3 seriály, na které se můžete podívat, pokud se vám líbil Bridgerton


Po zhlédnutí seriálu o zjevení Netflixu je na čase navázat na tuto nit: tady je několik podobných titulů, které můžete sledovat na streamu.

Bridgerton je seriál, který poznamenal sváteční sezónu: na Netflixu vyšel 25. prosince a během několika dní zaznamenal rekordní počet zhlédnutí. Tento výsledek byl částečně očekávaný, protože seriál je prvním z mnoha projektů, které vznikly na základě mnohamilionové smlouvy mezi streamovací platformou a společností Shondaland, která patří slavné americké producentce a showrunnerce Shondě Rhimes.

Bridgerton dokázal během několika málo dní zaujmout diváky díky kombinaci vítězných prvků, které najdeme i v jiných slavných seriálech a románech: je tu tajemný vypravěč světských událostí jako v Gossip Girl, je tu rodina složená z rozdílných, ale příbuzných sester jako v Malých ženách, je tu anglická vyšší společnost minulosti připomínající romány Jane Austenové, nádech stylu Marie Antoinetty Sofie Coppoly a také několik bodů k zamyšlení, jako je role ženy ve společnosti i mimo ni. To jsou jen některé z kvalit televizního seriálu, jehož hlavním tématem je láska mezi Daphne a vévodou z Hastingsu. Ti, kteří seriál dočetli a chtějí v něm pokračovat, mají na výběr. Zde je několik podobných titulů.

Downton Abbey na Amazon Prime Video

Seriál se odehrává ve fiktivním hrabství Downton Abbey a vypráví příběh vyšší společnosti, zejména rodiny Crawleyových. Začíná po potopení Titaniku v roce 1912, kdy někteří členové rodiny přijdou o život. Ukáže se, že jejich bohatství zdědí bratranec Matthew, právník z Manchesteru, postava, která celou rodinu dostane do problémů.

Stejně jako Bridgerton je i Downton Abbey kostýmní seriál a odehrává se za vlády Jiřího V., zatímco Bridgerton se odehrává v éře regentství (počátek 19. století). Příběh je vyprávěn poutavým způsobem a díky tomu a dalším vlastnostem získal seriál řadu ocenění a vyznamenání. Fanoušky seriálu jsou prý i královna Alžběta a Kate Middletonová.

Downton Abbey je k dispozici na Prime Video.


Belgravia na Epixu

Belgravia je kostýmní minisérie natočená podle stejnojmenného románu Juliana Fellowse. Děj se odehrává na počátku 19. století a začíná 15. června 1815, kdy vévodkyně z Richmondu pořádá ples, na který zve celou anglickou aristokracii. Pro mnohé to však bude poslední příležitost k zábavě, protože následující den se odehraje krvavá bitva u Waterloo. V seriálu, který jistě potěší fanoušky Bridgertonu a Downton Abbey, není nouze o romantické intriky, honosné kostýmy, drby a třídní boje.

Belgravia zatím nedorazila do Itálie, ale je dostupná na některých zahraničních platformách, například na Epixu.


Gossip Girl na Netflixu

Třetím a posledním seriálem (ale seznam je stále dlouhý), který by mohl zaujmout milovníky intrik, záhad a drbů, je Gossip Girl. Zde najdeme moderní verzi záhadné spisovatelky slečny Whistledownové z Bridgertonu. Je to blogerka, jejíž identitu nikdo nezná, vtipně a pikantně komentuje dění kolem sebe, ale hlavně odhaluje tajemství své skupiny známých z internetového deníku.

Gossip Girl je současnou verzí Bridgertonu a je k dispozici na Netflixu.