La Casa di Carta se 7. dubna na Netflixu neobjeví: Takhle to dopadlo


Všichni se těšili na dubnové novinky, ale španělský seriál byl opět odložen.

Závěrečná a netrpělivě očekávaná sezóna seriálu La Casa di Carta byla opět odložena. Film měl být uveden 7. dubna 2021, ale produkce tuto zprávu nepotvrdila. Indiskrétnost kolovala od začátku roku 2021, kdy začalo natáčení.

Seriál vytvořený Álexem Pinou je jedním z nejsledovanějších v posledních letech: poprvé se vysílal v roce 2017 a nejprve si získal španělské diváky a poté i zbytek světa. Nyní se chystá jeho konec, pátá sezóna. Další díly budou závěrečné, ty, které uzavřou kruh a rozvážou všechny uzly. Diváci si však budou muset ještě počkat. Podle několika zdrojů však bude závěrečná sezóna vydána do konce roku 2021. Mnozí dokonce věří, že se na něj budou moci podívat do konce dubna, ale už teď se zdá, že indicie mluví samy za sebe. Tady se dozvíte, proč byl film odložen a co se stalo.

Dům z papíru: proč měl být uveden 7. dubna

30. ledna 2021 zveřejnil Netflix na sociálních sítích obrázek, na němž jsou Alvaro Morte a Pedro Alonso, dva herci, kteří hrají profesora a jeho bratra Berlina, dvě symbolické postavy filmu Dům z papíru. Vzkaz, který fotografii doprovázel, byl jasný: "Tato fotka z natáčení vám připomíná, že ať se stane cokoli, pátá série Papírového domu přijde." Od té chvíle se zejména ve Španělsku začaly šířit zvěsti o ukončení natáčení a vydání na Netflixu bylo stanoveno na 7. dubna 2021. Zpráva se tehdy zdála být prakticky jistá, ačkoli společnost, která platformu vlastní, ji nikdy oficiálně neoznámila.

O několik týdnů později se na Twitteru objevil plakát k páté sérii, který oznamoval příchod seriálu do 30. dubna 2021. O příspěvku informovaly hlavní španělské noviny a zpráva se rychle rozšířila do celého světa.


Dům z papíru 5: tvůrce seriálu nechává fanoušky v nejistotě

Ve středu zmatku se tvůrce seriálu Álex Pina podělil se všemi fanoušky Domu z papíru o myšlenku:

"Více než rok jsme přemýšleli, jak rozbít partu, postavit profesora na lopatky a přivést některé postavy do nezvratných situací. Výsledkem je Dům z papíru, část 5. Bitva dosahuje těch nejextrémnějších a nejdivočejších rozměrů, ale sezóna je nejnapínavější a nejepičtější ze všech."

Bude to tedy zatím nejvelkolepější sezóna, ve které bude profesor opět jednat, aby pomohl svým spolucestujícím. Tato slova samozřejmě vyvolala řadu spekulací o finále sezóny.

Mnoho lidí si však myslí, že finále bude mít otevřený konec a že bychom se mohli brzy dočkat i spin-offů seriálu. Do té doby nezbývá než čekat na oficiální zprávy: pouze Netflix nebo další členové produkčního týmu budou schopni upřesnit, kdy přesně budou vydány poslední epizody seriálu. Mezitím je však možné sledovat seriál stejných tvůrců Sky Rojo na stejné platformě.