Pokud se vám seriál od Zerocalcare líbil, tady je místo, kde si film můžete pustit


Fanoušci seriálu Strappare lungo i bordi od Zerocalcare by si neměli nechat ujít film La profezia dell'armadillo: tady je, o čem je a kde si ho můžete pustit

Šestidílný animovaný seriál, který sleduje úzkosti a naděje celé jedné generace. Strappare lungo i bordi od Zerocalcare se během několika dní stal nejsledovanějším kultovním seriálem na Netflixu v Itálii a překonal i Red Notice a Squid Game.

Za velkým úspěchem Strappare lungo i bordi stojí kreativita a dovednosti Michele Recha, kreslíře známého jako Zerocalcare, který se narodil v Cortoně, ale vyrostl v římské čtvrti Rebibbia. Jeho styl kresby připomíná japonskou animaci, ale rysy jeho postav jsou dnes velmi dobře rozpoznatelné. Jeho příběhy se vyznačují ironií, sarkasmem, upřímností a dokonce i výrazným římským přízvukem, ale především schopností vyprávět svět takový, jaký je, upřímně a transparentně. Pro ty, kteří zhlédli šest dílů Strappare lungo i bordi na jeden zátah a chtějí se dozvědět více o vyprávěcím vesmíru Zerocalcare, je určen film La profezia dell'armadillo. Zde se dozvíte, o čem Zerocalcareův film je a kde ho můžete sledovat ve streamu.

Pancéřové proroctví: O čem to je

Pancéřové proroctví je nejen Zerocalcareův film, ale také jeho první komiks vydaný v roce 2011. Hlavním hrdinou filmu je sám Zero, mladý karikaturista z Rebibbie, který se živí příležitostnou prací, tráví dny s kamarádem z dětství Seccem a navštěvuje svou matku. Když se vrátí domů, čeká na něj svědomí v podobě pásovce, s nímž vede neskutečné rozhovory.

Film začíná tragickou zprávou o smrti Kamily, kamarádky ze školy a jeho první lásky. To ho donutí změnit svůj život a čelit nejistotám a obavám své generace, která se snaží najít své místo ve světě, tvořeném nejistotou a obtížemi i pro ty nejzasloužilejší.


Společný propletenec filmů a seriálů Zerocalcare

Těm, kteří viděli filmy La profezia dell'armadillo a seriál Strappare lungo i bordi, neunikne podobnost. V obou dílech, stejně jako ve svých grafických románech, Zerocalcare vypráví svůj unverzální příběh, který tvoří jeho celoživotní přátelé, například Sarah a Secco, jeho matka, ztvárněná jako Lady Cocca, a pásovec, který v seriálu Netflixu přebírá hlas Valeria Mastandrea.

Děj seriálu částečně vychází z děje filmu. Ve filmu Strappare lungo i bordi se Zero vyrovnává se smutkem ze ztráty přítelkyně Alice, která se ve filmu jmenovala Camille, a vydává se na bolestnou cestu se svými celoživotními přáteli. Dvě díla, která se vzájemně prolínají a jako by chtěla uzavřít vyprávěcí kruh kolem události, která kreslíře silně zasáhla.


Proroctví pásovce: kde ho vidět

Film, televizní seriál a kniha jsou vzájemně propojeny a vyprávějí příběh, který je Zerocalcareovi velmi blízký. Ti, kteří si oblíbili seriál na Netflixu, si jistě rádi pustí i film La profezia dell'armadillo, který je k dispozici ve streamované podobě na Amazon Prime Video.

Nenechte si ujít La profezia dell'armadillo: předplaťte si Prime Video a podívejte se na film Zerocalcare

Italiaonline představuje produkty a služby, které lze zakoupit online na Amazonu a/nebo dalších stránkách elektronického obchodu. V případě nákupu prostřednictvím jednoho z odkazů uvedených na stránce může společnost Italiaonline obdržet provizi od společnosti Amazon nebo jiných uvedených společností zabývajících se elektronickým obchodováním. Ceny a dostupnost produktů nejsou aktualizovány v reálném čase a mohou se v průběhu času měnit: proto je vždy nutné ověřit dostupnost a cenu na Amazonu a/nebo jiných uvedených stránkách elektronického obchodu.

.