Tinder, Swipe Night přichází do Itálie


Přišel interaktivní televizní seriál Tinder: předplatitelé aplikace mohou rozhodovat o tom, jak se bude děj vyvíjet, pomocí přejetí prstem doprava nebo doleva

Tinder je nejoblíbenější seznamovací aplikace současnosti: umožňuje uživatelům z celého světa vybrat si jeden druhého, vyměňovat si zprávy a seznamovat se v reálném životě. Vše se spouští slavnou shodou, tedy když si dva lidé vyberou jeden druhého.

Nyní je společnost připravena ohromit i italské uživatele svou interaktivní show inspirovanou mechanismy aplikace. Bude se jmenovat Swipe Night a v Itálii se objeví na jaře. Název akce je slovní hříčkou inspirovanou jednou z klíčových akcí, které mohou uživatelé v aplikaci provádět, a to přejetím prstem doprava. Stručně řečeno, před fotografií osoby se uživatel rozhodne potvrdit své sympatie přejetím doprava, zatímco pokud se mu osoba nelíbí, vyloučí možnou známost a přejede doleva. Z čeho se skládá první sezóna seriálu? Společnost to oznámila originální upoutávkou.

Tinder's Swipe Night: co to je?

7. února zveřejnil Tinder na svém kanálu na YouTube zajímavé video. Název je jednoduchý, ale velmi jasný "První sezóna Swipe Night přichází do Itálie". Po obrovském úspěchu ve Spojených státech přichází seriál i k nám. Ale o co jde?

Ujasněme si to: Swipe Night je interaktivní televizní seriál, v němž divák (který musí být členem Tinderu) může ovládat děj tím, že vybírá shody mezi postavami a pak rozhoduje, které lidi dá dohromady a nechá příběh pokračovat. Vše se odehrává během apokalypsy, konkrétně během poslední noci lidstva na Zemi.

Postavy hrají herci jako Jordan Christian Hearn, Angela Wong Carbone a Shea Gabor. Seriál režírovala Karena Evans, která se proslavila už mnoha videoklipy pro Drakea, ColdPlay, Jay Rocka a další. Celkem bude šest epizod o celkové délce přibližně dvě hodiny. Jeho výroba stála 5 milionů dolarů, ale už teď se má stát celosvětovou senzací.


Jak funguje Swipe Night od Tinderu?

Ti, kdo znají stávající interaktivní seriály Netflixu, jistě tuší, jak Swipe Night funguje. Hned na začátku se divák může rozhodovat mezi různými možnostmi na obrazovce, ale na rozhodnutí má pouze 7 sekund a nemůže si to rozmyslet. Děj se pak bude měnit v závislosti na rozhodnutích uživatelů.

Po každé epizodě bude možné sdílet vytvořenou epizodu v rámci svého profilu na Tinderu a mít tak další příležitost objevit nové sympatie na základě učiněných rozhodnutí. Pořad byl již na podzim 2019 uveden ve Spojených státech a v březnu 2020 se objeví v Itálii.


Proč se Tinder rozhodl spustit televizní seriál?

Přemýšlíme o exkluzivním obsahu pro předplatitele Tinderu: zatím bude přístupný pouze prostřednictvím aplikace, ale v budoucnu by mohl být distribuován i na jiných platformách.

Jedná se jistě o originální způsob, jak zaujmout širokou veřejnost, zejména milovníky televizních seriálů ve stylu Černého zrcadla. Jedná se tedy o vítězný krok ke zvýšení počtu registrací. Projekt je samozřejmě určen těm, kteří aplikaci již používají: je to způsob, jak si udržet předplatitele, ale také je zaujmout a pomoci jim prolomit ledy během konverzace.