3 seriály, které byste měli sledovat, pokud se vám líbil seriál The Walking Dead


Ti, kdo hledají zombie hororový seriál podobný seriálu The Walking Dead, mohou najít spoustu alternativních streamů. Zde je výběr

The Walking Dead je jednou z nejúspěšnějších ság posledních let. Seriál byl uveden v roce 2012 a odstartoval velký trend zombie hororových seriálů. The Walking Dead je jedním z nejúspěšnějších hororových seriálů posledních let. 2012 odstartoval velkou zombie hororovou sérii a samozřejmě nebyl poslední, protože po něm následovalo mnoho podobných seriálů s děsivými výpověďmi o vývoji lidstva a nadcházející apokalypse.

The Walking Dead vychází ze stejnojmenné komiksové ságy Roberta Kirkmana. Hlavní postavou je Rock Grimes (Andrew Lincoln), šerif, který se po letech probudí z kómatu a zjistí, že svět, jak ho znal, už neexistuje. Probudí se totiž v opuštěné a zničené nemocnici a zjistí něco naprosto neuvěřitelného: svět obývají hladoví zombíci, kteří jsou připraveni roztrhat každého živého člověka, na kterého narazí. Odtud začíná velmi intenzivní a dlouhý příběh plný zvratů. Úkolem je tedy najít seriál podobný The Walking Dead. Naštěstí streamovací platformy nabízejí několik titulů, které by mohly fanoušky populárního hororu zaujmout.

American Horror Story na Amazon Prime Video

Začneme jedním z nejúspěšnějších seriálů posledních let: American Horror Story je americký hororový seriál, který vznikl v roce 2011 a získal řadu ocenění, včetně 16 cen Emmy a 2 Zlatých glóbů.

Jedná se o antologický seriál, tj. je koncipován tak, že každá série má samostatný začátek a konec. Mnozí z herců se objevují v různých sezónách, kde hrají jiné role. K úspěchu seriálu jistě přispěl i pečlivý výběr herců. V jednotlivých sériích se objevila řada světoznámých herců, od Jessicy Langeové a Sarah Paulsonové (hlavní herečka ve filmu Ratched) až po Kathy Batesovou a Lady Gaga.

American Horror Story je k dispozici na Amazon Prime Video. Případně si jej můžete zaplatit na ČILI a TIMVision.


Daybreak na Netflixu

Co se stane, když je skupina dětí nucena přežít ve světě plném bezohledných zombie? Vznikne tak seriál na půl cesty mezi teenagerovským dramatem a seriálem The Walking Dead s názvem Daybreak.

Hlavním hrdinou je Josh, sedmnáctiletý chlapec, který je tak trochu outsider a často kvůli tomu ostrakizován svými kamarády ze střední školy. Jednoho dne zmizí jeho přítelkyně Sam a jeho město Glendale v Kalifornii začnou obývat zombie a další podivné postavy. On a skupina jeho kamarádů ze střední školy musí čelit nové realitě.

Seriál je zatím v první sérii, která se skládá z 10 dílů a je ke zhlédnutí na Netflixu.


Z Nation na Netflixu

Pokračujeme dalším seriálem zasazeným do postapokalyptické reality. Národ Z vypráví příběh skupiny lidí, kteří přežili konec světa, jenž přinesl hordy zombie. Tato komunita ovládaná Občanem Z bude muset projít napříč Spojenými státy, aby přivedla do bezpečí jediného člověka, který může zastavit epidemii, jež mění lidi v zombie. Je totiž jediný, kdo byl očkován vakcínou, a proto nemůže onemocnět, ani když ho nějaký tvor kousne.

Z Nation je syrový seriál s mnoha podobnostmi s The Walking Dead. Je k dispozici na Netflixu.