Zdarma prohlížeče dokumentů Microsoft Office

Hledáte bezplatný způsob, jak číst dokumenty Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Access, Visio nebo Lync, aniž byste si sami kupovali nejnovější verze těchto aplikací?

Podobně, pokud vlastníte sadu Microsoft Office, sdílíte dokumenty s těmi, kteří ji nemají?

Většina uživatelů počítačového softwaru bude kvůli omezeným nástrojům každý den frustrována používáním takového nástroje, ale vaše situace by si stejně mohla zasloužit použití jednoho z těchto bezplatných webových prohlížečů. I když v těchto bezplatných online rozhraních nemůžete upravovat dokumenty, můžete si prohlížet, kopírovat nebo tisknout dokumenty Office od jiných autorů - aniž byste se museli sami zavázat k Office.

Společnost Microsoft ukončila bezplatné aplikace prohlížeče pro Word, Excel a PowerPoint. Společnost Microsoft doporučuje: „nainstalovat mobilní aplikaci Word nebo ukládat dokumenty na OneDrive nebo Dropbox, kde je Word Online otevře ve vašem prohlížeči.“


Alternativy k prohlížečům zdarma: Zdarma kancelářské softwarové sady a aplikace

Před stažením prohlížeče zvažte také bezplatnou verzi Microsoft Office Online (webové aplikace), která vám umožňuje číst a provádět omezený, ale efektivní rozsah úprav. Najdete aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote dostupné pro Windows, Mac OS X, iOS a Android.

Pokud vám někdo pošle oprávnění k souboru k dokumentu uloženému na cloudovém OneDrivu společnosti Microsoft, můžete provádět úpravy pomocí této webové aplikace.

Vzhledem k tomu, že prohlížeč i webové aplikace jsou používány ve vašem prohlížeči, a proto vyžadují připojení k internetu, může vám druhá možnost dávat větší smysl jako řešení.

K dispozici jsou další bezplatné nebo otevřené kancelářské softwarové sady a aplikace.

Prohlížeč Microsoft Visio

O aplikaci Microsoft Visio nikdy neslyšeli ani někteří uživatelé Office. Toto je program pro vytváření diagramů pro vytváření vývojových diagramů, organizačních diagramů nebo jiných vizuálních reprezentací.

I když nemůžete do hloubky vytvářet ani upravovat, můžete v prohlížeči provést následující: zobrazit soubory s příponami, jako jsou .vsd, .vsdx, .vsdm, .vst, .vstx, .vstm, .vdx, .vdw nebo .vtx, použijte klávesové zkratky a místní nabídky, zobrazte vlastnosti tvaru, upravte nastavení některých vrstev, vytiskněte některé prvky, které odpovídají dané obrazovce, a použijte některé funkce komentářů.

Vzhledem k tomu, že Visio obvykle není součástí některých předbalených verzí společnosti Microsoft, dává firmám smysl kupovat například jednu kopii pro hlavního uživatele nebo jedno počítačové zařízení. Tímto způsobem lze prohlížeč Visio 2013 nainstalovat zdarma pro ostatní členy týmu, na kterých mohou spolupracovat.
Stáhněte si prohlížeč Visio 2013


Můžete také potřebovat tento balíček kompatibility

Mějte na paměti, že diváci nemusí vyřešit některé složitější závady kompatibility, na které byste mohli narazit. Z tohoto důvodu společnost Microsoft také nabízí balíček Microsoft Office Compatibility Pack pro formáty souborů Word, Excel a PowerPoint.

Jelikož každá nová verze programu má tendenci umožňovat nové typy souborů, budete pravděpodobně potřebovat tento balíček kompatibility, abyste mohli správně nahrát soubor, který vás zajímá.


Vždy si přečtěte licenční podmínky

Stejně jako u všech stahování si nezapomeňte přečíst licenční podmínky týkající se písem a dalších aspektů souborů, které by vás mohly zajímat o kopírování nebo tisk. I když jste si nezakoupili plnou verzi Microsoft Office, stále souhlasíte s licenčními podmínkami pro tyto diváky jejich používáním. Ve skutečnosti nemůžete písma instalovat ani používat vůbec na jiných zařízeních, protože jste si nezakoupili právo tak učinit.