WPS Office Review

WPS Office (dříve Kingsoft Office) je bezplatná alternativa Microsoft Office, která je dodávána se třemi kancelářskými produkty, každý s nádherným displejem a snadno použitelným rozhraním. Automatická kontrola pravopisu a podpora oblíbených typů souborů jsou jen některé ze zahrnutých funkcí, které najdete ve WPS Office.

Program nainstaluje Presentation, Spreadsheets a Writer - tyto lze použít k nahrazení aplikací Microsoft PowerPoint, Excel a Word.

WPS Office si můžete stáhnout pro Windows, Linux, macOS, iOS a Android.

Stáhnout WPS Office

Co se nám líbí

  • Spisovatel může otevírat nové i staré dokumenty MS Word.

  • Čisté a jednoduché rozhraní.

  • Šablony zdarma pro každý kancelářský program.

  • Lze nainstalovat některé nebo všechny tři kancelářské aplikace.

Co se nám nelíbí

  • Musíte ručně zkontrolovat pravopisné chyby v tabulkách a prezentacích.


Formáty souborů WPS Office

WPS Office plně podporuje následující typy souborů, což znamená, že je můžete otevřít a uložit zpět do těchto formátů:

CSV, DBF, DOC, DOCM, DOCX, DOT, DOTM, DPS, DPT, ET, ETT, HTM, HTML, MHT, MHTML, POT, PPS, PPTX, PPT, PRN, RTF, TXT, WPS, WPT, XLS, XLSM, XLSX, XLT, XML

Jak vidíte, populární formáty souborů Microsoft Office, jako jsou DOCX, PPTX a XLSX, lze také použít v WPS Office.

WPS Office vs Microsoft Office

Microsoft Office je dodáván s několika programy: e-mailovým klientem, aplikací pro psaní poznámek a tabulkovým, prezentačním, databázovým a textovým procesorem.

Přestože WPS Office nepodporuje stejnou paletu kancelářských produktů, je blízkým konkurentem Microsoft Office v tom, že s těmi, které má společné (textový procesor atd.) než ten druhý.

Osobně dávám přednost rozhraní WPS Office s kartami oproti tomu, které nabízí Microsoft Office. Někdy vás může něco tak jednoduchého houpat, abyste dali přednost jedné sadě před druhou. Protože je však Microsoft Office tak populární, může se od vás vyžadovat použití typů souborů nebo konkrétních programů MS Office, jako je Access, které vám mohou dát něco víc než tento bezplatný kancelářský balíček.

Můžete dokonce použít WPS Cloud k online úpravě dokumentů, podobně jako Microsoft Office Online. Používání je stejně snadné jako u desktopové verze.

Po zvážení všech věcí je důležité si uvědomit, že i když možná budete potřebovat Microsoft Office k práci na některých projektech nebo k používání konkrétních typů souborů, WPS Office je příjemná alternativa, která má vlastní sadu funkcí a výhod.

Přinejmenším, pokud se snažíte otevřít nový typ dokumentu Microsoft Office, ale ve vašem počítači není spuštěn MS Office, je tato sada skvělým způsobem, jak tento soubor otevřít, abyste jej mohli upravit a uložit jen jako kdybyste nainstalovali MS Office.


My Thoughts on WPS Office

Pokud porovnáváte WPS Office s jiným placeným nebo bezplatným kancelářským balíčkem, snadno najdete věci, které chybí, jako je databázový program nebo živá kontrola pravopisu. Je však důležité podívat se na WPS Office samostatně, abyste rozpoznali její vlastní výhody.

Snadné použití je někdy důležitější než mít stovky jedinečných funkcí. Myslím, že WPS Office je nejjednodušší kancelářský balík, který lze použít a na co se zaměřit. S jeho používáním jsem neměl žádné potíže a rozhraní s kartami vytváří mnohem méně přeplněnou pracovní oblast.

Kromě samotné estetiky je WPS Office také flexibilní v tom, že pracuje s mnoha běžnými typy souborů, jejichž použití může být požadováno, což je o to sladší.

Stáhnout WPS Office