3 seriály, které byste měli sledovat, pokud se vám líbil La Casa di Carta


Pokud se vám líbil Profesor, Berlín, Nairobi a další členové týmu a hledáte nový seriál, tyto tři tituly by mohly být pro vás.

La Casa di Carta je jedním z nejoblíbenějších seriálů posledních let. Vznikl v roce 2017 pro španělskou televizi Antena 3, ale brzy si získal obrovský ohlas. Netflix se pak rozhodl film koupit a streamovat. První sezóna způsobila opravdový boom, což vedlo společnost k jejímu obnovení.

Při čekání na pátou sezónu, která byla kvůli koronaviru odložena na rok 2021, můžete sledovat další podobné seriály. Ti, kteří o seriálu The House of Paper vždycky slyšeli, ale nikdy ho nezačali sledovat, mohou první čtyři série najít na Netflixu. Jak mnozí vědí, vypráví příběh skupiny zlodějů vedené Profesorem, kteří se v průběhu čtyř kapitol rozhodnou společně provést dvě super loupeže, první ve španělské mincovně, kde po tisíci potyčkách a dobrodružstvích vytisknou miliony bankovek a s lupem uprchnou, a druhou ve španělské centrální bance, kde hodlají ukrást zlato. K silným stránkám série patří postavy, z nichž každá má krycí jméno z jednoho města na světě a každá má své vlastní problémy, vlastnosti a kvality. Podívejme se, které seriály by se mohly líbit fanouškům španělského seriálu.

Vis a Vis na Netflixu

Sledovat Vis a Vis - cena vykoupení po zhlédnutí Papírového domu je trochu jako objednat si po jídle v restauraci dezert nebo kávu. Stručně řečeno, je to téměř povinný krok. Důvodů je mnoho: zaprvé je to také španělský seriál, zadruhé jsou v obsazení někteří herci, které už známe, zejména Alba Flores (Nairobi) a Najwa Nimri (Alicia Sierra).

V porovnání s La Casa di Carta je Vis a Vis syrovější a nemilosrdnější, méně fiktivní, ale i zde bude těžké nezamilovat si jednu nebo více postav: jsou velmi dobře charakterizovány a každá z nich má za sebou silný příběh, který se odhaluje díl po dílu.

Velmi zajímavá jsou i témata, jimiž se zabývá: hovoří o životě žen ve vězení a o nespravedlnosti, která v těchto systémech přetrvává. Seriál je k dispozici na Netflixu a do Itálie brzy dorazí spin-off "Vis a Vis - El Oasis".

Případně se můžete podívat na nové seriály Netflixu, které přijdou v říjnu 2020.

ZeroZero na NOW TV

Nyní se obraťme k jiné platformě: streamovací služba Sky nabízí několik podobných titulů, jedním z nejzajímavějších je ZeroZeroZero podle bestselleru Roberta Saviana. Jedná se o velkofilm italsko-americké produkce, který se natáčel v Itálii, USA, ale také v Mexiku a dalších částech Afriky a Evropy.

Režíruje Stefano Sollima a líčí události spojené s obchodem s kokainem, který začíná v Jižní Americe a dostává se do různých koutů světa. Seriál je k dispozici na vyžádání na platformě NOW TV.

Platforma již také zveřejnila svůj program se všemi novinkami na říjen 2020.

Teror na Amazon Prime Video

Teror je jedním z objevných seriálů Prime Video. První sezóna je inspirována slavným románem Dana Simmonse "Zmizení Erebu", který zase vypráví o výpravě kapitána sira Johna Franklina, který v roce 1845 opustil Anglii, aby prozkoumal okolní svět. Tento příběh všichni znají pod názvem "Franklinova ztracená výprava".

Druhá série vychází z původního příběhu a odehrává se za druhé světové války. Tento žánr je nadpřirozený horor a má jednu důležitou vlastnost: je oceňován pro svou schopnost udržet diváky u obrazovky a v napětí. Tento seriál je ještě drsnější než jeho předchůdce, ale rozhodně stojí za zhlédnutí.