo použijte Soubor > Přestaňte zabezpečovat volba.

Na stránce pro stahování AxCrypt můžete zvolit samostatnou možnost, pokud chcete použít přenosnou verzi, která se do vašeho počítače nenainstaluje a lze ji snadno otevřít na flash disku.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AXX, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory AXX, přečtěte si, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor AXX

Soubor AXX se používá pouze se softwarem AxCrypt, a proto jej nelze převést do jiného formátu. Pokud se vám podaří „převést“ soubor AXX do jiného formátu, obsah zůstane zašifrovaný a nepoužitelný.

Chcete-li převést soubor, který AxCrypt již zašifroval a uložil jako soubor AXX, musíte jej nejprve dešifrovat pomocí AxCrypt, poté můžete soubor převést pomocí bezplatného převaděče souborů.

Například pokud dešifrujete soubor AXX, abyste z něj dostali soubor MP4, můžete k převodu výsledného MP4 použít video převodník, jako je Freemake Video Converter, ale nemůžete jej použít k přímému převodu souboru AXX.


Více informací o souborech AXX

Soubory AXX lze snadno vytvořit v počítači, na kterém je nainstalován AxCrypt. Buď použijte Soubor > Zabezpečit v nabídce nebo klepněte pravým tlačítkem myši na to, co má být šifrováno, a poté vyberte AxCrypt > Šifrování.

Bezplatná verze aplikace AxCrypt nemůže vytvořit soubor AXX ze složky, pokud ze složky nejdříve nevytvoříte archivní soubor, například soubor ZIP. Poté můžete zašifrovat soubor ZIP a přeměnit jej na soubor AXX. Pokud se rozhodnete zašifrovat složku pomocí AxCrypt, zašifruje všechny soubory uvnitř jednotlivě.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Přípona souboru AXX je strašně podobná pravopisu jako formát Audible pro soubory Audible Enhanced Audiobook, které končí AAX. Pokud jste zde pro soubory AAX, můžete jeden otevřít pomocí iTunes.

Přípona souboru AXX také vypadá jako přípona připojená k souborům jiných formátů, ale to neznamená, že se mohou otevírat se stejným softwarem. Některé příklady zahrnují soubory AZZ (AZZ Cardfile Database), AX (DirectShow Filter), AX (anotovaný příklad XML), AXD (ASP.NET Web Handler), AXT (Adobe Photoshop Extract) a AXA (Annodex Audio) soubory.

Pokud se váš soubor neotevře pomocí AxCrypt, zkontrolujte příponu souboru a zjistěte, čím končí. Pokud to není AXX, prozkoumejte skutečnou příponu souboru, abyste se dozvěděli více o formátu, ve kterém je, a jaký program je schopen jej otevřít.