Jak sledovat video Amazon Prime na Apple TV

Díky desítkám milionů uživatelů Amazon Prime v USA a hitům ​​jako Vikingové, Mr. Robot a Veep si mnoho majitelů Apple TV přeje přístup ke službám Amazon Prime Video pomocí svého zvoleného zařízení.

Amazon zpřístupnil aplikace Prime Video nejen pro iPhone a iPad, ale také pro Apple TV, což usnadňuje sledování obsahu Amazonu na vaší televizi vybavené Apple TV. Musíte si nainstalovat aplikaci Amazon Prime Video, a to buď přímo na Apple TV, nebo na iOS zařízení.

Maddy Price / Lifewire


Než začnete

Videa Amazon Prime jsou přístupná, pouze pokud máte předplatné Amazon Prime. Zatímco si uživatelé Amazonu mohou užít některá bezplatná představení, aniž by potřebovali předplatné, většina toho, co najdete v aplikaci Prime Video, vyžaduje placené předplatné.

Musíte mít zařízení Apple TV třetí generace nebo novější. Cokoli starší než toto, i když máte platný účet Amazon Prime, nepodporuje Prime Video.

Pokud v rámci svého členství v Prime obdržíte dvoudenní dopravu zdarma, ale nemáte přístup k Prime Video, je to proto, že vám držitel účtu nedal povolení. Pokud jste součástí rodiny, ve které jedna osoba platí za Amazon Prime a zahrnuje vás jako součást dohody, musí držitel účtu Prime s vámi sdílet výhody Prime, než budete moci využívat videa Prime. Když se dva lidé stanou součástí domácnosti Amazon a sdílejí platební metody, mohou oba používat Prime Video.

Jak získat aplikaci Amazon Prime Video na Apple TV

Nejjednodušší způsob, jak sledovat videa Amazon Prime na Apple TV, je stáhnout si aplikaci přímo do Apple TV.

Apple TV (3. generace) nemá obchod s aplikacemi, ale Amazon Prime Video je na svém nejnovějším operačním systému předinstalován.

 1. Zapněte Apple TV a přejděte do hlavní nabídky.

 2. Vybrat App Store na obrazovce.

 3. Hledat Amazon Prime Video v tvOS App Store. Pokud to nevidíte, vyberte Vyhledávání v horní části obrazovky nebo stisknutím mikrofonu na dálkovém ovladači zahájíte hlasové vyhledávání.

 4. Klikněte na Amazon Prime Video když ji najdete, otevře se informační obrazovka.

 5. Vybrat instalovat pro přidání aplikace Amazon Prime Video na Apple TV.


Používání Prime Video na iPhonu nebo iPadu

Pokud chcete ke sledování videí Amazon Prime raději použít aplikaci pro iOS, můžete si ji stáhnout na svém iPhonu nebo iPadu. Po instalaci aplikace ji můžete použít ke streamování videí Amazon Prime do Apple TV a procházení, sledování a půjčování si v dostupném katalogu.

 1. Klepněte na ikonu App Store na svém iPhonu nebo iPadu a stáhněte si Amazon Prime Video.

 2. Otevřete aplikaci Amazon Prime Video a přihlaste se pomocí účtu a hesla Amazon Prime. K obsahu Prime Video můžete okamžitě přistupovat na svém iPhonu nebo iPadu.


Sledujte Prime Video na Apple TV ze zařízení iOS

Chcete-li přehrávat filmy na Apple TV místo na svém iOS zařízení, použijte funkci AirPlay na iPhonu nebo iPadu k přesměrování videí na Apple TV.

 1. Ujistěte se, že je vaše zařízení iOS ve stejné síti Wi-Fi jako Apple TV.

 2. Spustit Prime Video aplikace a přihlaste se ke svému účtu na mobilním zařízení.

 3. Vyberte film, který chcete sledovat, a stiskněte Hrát v aplikaci.

 4. Jedním klepnutím na přehrávané video se v pravém horním rohu zobrazí ikona AirPlay.

  Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky iPadu v dřívějších verzích iOS (nebo dolů z pravého horního rohu v iOS 11 a novějších) zobrazíte Control Center, kde najdete také ovládání AirPlay.

 5. Klepněte na AirPlay tlačítko, které se podobá vzhůru směřujícímu trojúhelníku s obdélníkem, který vypadá jako televize.

  Pokud tlačítko AirPlay nevidíte, nejprve jej povolte a poté to zkuste znovu. Kroky pro zapnutí AirPlay jsou podobné pro iPhone a iPad.

 6. Vyberte Apple TV, do které chcete film streamovat (pokud máte více než jednu), a v dialogovém okně klepněte na její název.

 7. Film nebo televizní pořad Amazon Prime by nyní měl být přehráván na vaší Apple TV.

Streamujte Prime Video z počítače Mac do počítače Mac

Amazon Prime Video můžete také streamovat z počítače Mac do Apple TV, pokud je spuštěn macOS 10.11 nebo novější.

 1. Ve webovém prohlížeči vyberte na webu Amazonu film nebo televizní pořad, který chcete sledovat.

 2. Když film začíná, klepněte na ikonu AirPlay v pravém horním rohu panelu nabídek Mac (nalevo od ikony hlasitosti) a vyberte Apple TV, do které chcete streamovat obsah.

 3. Na obrazovce televizoru se zobrazí plocha počítače Mac. Klepněte na tlačítko celé obrazovky ve videu, aby se celý obraz zobrazil na Apple TV.