Jak přidat hypertextové odkazy do souborů PDF

Hypertextové odkazy v souborech PDF jsou běžné, aby pomohly čtenářům přejít na web nebo jinou stránku ve stejném dokumentu PDF a poskytly další informace o tématu. Hypertextové odkazy v souborech PDF vypadají a fungují stejně jako na webové stránce a lze je upravit tak, aby odkazovaly z textu nebo obrázku. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli, jak přidat hypertextové odkazy do souboru PDF a poskytnout čtenářům vše, co potřebují.

Jak vytvořit hypertextový odkaz v souborech PDF

Většina aplikací nebo programů pro úpravy PDF, jako je Adobe Acrobat nebo Drawboard PDF, má možnost přidat hypertextový odkaz na soubory PDF. Téměř ve všech případech je proces přidání hypertextového odkazu stejný a vyžaduje, abyste vybrali cílový text nebo obrázek v souboru PDF a poté vybrali příslušný editovat > Odkaz > přidat možnosti nabídky.

Někdy bude možnost Upravit umístěna v nabídce Nástroje nebo v části aplikace PDF.

Můžete také přidat hypertextový odkaz na soubor PDF vytvořením nového projektu s odkazem v aplikaci Microsoft Word, Excel nebo PowerPoint a uložením souboru jako PDF namísto jeho výchozího formátu souboru.

Jak přidat odkaz na soubor PDF

Zatímco umístění hypertextového odkazu do souborů PDF může být účinným způsobem, jak propojit online obsah a nasměrovat čtenáře jinam, můžete také odkazovat zpět na soubory PDF z webu nebo blogu.

Propojení se souborem PDF z webové stránky může být užitečné, když potřebujete odkazovat na odkaz v souboru nebo pokud chcete čtenáři pomoci při stahování souboru PDF pro offline použití.

Nejjednodušší způsob, jak propojit soubor PDF na webové stránce, je nahrát jej na hostitele vašeho webu a poté na něj vytvořit hypertextový odkaz, jako byste vytvořili jakýkoli obrazový nebo hudební soubor, přičemž použijte příponu souboru .PDF.

Pokud máte rádi kódování webových stránek z ruky, použili byste obvyklý kód hypertextového odkazu, jak je vidět níže.

Zde je návod, jak propojit soubor PDF na webu nebo blogu pomocí WordPress

 1. z Nová stránka or Nový příspěvek stránky, vyberte Přidat média.

 2. vybrat Nahrát soubory.

 3. klikněte Vyberte soubory.

 4. Vyhledejte soubor PDF v zařízení a vyberte OTEVŘENO.

  Tím se soubor PDF neotevře, jednoduše se nahraje na váš web WordPress.

 5. Upravte pole Název, Titulek a Popis na pravé straně obrazovky a poté vyberte Vložit do příspěvku.

  Text, který zadáte do pole Název, bude text použitý pro hypertextový odkaz. Pokud chcete, můžete to později upravit.

 6. Nyní bude vytvořen hypertextový odkaz odkazující přímo na kopii vašeho souboru PDF hostovaného na vašem webu. Nyní můžete přidat další text a obrázky před a za odkaz a dokončit vytváření nového příspěvku nebo stránky.

Změňte text ukotvení hypertextového odkazu v PDF

Po vytvoření bude text hypertextového odkazu - nazývaný kotevní text - nastaven na text, který jste zadali do pole Název během procesu nahrávání. Chcete-li to změnit, proveďte následující.

 1. Vyberte hypertextový odkaz PDF na WordPressu.

 2. vybrat editovat.

 3. vybrat Možnosti odkazu.

 4. Do pole Test odkazu zadejte nový text hypertextového odkazu.

  Neupravujte pole adresy URL, protože to rozbije hypertextový odkaz na soubor PDF.

 5. vybrat aktualizovat.