Instagram ruší odkazy ve Stories


Od 30. srpna Instagram ruší odkazy ve Stories. Místo ní se objeví nálepka věnovaná odkazům: zde jsou její výhody

Od 30. srpna už žádné přejetí prstem ve Stories. Instagram oznámil, že končí s funkcí swipe up, která dosud umožňovala navštívit odkaz ve Stories, a nahrazuje ji speciálně vytvořenou samolepkou, která byla od června v testování pro některé účty a nyní bude k dispozici všem.

Nová nálepka vytvořená Instagramem tak od 30. srpna nahradí ve Stories nástroj swipe up, který používají influenceři a obecněji účty s mnoha sledujícími k tomu, aby ke Stories připojili odkaz na webovou stránku, přes kterou lze například získat více informací o konkrétním produktu, koupit si ho, nebo si přečíst článek, přihlásit se k odběru služby nebo jít přes prohlížeč tam, kam nás chce účet, který Stories vytvořil, nasměrovat. Uživatelé, kteří mohli a budou moci připojit odkaz ke Stories, si tak za několik dní budou moci užívat větší flexibilitu nálepky vytvořené speciálně platformou skupiny Facebook.

První výhoda: reakce na Stories

Změna zavedená Instagramem není samoúčelná. Nejedná se o stylistické cvičení nebo výstřelek vývojářů sociální sítě, ale o novou funkci, která pomůže zefektivnit tento mechanismus oproti minulosti a zpříjemnit ho těm, kteří sledují účty, které ke Stories připojují odkazy.

V současné době mají uživatelé Instagramu, kteří ke Stories připojí odkaz, možnost jej otevřít tažením prstu nahoru. Tento systém však znamená, že na Příběhy nemůžete odpovědět reakcí nebo zprávou, protože přejetí prstem nahoru zabírá spodní část obrazovky, tedy stejnou část, která je vyhrazena pro pole sloužící k reakci nebo odpovědi na Příběhy.

Nyní není možné odpovědět na příběh, ke kterému je připojen odkaz, zatímco vy tak můžete učinit - a zároveň si zachovat možnost navštívit webovou stránku navrženou osobou, která příběh vytvořila - díky nálepce.


Druhá výhoda: žádná další omezení

Nejen to, je tu ještě jedna výhoda. Volnost pro influencery, tvůrce a všechny, kteří mají dostatečný počet sledujících, a tedy možnost připojovat odkazy k Instagram Stories, aby neměli žádná omezení ohledně umístění odkazu. Jinými slovy, v současné době je pozice odkazu pevně daná: může být pouze dole a uživatel, který si Příběhy prohlíží, má možnost pouze přejet prstem nahoru.

Díky nálepce však budou moci tvůrci umístit stejný odkaz kamkoli do Příběhů, čímž nad nimi získají větší kontrolu: nálepku lze stejně jako všechny ostatní "obléknout" do různých stylů, změnit její velikost nebo ji umístit do libovolné oblasti Příběhů, zkrátka jde o další nástroj, jak vytěžit maximum ze zážitků na sociálních sítích a lépe komunikovat se sledujícími.