Jak detekovat skrytou kameru pomocí telefonů Android

Pokud máte podezření, že jste sledováni skrytou kamerou někde ve vašem domě nebo v soukromém prostoru, je váš telefon Android užitečným nástrojem pro detekci určitých typů sledovacích zařízení. I když to není bláznivé, je možné použít fotoaparát a snímač magnetometru telefonu Android k detekci skrytých kamer a mikrofonů nebo jiných poslechových zařízení.


Jak detekovat skrytou kameru pomocí kamery Android

Některé skryté kamery vyzařují IR (infračervené záření) světlo, které není viditelné pouhým okem. Objektiv fotoaparátu v telefonu Android zachytí infračervené světlo, pokud držíte zařízení dostatečně blízko. Pokud najdete skrytou kameru, která vyzařuje infračervené záření, zobrazí se na displeji vaší kamery jasně bílá.

 1. Spusťte aplikaci fotoaparátu v telefonu.
 2. Projděte místnost a nasměrujte fotoaparát svého telefonu na oblasti, o nichž se domníváte, že je špionážní zařízení skryto.

 3. Pokud si všimnete malého, zářivě bělavého světla, odložte telefon a proveďte další zkoumání. Může to být skrytá kamera.

Jak detekovat skryté kamery a poslechová zařízení skenováním Wi-Fi

Některé špionážní kamery a poslechová zařízení nižší třídy se mohou zobrazit v seznamu připojení Wi-Fi. Když procházíte místností a hledáte neobvykle vypadající připojení nebo zařízení, obnovte svůj seznam sítí.

Váš telefon s největší pravděpodobností vyzvedne několik bezdrátových zařízení a sítí. Hledejte konkrétní názvy značek nebo slovo cam, camera atd.

 1. Otevřete aplikaci Nastavení a potom klepněte na Síť a internet.

 2. Využít Wi-Fi.

 3. Pohybujte telefonem a sledujte seznam okolních sítí Wi-Fi.

 4. A je to!

Jak detekovat skrytou kameru pomocí aplikace pro Android

Glint Finder, který podporuje Android 2.3 a novější, je bezplatná, nerušivá aplikace pro detekci skrytých kamer, která pracuje se senzorem magnetometru vašeho zařízení i s vaším fotoaparátem.

Některé špionážní kamery vyzařují malé hladiny elektromagnetických vln, které Glint Finder pomáhá přesně určit. Aplikace také automaticky upravuje rychlost záblesku a cyklus, aby pomohla lokalizovat infračervené světlo.

Možnost skenování magnetometru Glint Finder vyžaduje senzor magnetometru.

 1. Navštivte stránku Play Store Glint Finder a klepněte na INSTALACE.

 2. Po instalaci klepněte na OTEVŘENO.

 3. Využít povolit udělit aplikaci oprávnění používat fotoaparát.

 4. Využít povolit podruhé, udělující aplikaci oprávnění k přístupu k poloze vašeho zařízení.

 5. Využít SKENOVÁNÍ MAGNETOMETRU.

 6. Pohybujte zařízením kolem podezřelých oblastí. Pokud se v blízkosti vašeho telefonu nachází potenciální kamera nebo poslechové zařízení, zobrazí se na obrazovce.

 7. Na hlavní obrazovce aplikace klepněte na ZJISTĚTE INFRAČERVENÉ SKENOVÁNÍ.

 8. Využít SOUHLASÍM když se zobrazí dialogové okno s vyloučením odpovědnosti.

 9. Opatrně pohybujte fotoaparátem telefonu po oblastech a předmětech, které by mohly obsahovat špionážní zařízení.

  Dobrými místy ke kontrole skrytých kamer a poslechových zařízení jsou detektory kouře, zrcadla, televize, počítačové obrazovky, obrázky, lampy, stropní ventilátory, kuchyňské spotřebiče atd.