Při práci s Microsoft Office používejte duální displeje

Fungování v jediném podokně Wordu, Excelu, PowerPointu nebo jiných programů Microsoft Office funguje dobře. Office má dobré uživatelské rozhraní, které nabízí speciální podokna a pohledy. Ale přidání dalšího okna k porovnání dvou dokumentů může způsobit, že se pracovní prostor bude cítit přeplněný a matoucí.

Můžete přidat další obrazovku, která posílí monitorování nemovitostí. Zde je několik pokynů pro nastavení duálních monitorů a práci s programy Microsoft Office na více obrazovkách.

Pokyny v tomto článku platí pro nastavení dvou monitorů v počítačích s Windows 10, Windows 7 a Mac.

Blend Images / Hill Street Studios / Getty Images


Jak připojit dva monitory k počítači se systémem Windows 10

Tento proces vyžaduje, aby počítač rozpoznal více než jeden monitor.

 1. Připojte dva monitory k počítači nebo zařízení a pro každý zapněte napájení.

  Ujistěte se, že jsou k monitorům a počítači připojeny všechny potřebné kabely, včetně připojení napájecích a video signálů pomocí kabelů VGA, DVI, HDMI nebo DisplayPort.

 2. vybrat start > Nastavení > Systém > Zobrazit. Počítač by měl automaticky detekovat oba monitory a zobrazit plochu.

  Pokud nevidíte monitory, vyberte Rozpoznat.

 3. v Více zobrazení V části vyberte možnost ze seznamu a určete, jak se bude plocha zobrazovat na obrazovkách. Rozšířit tyto displeje je doporučeno pro nastavení dvou monitorů.

  Duplicitní displeje zobrazuje stejnou plochu na obou displejích. Odpojte tento displej vypne vybraný monitor.

 4. vybrat Zachovat změny. Vaše nastavení dvou monitorů je připraveno k použití s ​​programy Microsoft Office.

Jak připojit dva monitory k počítači se systémem Windows 7

Tento proces se trochu liší, pokud je v počítači nainstalován systém Windows 7.

 1. Připojte dva monitory k počítači nebo zařízení a pro každý zapněte napájení.

  Ujistěte se, že jsou k monitorům a počítači připojeny všechny potřebné kabely, včetně připojení napájecích a video signálů pomocí kabelů VGA, DVI, HDMI nebo DisplayPort.

 2. Stisknout Klíč Windows+P.

 3. vybrat prodloužit použít druhý monitor jako rozšíření prvního.

  Alternativní metodou je kliknout pravým tlačítkem na prázdnou oblast plochy a vybrat Rozlišení obrazovky. Od Více displeje rozbalovacího seznamu vyberte Rozšiřte tyto displeje.


Jak připojit dva monitory k počítači Mac

Nastavení duálních monitorů na počítači Mac je snadný proces. Po připojení jiného monitoru jej můžete použít jako rozšířenou plochu nebo pro zrcadlení videa.

 1. U každého displeje bezpečně připojte videokabel (a případně adaptér) z výstupního video portu na počítači Mac do vstupního video portu na displeji.

 2. Mac by měl detekovat připojený displej. Pokud ne, zvolte Apple menu > System Preferences > Displeje, Poté vyberte Displeje znovu. Vybrat Detekovat displeje.

  Možná budete muset držet Volba při výběru Detekovat displeje.

 3. Jakmile Mac rozpozná oba displeje, přejděte na Apple menu > System Preferences a vybrat Displeje > Uspořádání.

 4. Podle pokynů na obrazovce nastavte displej jako rozšířenou plochu.


Optimalizujte kancelářské programy pro duální monitory

Jakmile je konfigurace vašeho duálního monitoru nastavena jako rozšířený displej, ujistěte se, že jsou vaše kancelářské programy optimalizovány pro novou nemovitost pro stolní počítače.

Ve starších verzích Wordu, Excelu a PowerPointu přejděte na Soubor > možnosti > pokročilý. Odtud hledejte Zobrazit všechna okna v hlavním panelu (v části Zobrazení). Pokud je vybrána tato možnost, mělo by se v každém spuštěném okně zobrazit úplné rozhraní Word. (V novějších verzích by to mělo být automatické.)

V aplikaci PowerPoint můžete spustit prezentaci na dvou monitorech. To dává přednášejícímu další možnosti pro zobrazení obsahu, přidání značek v prezentaci nebo doplnění hlavní zprávy o další okna, jako je vyhledávání na internetu. To může být složité, proto cvičte předem.

Pracujte s různými sešity aplikace Excel na více obrazovkách spuštěním aplikace Excel a otevřením souboru jako obvykle. Přesuňte toto okno tak, aby bylo zcela na jednom monitoru. Poté znovu otevřete Excel. Otevřete druhý soubor Excel a minimalizujte jej tak, aby nebyl na celou obrazovku. Poté jej můžete přesunout na druhý monitor.

Microsoft vysvětluje více o spouštění softwaru na více displejích v systému Windows 10.