Netflix po dvou sezónách ruší seriál Altered Carbon


Seriál Altered Carbon byl společností Netflix zrušen po pouhých dvou sezónách: náklady na výrobu byly příliš vysoké

Netflix zrušil seriál Altered Carbon po pouhých dvou sezónách a nezdá se, že by se rozmýšlel. Fanoušci, kteří doufali ve třetí sérii, se budou muset smířit s tím, že seriál je jen posledním z těch, které streamovací platforma v poslední době zrušila.

Zpráva o zrušení seriálu Altered Carbon následuje po zrušení seriálů The Society a I Am Not Okay With This kvůli pandemii Covid-19. Pokud jde o Altered Carbon, Netflix uvedl, že rozhodnutí bylo učiněno již v dubnu a nesouvisí s pandemií, ale pouze se standardním procesem přezkoumání, který porovnává počet diváků s náklady na výrobu. Zatímco mnoho fanoušků bylo zrušením zklamáno, někteří na sociálních sítích přiznali, že druhá série nesplnila jejich očekávání.

Altered Carbon, děj

Altered Carbon je kyberpunkový seriál odehrávající se v budoucnosti, kdy technologie, umělá inteligence a kyberprostor umožňují přenášet vědomí do různých těl. Scénář vytvořila Laeta Kalogridisová podle stejnojmenného románu britského spisovatele Richarda K. Morgana. Hlavním hrdinou seriálu je Takeshi Kovacs, bývalý voják, kterého v první sérii hraje Joel Kinnaman a ve druhé sérii Anthony Mackie. Druhá série streamovaná na Netflixu se odehrávala 30 let po skončení první a vojín Kovacs byl jediným přeživším vojákem skupiny mezihvězdných bojovníků, který pokračuje v pátrání po své ztracené lásce Quellcrist Falconer.


Altered Carbon zrušen: důvod

Ačkoli se zprvu myslelo, že důvodem je pandemie Covid-19, stejně jako u jiných původních seriálů Netflixu včetně The Society, web Deadline vysvětluje, že o zrušení bylo rozhodnuto již v dubnu. Streamovací platforma údajně nenašla dostatečný počet diváků, aby si zasloužila náklady na novou sezónu. Je to společný osud seriálu Altered Carbon s dalšími dvěma drahými sci-fi seriály Netflixu, které byly zrušeny ve své druhé sezóně, například The OA a Sense8.