Honor 50 přichází do Itálie: funkce a cena


Honor míří na prémiový segment trhu s dobrým zařízením vybaveným Snapdragonem 778 5G, rychlým nabíjením a skvělým fotoaparátem, ale cena není pro každého

Nový Honor 50, který byl představen v polovině června pro čínský trh, konečně dorazil na globální trh (včetně Itálie). Smartphone, kterým se Honor po bouřlivém loučení s Huawei vrací do nejvyššího segmentu, není vybaven čínským procesorem (Honor dříve používal Kirin od Huawei), ale mnohem jistějším čipem od Qualcommu.

Jisté je to i proto, že na rozdíl od zařízení Huawei nemá Honor (alespoň prozatím) žádná omezení týkající se 5G. Z éry Huawei však Honor 50 zdědil silný důraz na kvalitu předního i zadního fotoaparátu a obrazovky. Výsledkem je přístroj, který aspiruje na označení prémiový, v některých barvách dokonce okouzlující, a jehož cena odpovídá cenovému pásmu: nad 500 eur. Možná až příliš, vzhledem k systému System on Chip, který je sice rychlý, ale ne nejrychlejší, jaký je v současnosti k dispozici.

Honor 50: technické specifikace

Model Honor 50, který právě dorazil do Itálie, je totožný s modelem uvedeným na trh v Číně a je založen na čipu Qualcomm Snapdragon 778G: nejedná se o absolutní špičku, ale o "téměř špičku". Jedná se o novou kategorii, na kterou jsme si letos museli zvyknout kvůli známé krizi čipů, která omezila výrobu nejvýkonnějších procesorů.

Honor 50 má dvě konfigurace paměti RAM a úložiště: 6/128 GB a 8/256 GB. 6,57palcový displej OLED s rozlišením Full HD+ je na okrajích zakřivený, má obnovovací frekvenci 120 Hz a vzorkovací frekvenci dotyku 300 Hz.

Přední fotoaparát má rozlišení 32 MP, zatímco zadní fotoaparáty jsou čtyři ve dvoukruhovém provedení. Hlavní fotoaparát má 100 megapixelů (f/1,9), ultraširokoúhlý 8 megapixelů (f/2,2) a fotoaparáty pro makro a hloubku ostrosti mají oba 2 Mpx.

Baterie a nabíjení jsou na dobré úrovni: 4 000 mAh a 66 W.


Honor 50: dostupnost a ceny

Nový Honor 50 dorazil do Itálie, ale objednat si ho můžete až od 1. listopadu na oficiálních stránkách Honoru. Od 12. listopadu bude k dostání na oficiálních stránkách, na Amazonu a v prodejnách TIM, Vodafone a Wind 3.

Předprodejní cena verze 6/128 GB je 529 eur. Cena verze 8/256 je až 599 eur. K dispozici jsou čtyři barvy: smaragdově zelená, půlnoční černá a dvě třpytivé Honor Code a Frost Crystal.