La casa di carta 5: dojemné rozloučení s profesorem


Alvaro Morte zveřejnil na Instagramu dojemné video a doprovodil ho vzkazem pro "svého" profesora. Zde jsou všechny podrobnosti.

Natáčení páté a poslední série seriálu Dům z papíru se chýlí ke konci a herci se loučí se svými postavami vzkazy plnými emocí. Po Miguelu Herránovi, který hraje Ria, přišel čas na velkého protagonistu příběhu, Alvara Morteho, který od první série ztvárňoval roli Profesora, vůdce gangu.

Rozloučení přišlo dnes večer na Instagramu, a to velmi velkolepým způsobem. Herec zveřejnil video, na kterém odjíždí z natáčení v autě. Jeho tvář zůstane v povědomí veřejnosti, která ho jen těžko odpoutá od slavného profesora. Všichni herci se tak postupně loučí s jedním z nejdůležitějších seriálů posledních let. Mezitím se Netflix nechal slyšet, že závěrečná sezóna je vzdálená jen několik měsíců. I přes četná přerušení způsobená pandemií si tak diváci konečně budou moci vychutnat závěrečnou kapitolu.

Dům z papíru 5: Alvaro Morte se loučí se svou postavou

Španělský herec Alvaro Morte dokončil natáčení páté série seriálu Dům z papíru, který dobyl svět na Pyrenejském poloostrově. Je jedním z hlavních protagonistů a v celém ději hraje klíčovou roli, takže jeho poselství bylo jedním z divácky nejočekávanějších. Alvaro Morte zveřejnil na Instagramu emotivní video, na kterém naposledy odchází od auta na place, a herec byl viditelně dojatý.

Tato jeho slova doprovází příspěvek:

"Když naposledy opouštím natáčení filmu Papírový dům, slova jsou zbytečná. Jsem vděčný všem a za všechno. Fanouškům (samozřejmě těm prvním) a celému týmu ve Vancouveru a Netflixu. A vám, drahý profesore. Bude mi chybět tolik zábavy s tebou, děkuji."

Málo slov, ale plných významu. Koneckonců, seriál vyšel v roce 2017 a on se na něm podílí od první série, v roli absolutního hlavního hrdiny. Alvaro Morte si zahrál roli Sergia Marquiny, plachého, ale velmi inteligentního muže, přezdívaného Profesor. Spolu se svým bratrem Berlinem (hraje ho Pedro Alonso) naplánoval loupeže, nejprve ve státní mincovně a poté ve Španělské bance.

Video, které Alvaro Morte zveřejnil na Instagramu, získalo během několika hodin více než 2 miliony zhlédnutí. Nechyběly emotivní komentáře, komplimenty a pozdravy od mnoha jeho kolegů dobrodruhů, od Najwy Nimri po Esther Acebo a jeho přítele Pedra Alonsa. Pedro Alonso to komentoval slovy: "Jaká úžasná cesta, Alvaro!"

Před ním se na Instagramu rozloučil také Miguel Herrán s postavou Ria, mladíka, který pět sezón bojoval za svůj gang, zamiloval se, byl mučen a vytrpěl vše. Koneckonců jednou ze silných stránek seriálu je právě charakterizace jednotlivých postav.


Kdy vyjde House of Paper 5

Původně se očekávalo, že House of Paper 5 vyjde 7. dubna, ale Netflix jej na tento měsíc do kalendáře nezařadil. Víme, že natáčení začalo v srpnu 2020, ale kvůli pandemii bylo několikrát přerušeno. Nyní však všichni herci konečně uzavírají svou práci a Netflix prozradil, že pátou a poslední sérii The Paper House uvidíme v roce 2021.